Online Psikolog | Online Terapi | Psikolog Özlem İlkay profil sayfası ve uzmanlık alanları
 
Seans Seçenekleri
Online Psikolog | Online Terapi Özlem İlkay
Ankara, Türkiye

   UTC+03:00

Psikolog Özlem İlkay

Female
Çevrim Dışı
"Psikoloji"

Ücretler

20 dakika
300.00 ₺

Uzmanımızla öncelikli bir deneme terapisi alarak kendisi ile tanışın ve terapi sürecinizi beraber planlayınız. (İlk görüşme için geçerlidir.)

Deneme Seansı Alınız

En düşük saatlik ücret
450.00 ₺


Randevu Alınız Takvimi Göster

Terapist Hakkında

Merhaba. Ben Psikolog Özlem İlkay. 4 yıllık lisans eğitimimi Başkent Üniversitesi Psikoloji Bölümünde bölüm ikincisi olarak tamamladım ve psikolog unvanımı aldım. Ardından 2020 yılı ekim ayında Başkent Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı'na kabul aldım.
Lisans eğitimim boyunca T.C. Ankara Valiliği 75. Yıl Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nde, T.C. Adalet Bakanlığı Çocuk Eğitim Evi ve Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi gibi yerlerde gönüllü stajlar yaptım. Yaptığım stajlar boyunca hem çocuk hem ergen, hem orta yetişkin hem de geç yetişkin gruplarıyla çalışma fırsatı yakaladım. Özellikle Çocuk Eğitim Evi'nde yaptığım staj bana her anlamda çok şey kattı. Bu stajımda, Tutuklu ve Hükümlü Ergenler İçin Psikososyal Destek Programı olan Güvenli Davranış Modülü'nü bir ergen ile bireysel olarak uygulama şansı elde ettim. Diğer stajlarımda da zeka testleri ve kişilik testleri gibi testleri uygulama ve değerlendirme fırsatı buldum. 

Bunların yanı sıra Erasmus değişim Programı ile Polonya'ya giderek bir dönem boyunca psikoloji eğitimime Polonya'da devam ettim. Mesleki olarak kendimi geliştirebilmek için çeşitli sempozyum ve kongrelere katılarak görev aldım. Şu anda da çalıştay ve eğitimlere katılmaya devam ediyorum.

Klinik Psikoloji yüksek lisansım sırasında Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimi aldım. Aynı zamanda Helsinki Brief Therapy Institue'den Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi aldım. Bunlara ek olarak MMPI, BEIER Cümle Tamamlama Testi, Stroop Testi, Porteus Labirentleri Testi, Cattell 2A ve 3A zeka testi gibi testlerin eğitimini aldım. Bu testleri Ankara Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yaptığım staj sırasında uygulama, puanlama ve değerlendirme fırsatı yakaladım. Şu an Bilişsel Davranışçı Terapi Ekolü ile danışanlar görmekteyim. Ek olarak Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi yöntemlerinden de yararlanıyorum. 

Din, ırk, cinsel yönelim, cinsel kimlik ve engel ayırt etmeksizin danışanlarıma hizmet vermeye çalışıyorum. Ben başvuru sebeplerinizle ilgili yetkinliğim çerçevesinde sizlere yardımcı olmak isterim. Eğer siz de benimle çalışmak isterseniz randevu oluşturabilirsiniz.

Kendinize iyi bakın!


Sunulan Hizmetler

Bireysel Terapi

Hepimiz hayatımızın bazı dönemlerinde daha mutsuz, umutsuz, kaygılı ya da boşlukta hissedebilir ve desteğe ihtiyaç duyabiliriz. Psikoloğa gitmek için bir bozukluğa sahip olmak şart değildir. Bir şeylerle başa çıkmakta zorlanan, destek arayan ya da kendinin daha iyi bir hali olmak isteyen herkes bireysel terapiden yaralanabilir.

450.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Stres Yönetimi

Stres yaşamımızın olmazsa olmaz bir parçasıdır. Hatta bazı durumlarda ortalama bir stres performansımızın daha iyi olmasını sağlayabilir. Ancak bazı zamanlarda stres istemediğimiz ve kontrol edemediğimiz kadar yoğunlaşabilir. Stresi yönetmenin ve işlevsel bir hale getirmenin yöntemleri vardır. Bu yöntemleri uygulayarak stresle daha iyi bir şekilde başa çıkabiliriz.

450.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Öfke Kontrolü

Öfke de aslında mutluluk, heyecan, sevinç gibi doğal bir duygudur. Öfkeyi daha çok yıkıcı ve olumsuz bir duygu gibi nitelendirsek de aslında her duygu gibi öfke duygusunu da yerinde ve ihtiyacımız kadar yaşamalıyız. Evet fazlası yıkıcı olabilir ancak öfkemizi kabul etmeyi ve kontrol etmeyi öğrendiğimiz sürece sorun yaşamayız.

450.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Uyku Bozuklukları

Uyku bozuklukları gün içerisinde yaşadığımız stres, çözemediğimiz problemler sebebiyle ortaya çıkabilmektedir. Stresle başa çıkma ve problem çözme teknikleriyle uyku ile ilgili problemler çözülebilmektedir.

450.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Spor Psikolojisi

Takım sporlarında da bireysel spor dallarında da işin mental boyutu büyük bir önem taşımaktadır. Günümüzde spor psikolojisi oldukça yaygın hale gelmekte ve sporcular mental dayanıklılığını arttırmak için psikoloğa başvurmaktadır. Yapılan sporda başarılı olabilmek zihinsel olarak güçlü ve dayanıklı olmak, her türlü duruma ve pozisyona hazır olmak ve kendini spor sırasında motive edebilmekten geçer.

450.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Kaygı Bozuklukları

Kaygı bozuklukları başlığının altında fobiler, sosyal kaygı bozukluğu, panik bozukluk, agorafobi, yaygın kaygı bozukluğu gibi bozukluklar yer almaktadır. Canlı ya da cansız nesnelere karşı fobileriniz varsa, toplumsal durumlarda duyduğunuz aşırı bir kaygı varsa, panik atak yaşıyorsanız, kapalı yerlerde bulunmaktan kaçınıyorsanız, hayatınızın birçoğunda sürekli olarak aşırı kaygı yaşıyorsanız bu hizmetten faydalanabilirsiniz.

450.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Depresyon Bozuklukları

Depresyon psikolojik bozukluklar arasında dünya çapında görülen en yaygın bozukluktur. Depresyon en basit tanımıyla genellikle kötü ruh hali, motivasyon eksikliği, enerji eksikliği, karamsar düşünceler, kendini değersiz hissetmekle ilgilidir. Şiddetli depresyonda kişi yataktan kalkmakta bile zorlanabilir. Bazıları depresyondayken kilo alırken bazıları da kilo verir. Uykusuzluk veya aşırı uyku da depresyonun yaygın bir belirtisidir. Bu sorunları yaşıyorsanız bu hizmetten yararlanabilirsiniz.

450.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

LGBTİQ+ Danışmanlığı

LGBTİQ+ bireylerin hiçbir ön yargı ve ayrımcılıkla karşılaşmadan psikoterapi hizmeti alması için açılmış bir hizmettir. Cinsel yönelim, cinsiyet ifadesi, cinsiyet uyum süreci, açılma süreci, toplum içerisinde karşılaşılan ayrımcılık ve çeşitli güçlükler gibi ihtiyaç duyulan her alanda psikolojik destek alabilirsiniz.

450.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Sınav Kaygısı

Hayatımızın büyük bir çoğunluğunda bir sonraki adıma geçebilmek için sınavlarla karşılaşıyoruz. Bu sınavların hayatımızın dönüm noktası ya da başarmak zorunda olduğumuz şeyler olduğunu duyarak büyüyoruz. Bu sebepten dolayı sınavlara hazırlanırken bile aşırı kaygılanıyoruz. Eğer önünüzde girmeniz gereken bir sınav varsa ve böyle hissediyorsanız bunu birlikte çözebiliriz.

450.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Kişilik Bozuklukları

Kişilik görece daha sabit ve istikrarlı parçamızdır. Bu sebeple kişilik bozuklukları dediğimizde daha kalıcı ve daha uzun süreli uyumsuz kişilik özelliklerinden bahsetmek gerekmektedir. Sınırda kişilik bozukluğu, narsisistik kişilik bozukluğu ve antisosyal kişilik bozukluğu kişilik bozuklukları arasında daha sık rastlanan bozukluklardır.

450.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Obsesif Kompulsif Bozukluk

Bu bozukluk obsesyonlar ve kompulsif davranışlardan oluşmaktadır. Obsesyon yoğun kaygı uyandıran, kontrol edilemeyen düşüncelerdir. Bu düşüncelerden kurtulabilmek için kişi kompulsiyonlar geliştirmeye başlar. Örneğin kişi hastalanmaktan o kadar endişe duymaktadır ki ancak ellerini her seferinde 3 kere yıkarsa hastalanmayacağını düşünür. Ancak düzenli psikoterapiyle kompulsiyonlar kontrol altına alınabilir.

450.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Yeme Bozuklukları

Toplumdaki ideal beden algısına yapılan atıflar ve kültürel baskıdan dolayı özellikle anoreksiya nervoza ya da bulimiya nervoza gibi yeme bozukluklarının bir sebebi olabilmektedir. Aynı zamanda travmatik bir yaşantı ya da kaygı verici deneyimlerle baş etmek için de yeme bozuklukları ortaya çıkabilmektedir.

450.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Kişilerarası İlişkiler ve İletişim Sorunları

Bazen karşımızdaki kişilerle yeterince iyi anlaşamadığımızı düşünebiliriz. Ancak kendini ve duygularını ifade etmek, karşımızdaki kişiyi anlamak ve problem çözmek gibi işlevsel stratejilerle etkili iletişimi öğrenebilir ve iletişim sorunlarımızı çözebiliriz. Sağlıklı iletişim hakkında bilgi almak ya da kendinizi iletişimle ilgili geliştirmek isterseniz bu hizmetten yararlanabilirsiniz.

450.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Mindfulness (Bilgece Farkındalık)

Bilgece farkındalık anı fark etmek ve dikkati şimdi ve burada olanlara yöneltmek olarak tanımlanmaktadır. Mindfulness uygulamaları bizlere sürekli geçmişe dönüp olası ihtimaller düşünen ve durdurulamaz biçimde geleceğe dair planlar yaparak çalışan beynimizi sakinleştirmeyi ve rahatlatmayı öğretir. Terapiye sadece psikolojik bir bozukluğu olanlar gidecek diye bir kural yoktur. Bilgece farkındalık uygulamalarını öğrenmek için de terapiye gidebilirsiniz.

450.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

4 Seans Paket Bireysel Terapi

Psikoterapi seanslarının daha uygun fiyata gelmesi için 4 seanslık paket hizmetten yararlanabilirsiniz.

1500.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

İş Tecrübeleri

 • Stajyer Klinik Psikolog Ankara Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi

  2021-2022

  Hastalara Beck Depresyon Ölçeği, Beck Anksiyete Ölçeği, MMPI ve BEIER Cümle Tamamlama Testi uygulandı, puanlandı ve değerlendirildi. Hastanenin yataklı servisinde düzenli olarak vizitlere gidildi.

 • Stajyer Psikolog T.C. Adalet Bakanlığı Çocuk Eğtitim Evi

  2019-2019

  Tutuklu ve Hükümlü Ergenler İçin Psikososyal Destek Programı: Güvenli Davranış Modülü bir ergen ile bireysel olarak 5 seans uygulandı. Suça sürüklenen çocuklara uygulanan bilişsel davranışçı bir program olan Ardıç Programı seminerlerinden öfke kontrolü ve iletişim becerileri seminerlerinde gözlem yapıldı.

 • Stajyer Psikolog Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi

  2019-2019

  Psikiyatri servisine başvuran kişilere Beck Anksiyete Envanteri uygulandı. MMPI, WISC-R ve WISC-4 testlerinin uygulanmasında gözlem, puanlama ve değerlendirme yapıldı.

 • Stajyer Psikolog T.C. Ankara Valiliği 75. Yıl Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi

  2018-2018

  Kurumdaki sakinlere Minimental Test ve Saat Çizme Testi uygulandı. Kurum çalışanlarına sunum hazırlandı.

Eğitim

 • Başkent Üniversitesi 26.09.2016 - 02.07.2020

  Lisans

  Diploma Onaylandı

 • Uniwersytet Kazimierza Wielkiego 22.10.2018 - 04.02.2019

  Lisans

 • Başkent Üniversitesi 05.10.2020 -

  Yüksek Lisans

Sertifikalar & Seminerler

 • Uygulamalı Spor Psikolojisinin Ülkemizdeki Geleceği 28.03.2021

  Teşekkür Belgesi

  Sertifika Onaylandı

 • Porteus Labirentleri Zeka Testi 10.11.2020

  Uygulayıcı Sertifikası

 • Bilişsel Davranışçı Terapi 29.09.2020

  Başkent Üniversitesi tarafından verilmiştir.

  Sertifika Onaylandı

 • Kişilerarası Nörobiyoloji Perspektifinden Psikoterapi Paneli 13.12.2019

  Katılım Sertifikası

  Sertifika Onaylandı

 • Hücreden Topluma Yolculuk Sempozyumu I: Yaşam ve Ölüm 31.03.2018

  Teşekkür Belgesi

  Sertifika Onaylandı

 • I. Sığınmacılarda ve Mültecilerde Psikolojik Sağlık Sempozyumu 03.03.2018

  Teşekkür Belgesi

  Sertifika Onaylandı

 • Öfke Kontrolü Çalışma Grubu 23.06.2017

  Katılım Sertifikası

  Sertifika Onaylandı

 • Madalyon Akademi Toplumsal Cinsiyet Eğitimi 17.05.2017

  Katılım Sertifikası

  Sertifika Onaylandı

 • VIII. Işık Savaşır Klinik Psikoloji Sempozyumu 06.05.2017

  Teşekkür Belgesi

  Sertifika Onaylandı

 • Özel Unvan Eğitim Kurumları Türk İşaret Dili Eğitimi 11.01.2016

  Kurs Tamamlama Sertifikası

  Sertifika Onaylandı

Yorumlar

  Online Psikolog | Online Terapi Özlem İlkay Psikolog Özlem İlkay https://www.turkceterapi.com
  Değerlendirme: 5 - "Psikolog Özlem İlkay " Yorum Tarihi: 29 Eylül 2022 09:35
  Özlem İlkay uzmanlığına, yetkinliğine, etikliğine gözüm kapalı güvendiğim bir meslektaşım. Süpervizyon sürecini tamamlaması, gerekli eğitimleri alması, çeşitli gruplarla çalışması gibi birçok nedenle işinin ehli bir psikolog olduğunu biliyorum. Ona danışan yönlendirmelerini içim rahat bir şekilde yapabiliyorum.
 • Online Psikolog | Online Terapi

  Z*****A******

  Meslektaş 29 Eylül 2022 09:35 Özlem İlkay uzmanlığına, yetkinliğine, etikliğine gözüm kapalı güvendiğim bir meslektaşım. Süpervizyon sürecini tamamlaması, gerekli eğitimleri alması, çeşitli gruplarla çalışması gibi birçok nedenle işinin ehli bir psikolog olduğunu biliyorum. Ona danışan yönlendirmelerini içim rahat bir şekilde yapabiliyorum.Uzmanımız için yorumunuzu gönderin


Vereceğiniz yorumlarda isminiz gizlenerek gösterilecektir. Yorum vererek sistemimize katkı sağladığınız için teşekkür ederiz.Bloglarım

 • Online Psikolog | Online Terapi 8 Yaygın Savunma Mekanizması

  8 Yaygın Savunma Mekanizması

  Savunma mekanizmaları kaygı verici duygu ve düşünceler karşısında kişinin benlik saygısını koruyabilmek için bilinçli olmayarak kullandığı bilişsel stratejilerdir. Kendimizi tehdit altında hissettiğimizde savunma mekanizmaları o durumla daha iyi başa çıkmamızı sağlar. Bu yazıyı okuduğunuzda kullandığınız savunma mekanizmalarının farkına varmaya başlayabilirsiniz.

 • Online Psikolog | Online Terapi 11 Yaygın Düşünce Hatası

  11 Yaygın Düşünce Hatası

  Düşüncelerimiz nasıl hissettiğimizi ve nasıl davrandığımızı etkiler. Bilişsel çarpıtmalar ya da düşünce hataları işlevsel olmayan ve gerçeğe dayanmayan düşünce kalıplarıdır. Sonuç olarak, olaylara gerçekte olduğundan daha olumsuz bakmanıza neden olur. Bunların önüne geçebilmek için bilişsel çarpıtmalarınızı fark etmeyi öğrenebilirsiniz.