Online terapi konusunda sıkça sorulan sorular
 

Sıkça Sorulan Sorular

Sizden en çok gelen soruları derlediğimiz ve direkt cevap alabileceğiniz sorular.

Genel

Günümüz dünyasında en önemli mefhumlardan birisi de zaman. Online terapinin size sağlayacağı en önemli avantaj zaman kaybının önüne geçecek olmasıdır. Bunun yanında güvenilir bir şekilde hiç kimsenin haberi olmasına gerek kalmadan evinizin rahatlığında alanında uzman bir psikiyatrist ya da psikoterapist ile görüşme olanağına sahip olacaksınız.
Online olarak yani internet aracılığı ile alanında uzman bir psikiyatrist ya da psikologtan yaşadığınız sorunlara çözüm bulabileceğiniz etkin bir tedavi yöntemidir.
İnternete ulaşabilen hemen herkes için uygun ve etkin bir yöntemdir. Mesela çok yoğun çalışan birisiyseniz ve sizi rahatsız eden bazı sorunlarınız varsa bunun için sitemizden bir psikiyatrist ya da psikologla görüşmek için randevu almanız yeterli olacaktır. Daha sonra görüşmek istediğiniz terapist sizin istediğiniz yöntem üzerinden size ulaşacak ve önce tanışma görüşmesi yapacak sonra da devam etmek isterseniz terapi seanlarınıza başlayacaksınız. Tanışma görüşmemiz normal seanslara göre daha kısa süreli ve daha uygundur; bu seans, terapistinizi tanımanız ve sizin ihtiyacınıza uygun olup olmadığını anlamanız için önemlidir.
Öncelikli olarak internetiniz ve de onu kullanabileceğiniz bir cihazınızın (bilgisayar, laptop, tablet, akıllı telefon, vb.) olması gereklidir. Sonrasında sistem üzerinden kayıt olmanız ve size uygun bir saatte randevu almanız yeterli olacaktır.
Seans süreleri seçmiş olduğunuz terapist ve alacağınız hizmete göre değişmektedir. Alacağınız hizmette bu bilgi belirtilmiştir.
Kesinlikle hayır. Önceliğimiz danışanlarımızın mahremiyeti ve bu konu bizim açımızdan oldukça önemli. Online terapilerin en önemli avantajlarından birisi de mahremiyetin gizliliği. Kimsenin sizin bir psikiyatrist ve de psikologla görüştüğünüzden haberi olmadan güvenli bir şekilde terapilerinize devam edebilmenize olanak sağlıyor olması. Ayrıca seanslarınızı, sizin seçtiğiniz ve güvenilir platform üzerinden gerçekleştirebilirsiniz (Skype, WhatsApp, FaceTime gibi).
Bizimle destek@turkceterapi.com mail adresi üzerinden veya sağ altta bulunan chat butonuna tıklayarak iletişime geçebilirsiniz.
Evet, bilimsel çalışmalar online terapinin yüz yüze terapi kadar etkili olabildiğini göstermektedir-hatta bazı durumlarda daha iyi sonuçlar verdiği bile gözlemlenmiştir.
Evet, uzmanlarımızdan bazıları evlilik ve çift terapisi alanında yetkinler. Bu terapistlerimizi incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Çift olarak randevu alırken, partnerinizin bilgilerini girmenize gerek yoktur. Terapistinizin takviminden ikiniz için de uygun olan saati seçerek randevunuzu oluşturabilirsiniz.
Uzmanlarımız, uygunluk saatlerini kendileri belirliyor. Her uzmanımızın uygun olduğu saatler farklıdır, bu saatleri randevu almak istediğiniz uzmanımızın profilinde TAKVİMİNİ GÖSTER butonuna tıklayarak görebilirsiniz.
Türkçe Terapi olarak hedefimiz, gerek Türkiye’de gerekse de yurt dışında yaşayan Türklere kendi dillerinde psikoterapi hizmeti sağlamak. Sizlerle buluşturduğumuz uzmanlarımızı, titiz bir şekilde seçiyoruz ve alanında uzman ve deneyimli olmalarına dikkat ediyoruz. Ayrıca uzmanlarımızın performanslarını müşteri memnuniyeti gibi başlıklar üzerinden düzenli olarak ölçerek istikrarlı bir kalite sağlıyoruz.
Evet, terapilere internetiniz ve internete bağlanan bir cihazınızın olduğu her yerden katılabilirsiniz.

Ödeme

 1. Randevu almak istediğiniz psikolog veya psikiyatristi seçiniz
 2. Uzmanımızdan almak istediğiniz hizmeti seçiniz
 3. Hizmetin yanındaki randevu oluştur butonuna tıklayınız
 4. Açılan sayfadan gün ve saati belirleyiniz
 5. Bir sonraki sayfada ödeme adımını tamamlayınız
 6. Randevunuz alınmıştır
Randevu tarihinizi değiştirmek istiyorsanız Müşteri Temsilcisi ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.destek@turkceterapi.com adresine email atarak ya da sitemizde sağ altta bulunan chat butonuna tıklayarak Müşteri Temsilcimizle iletişime geçebilirsiniz.
Evet, ödeme aşamasında sanal POS olan Paratika ile çalışıyoruz. Bu sayede randevularınızı 3D ödeme güvencesi ile satın alabilirsiniz.Kart bilgilerinizi (kart numarası, son kullanım tarihi, CVV kodu gibi) asla üçüncü partiler ve seçtiğiniz terapistinizle paylaşmıyoruz. Gizlilik ve güvenliğiniz konusunda son derece titiz olduğumuzu belirtmek isteriz.Paratika hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz bu linke tıklayabilirsiniz
Şu anda bu seçeneği desteklemiyoruz, ancak gelecekte bu durum değişebilir.
Seanslar için sabit bir ücret yoktur. Her uzman kendi hizmetleri için kendisi fiyat belirlemektedir. Türkçe Terapi’yi kullandığınız için sizden ekstra ücret almıyoruz.
Görüşme gerçekleşmemesi durumunda iade talebi yaparsanız durum incelemesinden sonra paranız hemen kredi kartınıza iade edilir.
Görüşmeye katılmamanız durumunda hakkınız yanar ve para iadesi yapılmaz. Eğer terapist görüşmeye katılmazsa para iadesi yapılır.

Terapiler Hakkında

Uzmanlarımızın kendi haftalık programları ve odaklanmaları gereken diğer danışanları olduğu için böyle bir opsiyon sunamıyoruz. Eğer bir uzmanın sizin için uygun olup olmadığını anlamak istiyorsanız, deneme seansı randevusu alarak normal seanstan daha uygun fiyata psikoloğunuz ile tanışabilirsiniz.
Evet, başka birisi için randevu alabilirsiniz ancak bu kişiyi bilgilendirmeniz ve rızasını almanız gerekmektedir. Aynı zamanda ödemeyi sizin yapmanız ve seans öncesi ve sonrasında gerekli iletişimleri sizin yürütmeniz gerekmektedir (teknik veya randevu tarih değişikliği gibi kişisel problemler).
Ne yazık ki şu an böyle bir seçeceğimiz yok.
Türkçe Terapi’yi kullanmak tamamen ücretsizdir ve alanında uzman terapistler sizlerle buluşturmayı hedefliyoruz. Sürdürülebilir bir iş modeli için ücretsiz terapi seansı çok mantıklı bir seçenek değildir.Ancak deneme seansı ile normal seanstan çok daha uygun fiyata randevu alarak terapistinizin sizin için doğru kişi olup olmadığını anlayabilirsiniz.
Uzmanlarımız çok farklı alanlarda uzmanlıklara sahiptir. Aşağıda bazı terapistlerimizin uzmanlık alanlarını görebilirsiniz:
 1. Aile Terapisi
 2. Anksiyete
 3. Depresyon
 4. Bağımlılıklar
 5. Ebeveyn Danışmanlığı
 6. Evlilik ve Çift Terapisi
 7. Kişilik Bozuklukları
 8. Obsesif Kompulsif Bozukluk
 9. Travma Sonrası Stres Bozukluğu
 10. Yaşam Koçluğu
Psikolojik danışmanlık alacağınız kişiye karar vermek kişisel bir süreçtir. Türkçe Terapi’de alanında en iyi psikolog ve psikiyatristleri sizlerle buluşturuyoruz. Psikoloğunuzu seçerken öncelikle uzmanlık alanlarını incelemeniz ve ihtiyaçlarınızla karşılaştırmanız faydalı olacaktır. Ayrıca psikoloğun daha önceki danışanlarının yazdığı yorumları da mutlaka incelemenizi tavsiye ederiz.
Bir psikoloğun size uygun olup olmadığını anlamanın en iyi yolu, deneme seansı alarak normal seansa geçmeden önce tanışmanızdır.
Bu adımlardan sonra psikoloğunuza karar veremediyseniz, bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sitemizde sağ altta bulunan chat butonundan veya destek@turkceterapi.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Gizliliğiniz Hakkında

Hayır, bu konuda katı kurallarımız var. Sizinle ilgili hiçbir bilgi açıklanmıyor. Gizliliğiniz bizim için çok önemli, bu nedenle psikologlarımızı etik standartlara uygun kişiler olacak şekilde seçiyoruz.
Evet, hesabınızı sizden başka birinin görmesi mümkün değil. Verilerinizi korumak bizim için önemli, detaylar için hizmet sözleşmemiz ve gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz.
Evet, hem websitemiz hem de psikologlarımız gizlilik kurallarına uygun hizmet vermektedir. Bu konuda tek istisna, bir danışanın suça ilişkin bilgi paylaşması durumunda veya kendisine veya diğerlerine zarar verme durumu varsa, psikolog hukuken gerekli kurumlarla iletişime geçmekle yükümlüdür.