Online terapi konusunda sıkça sorulan sorular
 

Sıkça Sorulan Sorular

Sizden gelen en çok soruları derlediğimiz ve direk cevap alabileceğiniz sorular.

Genel

Günümüz dünyasında en önemli mefhumlardan birisi de zaman. Online terapinin size sağlayacağı en öenmli avantaj zaman kaybının önüne geçecek olmasıdır. Bunun yanında güvenirlir bir şekilde hiç kimsenin haberi olmasına gerek kalmadan evinizin rahatlığında alanında uzman bir psikiyatrsit ya da psikoterapist ile görüşme olanağına sahip olacaksınız.
Online olarak yani internet aracılığı ile alaninda uzman bir psikiyatrsit ya da psikologtan yaşadığınız sorunlara çözüm bulabileceğiniz etkin bir tedavi yöntemidir.
İnternete ulaşabilen hemen herkes için uygun ve etkin bir yöntemdir. Mesela çok yoğun çalışan birisiyseniz ve sizi rahatsız eden bazı sorunlarınız varsa bunun için yapmanız gereken sitemizden bir psikiyatrist ya da psikologla görüşmek için randevu almanız yeterli olacaktır. Daha sonra görüşmek istediğiniz terapist sizin istediğiniz yöntem üzerinden size ulaşacak ve önce tanışma görüşmesi yapacak sonra da devam etmek isterseniz terapi seanlarınıza başlayacaksınız. Tanışma görüşmemiz ücretsiz olsa da diğer tüm hizmetlerimiz ücretlidir.
Öncelikli olarak internetiniz ve de onu kullanabileceğiniz bir cihazınızın (bilgisayar, laptop, tablet, akıllı telefon, vb.) olması gereklidir. Sonrasında sistem üzerinden kayıt olmanız ve size uygun bir saatte randevu almanız yeterli olacaktır.
Seans süreleri seçmiş olduğunuz terapist ve alacağınız hizmete göre değişmektedir. Alacağınız hizmette bu bilgi belirtilmiştir.
Kesinlikle hayır. Önceliğimiz hasta ve danışanlarımızın mahremiyeti ve bu konu bizim açımızdan oldukça önemli. Online terapilerin en önemli avantajlarından birisi de mahremiyetin gizliliği. Kimsenin sizin bir psikiyatrist ve de psikologla görüştüğünüzden haberi olmadan güvenli bir şekilde terapilerinize devam edebilmenize olanak sağlıyor olması.

Ödeme

Ödemelerinizi kredi kartı aracılığıyla ParaTika güvencesiyle rahatlıkla yapabilirsiniz.
Görüşme gerçeklememesi durumunda iade talebi yapmanız durumunda durum incelemesinden sonra paranız hemen kredi kartınıza iade edilir.
Görüşmeye katılmamanız durumunda hakkınız yanar ve para iadesi yapılmaz. Eğer terapist görüşmeye katılmazsa para iadesi yapılır.