Online Psikolog | Online Terapi | Psikolog Melek Dökmetaş profil sayfası ve uzmanlık alanları
Türkçe Terapi
Seans Seçenekleri
Online Psikolog | Online Terapi Melek Dökmetaş
İstanbul, Türkiye

   UTC+03:00

Psikolog Melek Dökmetaş

Female
Çevrim Dışı
"Psikoloji"

Danışan

3

Seans

4

Ücretler

30 dakika
70.00 ₺

Uzmanımızla öncelikli bir deneme terapisi alarak kendisi ile tanışın ve terapi sürecinizi beraber planlayınız. (İlk görüşme için geçerlidir.)

Deneme Seansı Alınız

En düşük saatlik ücret
180.00 ₺

Randevu Alınız Takvimi Göster

Terapist Hakkında

Lisans eğitimini 2011 yılında Fatih Üniversitesi ingilizce Psikoloji bölümünde tamamladı.Lisans eğitimi boyunca çeşitli anaokulları,özel eğitim ve rehabilistasyon merkezleri ve Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Psikiyatri Polikliniğinde stajlarını tamamlamış,Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Psikoatölye projesi,Yeniden Sağlık ve Eğitim Derneği Kulaktan Kulağa Projesi gibi gönüllü çalışmalar gerçekleştirmiştir.Lisans eğitiminden sonra özel eğitim ve rehabilitasyon alanında,anaokullarında ve Esenler belediyesine ait Esaydam danışmanlık merkezinde çocuk,ergen,yetişkin ve ailelerle çalıştı.Prof.Hakan Türkçapar'dan 40 saatlik "Bilişsel Davranışçı Terapi" eğitimi,Doç.Dr.Hanna Nita Scherler'den "Bir Vak'a Yedi Terapötik Bakış Açısı" eğitimleri aldı. Psikiyatrist Doç.Dr.Şaziye Senem Başgül'den psikodinamik kuram yönelimli çocuk ve ergen ruh sağlığı alanında 120 saat grup süpervizyonu çalışmalarına katıldı.Ayrıca İstanbul Üniversitesi Üstün yetenekli çocukların eğitimi ile ilgili Yrd.Doç.Dr.Üzeyir Oğurlu,Doç.Dr.Serap Emir,Yrd.Doç.Dr.Nihat Kahveci,Yrd.Doç.Dr.Ayça Köksal Konik ve Dr.Yavuz Yaman gibi uzmanlardan 84 saatlik eğitim aldı.İfti Psikoterapi merkezinden,Psikiyatrist Yrd.Doç.Dr.Murat Dokur'un eğitmenliğini yaptığı EFTA(European Family Therapy Association) onaylı Aile ve Çift Terapisi eğitimi (400 saat) aldı.Bu süre zarfında Prof. Rodolfo DE BERNART,Prof.Dr.Peter Stratton,Prof.Dr.Helga Hanks ve Prof.Dr.Howard Liddle gibi aile ve çift terapisi uzmanlarından workshop eğitimleri aldı.Aile ve Çift terapisi alanındaki çalışmalarını sistemik,sistemik-dinamik,yapısal/stratejik,eksperiyental ve interaksiyonel özellikleri pragmatik/operasyonel öğreti güdümünde kullanarak;pragmatik eksperiyental yaklaşım dahilinde sürdürmektedir.Halen bu alanda workshop ve süpervizyon çalışmalarına devam etmektedir.Çocuk gelişimi ve değerlendirme ile ilgili,Ankara Gelişim Tarama Envanteri,Porteus Labirentleri Zeka Testi,Kohs Küpleri Zeka Testi, Frostig Gelişimsel Algı Testi,Peabody Resim Kelime Tanıma Testi,Bender Gestalt Görsel Motor Algı Testi,Catell 2A-3A Zeka Testi,Goodenough Zeka Testi,Metropolitan Okul Olgunluğu Testi,Gessell Gelişim Figürleri Testi,Bir Aile Çiz Testi ve Bir İnsan Çiz Testi uygulayıcı eğitimlerini almışve süpervizyon çalışmalarına katılmıştır.Türk Psikologlar Derneği'nden WISC-R Wecshler Çocuklar İçin Zekâ Testi sertifikasyonuna sahiptir.
Çalışmalarını aile ve ilişki odaklı olarak ergenlik dönemindeki genç bireyler ve yetişkinlerle sürdürmektedir.

Sunulan Hizmetler

 • Bireysel Psikolojik Destek

          

  180.00 ₺

  50 dakika

  Randevu Alınız
 • Coronavirüs ile İlişkili Sorunlar

  -Korona virüs pandemisi nedenli stres ve bununla başa çıkmada zorlanma,
  -Pandemi algı ve tutumundan kaynaklı ilişkilerde yaşanan problemler,
  - Sosyal izolasyon dönemi ile ilgili psikolojik destek.


  180.00 ₺

  50 dakika

  Randevu Alınız

İş Tecrübeleri

 • Psikolog Paylaşım Psikoloji

  2016- İstanbul Türkiye

  Üstün potansiyelli çocukların ailelerine danışmanlık hizmeti,Çocuk,ebeveyn danışmanlığı,yetişkin psikolojisi, Bireysel psikoterapi.

 • Psikolog Esenler Belediyesi

  2013-2015 İstanbul Türkiye

  Esaydam Aile Danışma Merkezi'ndeki görevim boyunca çocuk,yetişkin,aile ve çiftlerle çalıştım.Gelişimsel bozukluklar, üstün yetenekli çocuklar, okul-ebeveyn sorunları,boşanma süreci, aile ve çift danışmanlığı çalıştığım konulardan bazılarıdır.

 • Psikolog Avcılar Kaymakamlığı&Üstün Zekalılar Enstitüsü Ortak Projesi

  2013-2013 İstanbul Türkiye

 • Psikolog Yeditepe Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

  2012-2013 İstanbul Türkiye

  Otizm, öğrenme bozuklukları, zeka geriliği, asperger sendromu, serebral palsi ve down sendromlu çocuklara psikolojik destek ve özel eğitim desteği, ailelerine bilgilendirme seminerleri ve psikolojik destek hizmeti.

 • Psikolog Çapa Sevgi Çiçeği Anaokulu

  2012-2013 İstanbul Türkiye

  Okul öncesi dönemde çocukların gelişimsel ve psikolojik takibi, değerlendirme testlerinin uygulanması, veli bilgilendirme toplantıları, sınıf gözlemleri ve öğretmen eğitimi.

Eğitim

 • Fatih Üniversitesi 18.09.2006 - 14.06.2011

  Lisans

  Diploma Yüklendi

Sertifikalar & Seminerler

 • Wısc-4 03.03.2017

  Zeka Testi Uygulayıcı Sertifikası

 • Üstün Yetenekli Çocukların Eğitimi Kariyer Geliştirme Programı 27.04.2013

  İstanbul Üniversitesi

 • Bilişsel Davranışçı Terapi 26.05.2012

  Doç.Dr.Hakan Türkçapar

Yorumlar

 • Psikolog Melek Dökmetaş - Tükenmişlik Sendromu Murat Rating: out of 5 Tanışma ve ilk seanstı. İlgili idi. Verilen saat ve süreye uyuldu. Ciddiyet vardı. Olumlu idi.
  Online Psikolog | Online Terapi

  M****

  (1 seans)

  Tükenmişlik Sendromu 09 Mart 2019 Tanışma ve ilk seanstı. İlgili idi. Verilen saat ve süreye uyuldu. Ciddiyet vardı. Olumlu idi.Uzmanımız için yorumunuzu gönderin

Vereceğiniz yorumlarda isminiz gizlenerek gösterilecektir. Yorum vererek sistemimize katkı sağladığınız için teşekkür ederiz.

Bloglarım