Online Psikolog | Online Terapi | Psikolog Melek Dökmetaş profil sayfası ve uzmanlık alanları
 
Seans Seçenekleri
Online Psikolog | Online Terapi Melek Dökmetaş
İstanbul, Türkiye

   UTC+03:00

Psikolog Melek Dökmetaş

Female
Çevrim Dışı
"Psikoloji"

Danışan

8

Seans

57

Ücretler

30 dakika
250.00 ₺

Uzmanımızla öncelikli bir deneme terapisi alarak kendisi ile tanışın ve terapi sürecinizi beraber planlayınız. (İlk görüşme için geçerlidir.)

Deneme Seansı Alınız

En düşük saatlik ücret
300.00 ₺


Randevu Alınız Takvimi Göster

Terapist Hakkında

Lisans eğitimini Fatih Üniversitesi Psikoloji bölümünde 2011 yılında tamamlamıştır.2008 yılında Psikoatölye projesi kapsamında  Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde şizofreni hastalarıyla gönüllü çalışmalarda bulunmuştur.2010 yılında Yeniden Sağlık ve Eğitim Derneği'nin ''Kulaktan Kulağa Gençlerle Madde Bağımlılığını Önleme Projesi'nde yer almıştır.Lisans stajlarını Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Psikiyatri Polikliniği,Okmeydanı Darülaceze,Türkan Sabancı Görme Engelliler Okulu başta olmak üzere çeşitli hastane ve kuruluşlarda tamamlamıştır.Lisans eğitiminden sonra özel eğitim ve rehabilitasyon alanında,anaokullarında,Avcılar Kaymakamlığı ve Üstün Zekalılar Enstitüsü ortak projesinde ve Esenler belediyesine ait psikolojik danışmanlık merkezinde çocuk,ergen,yetişkin ve ailelerle çalıştı.


İfti Psikoterapi merkezinden,Murat Dokur'un eğitmenliğini yaptığı EFTA(European Family Therapy Association) onaylı Aile ve Çift Terapisi eğitimi (400 saat) aldı.Bu süre zarfında Prof. Rodolfo DE BERNART,Prof.Dr.Peter Stratton,Prof.Dr.Helga Hanks ve Prof.Dr.Howard Liddle gibi uzmanlardan workshop eğitimlerine katıldı. 
Davranış Bilimleri Enstitüsü'nün düzenlediği Göz Hareketleri ile Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşlemleme (EMDR) Terapisi 1. ve 2. Düzey eğitimini aldı.Psk. Melek Dökmetaş, İstanbul'da Noya Psikoloji'de  hizmet vermektedir.

Sunulan Hizmetler

Öfke Kontrolü

300.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Özgüven Sorunları

300.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Bireysel Terapi

39 Seans tamamlanmış

Bireysel Terapi

300.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Depresyon

Depresyon, en az 2 haftadır süren çökkünlük,umutsuzluk,karamsarlık,eskiden sevilen aktivitelerden zevk alamama,suçluluk,öfke,sürekli ertleme davranışı ve olumsuz düşüncelerle seyreden bir duygudurum bozukluğudur.

400.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Anksiyete/Kaygı Bozukluğu

2 Seans tamamlanmış

Kaygı bozukluğu,zihnin sürekli kaygıyla meşgul olması ve aşırı ve durumla uyumlu olmayan bir endişe durumudur.Sürekli kötü bir şey olacakmış gibi korku hali,huzursuzluk gibi belirtilerin yanı sıra,ağız kuruluğu,nefes almada düzensizlik,kalp çarpıntısı,vücut titremeleri,yüksek ses,parlak ışık gibi dış uyaranlara karşı hassasiyet gibi belirtiler de görülebilir.

400.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Obsesif Kompulsif Bozukluk (OKB)

Obsesif kompulsif bozukluk(OKB),obsesyon denilen takıntılı düşünce,fikir ve dürtüler ile kompulsiyon adı verilen ritüel,yineleyen davranışlarla karakterize bir psikolojik bozukluktur.Kişinin günlük hayatını,işlevselliğini ve çevresiyle ilişkisini bozar.Her takıntı OKB değildir. Takıntılar, kişinin elinde olmayan zihninden uzaklaştıramadığı düşünceler ve dürtülerdir.Kişinin isteği dışında zihne gelir,kişi tarafından mantıkdışı olarak değerlendirilir ve yoğun kaygıya neden olur.Kompulsiyonlar da bu düşüncelerin verdiği huzursuzluğu azaltmak veya rahatlamak için kişinin yaptığı yineleyen davranış veya ritüellere denir.Temizlik(kirlenme) takıntısı,Kontrol takıntısı(kuşku),Cinsel takıntılar,Dini takıntılar,Simetri Takıntısı,Dokunma Takıntısı,Sayma takıntısı,Biriktirme takıntısı..

400.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Panik Bozukluk(Panik Atak)

Panik bozukluk, tekrarlayan ve ne zaman olacağı tahmin edilemeyen panik ataklar ile karakterizedir.Ani başlayan ve dakikalar içerisinde zirveye ulaşan yoğun korku ve rahatsızlık hissi olarak tanımlanır.Panik atak esnasında sıklıkla çarpıntı,göğüs ağrısı,nefes alma problemleri,kalp atışının hızlanması,bayılacak gibi hissetme,ölüme yakın olma hissi gibi belirtiler görülür.

400.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Travma Sonrası Stres Bozukluğu

Travma Sonrası Stres Bozukluğu,kişinin öznel algısında travmatik etki bırakan deneyimlerden sonra gerçekleşir.Kişi travmatik deneyimin zorluğuyla başedemez.Travma Sonrası Stres Bozukluğu olan kişilerde kabuslar,flashbackler(zihne travmatik anının görüntüsünün gelmesi),travmayı hatırlatan ses,mekan,koku,görüntülerle tekrar tekrar tetiklenmek,gerginlik,uyku sorunları,yorgunluk,bedensel belirtiler,içe kapanma,yalnızlık,gerçeklikten kopma(derealizasyon),andan kopma (disosiasyon)gibi belirtiler sık görülür.

400.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Boşanma Süreci Psikolojik Destek

Boşanma dönemi kimi zaman psikolojik olarak yıpratıcı ve travmatik olabilmektedir.Boşanma dönemi psikoterapi desteği kişilerin bu dönemi görece daha az hasarla atlatmasını sağlamak ve farkındalık kazandırmaya yöneliktir.

400.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

İlişki Sorunları

400.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

İnternet Bağımlılığı

400.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Kayıp ve Yas

400.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Sosyal Fobi

400.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Sosyal Anksiyete

400.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Fobiler

400.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Yeme Bozuklukları

400.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Psikosomatik Sorunlar

TIbbi araştırma yapıldığında(mr,tomografi,eeg,ekg,tahlil,vs.) sonuçlarında bir hastalık belirtisi olmamasına rağmen bedensel şikayetlerin varlığı,kronik ve fiziksel semptomları olan ancak tıbbi bir açıklaması olmayan bir rahatsızlıktır.Yani psikosomatik sorunlar kişinin psikolojik durumu tarafından tetiklenen fiziksel şikayetlerdir.Örn.karın ağrısı,kaşıntı,sindirim sorunları,uyuşma,kas ağrıları,eklem ağrıları,bulantı,terleme,diş sıkma(bruksizm),baş ağrısı,regl sancısı,vs.)

400.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Stres Yönetimi

400.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Emdr Terapisi (Çift Seans)

Emdr terapisi uygulamalarında bazı özel durumlarda travmatik anının işlenmesi için seansın uzatılması gerekir.Bu servis terapist ile danışan birlikte karar verdikten sonra tercih edilebilir.

540.00 ₺

90 dakika

Randevu Alınız

İş Tecrübeleri

 • Psikolog Özel Psikolojik Danışmanlık Merkezi

  2016-2021

  Üstün potansiyelli çocukların ailelerine danışmanlık hizmeti,Çocuk,ebeveyn danışmanlığı,yetişkin psikolojisi, Bireysel psikoterapi.

 • Psikolog Esenler Belediyesi

  2013-2015

  Esaydam Aile Danışma Merkezi'ndeki görevim boyunca çocuk,yetişkin,aile ve çiftlerle çalıştım.Gelişimsel bozukluklar, üstün yetenekli çocuklar, okul-ebeveyn sorunları,boşanma süreci, aile ve çift danışmanlığı çalıştığım konulardan bazılarıdır.

 • Psikolog Avcılar Kaymakamlığı&Üstün Zekalılar Enstitüsü Ortak Projesi

  2013-2013

 • Psikolog Yeditepe Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

  2012-2013

  Otizm, öğrenme bozuklukları, zeka geriliği, asperger sendromu, serebral palsi ve down sendromlu çocuklara psikolojik destek ve özel eğitim desteği, ailelerine bilgilendirme seminerleri ve psikolojik destek hizmeti.

Eğitim

 • Fatih Üniversitesi 18.09.2006 - 14.06.2011

  Lisans

  Diploma Onaylandı

Sertifikalar & Seminerler

 • Bilişsel Davranışçı Terapi 26.05.2012

  Doç.Dr.Hakan Türkçapar

  Sertifika Onaylandı

Yorumlar

  Online Psikolog | Online Terapi Melek Dökmetaş Psikolog Melek Dökmetaş https://www.turkceterapi.com
  Değerlendirme: 5.0 - "Psikolog Melek Dökmetaş " Yorum Tarihi: 23 Haziran 2021
  Hem profesyonel hem de ilk görüşmeden itibaren kendinizi rahat ve güvende hissettiren biri ve her durumda görüşmesini aksatmamaya özen gösteriyor.Bireysel terapide anksiyete depresyon gibi konularda ve özellikle de EMDR yöntemiyle travma tedavisinde çok başarılı.
  Değerlendirme: 5 - "Psikolog Melek Dökmetaş " Yorum Tarihi: 09 Mart 2019
  Tanışma ve ilk seanstı. İlgili idi. Verilen saat ve süreye uyuldu. Ciddiyet vardı. Olumlu idi.
 • Online Psikolog | Online Terapi

  G*******

  Bireysel Terapi 23 Haziran 2021 Hem profesyonel hem de ilk görüşmeden itibaren kendinizi rahat ve güvende hissettiren biri ve her durumda görüşmesini aksatmamaya özen gösteriyor.Bireysel terapide anksiyete depresyon gibi konularda ve özellikle de EMDR yöntemiyle travma tedavisinde çok başarılı.

 • Online Psikolog | Online Terapi

  M****

  Tükenmişlik Sendromu 09 Mart 2019 Tanışma ve ilk seanstı. İlgili idi. Verilen saat ve süreye uyuldu. Ciddiyet vardı. Olumlu idi.Uzmanımız için yorumunuzu gönderin


Vereceğiniz yorumlarda isminiz gizlenerek gösterilecektir. Yorum vererek sistemimize katkı sağladığınız için teşekkür ederiz.Bloglarım

 • Online Psikolog | Online Terapi Eleştirel İç Ses

  Eleştirel İç Ses

  Zihninizde dönüp dolaşan çoğunlukla sizi uyaran,frenleyen,kusurlu olduğunuzu,eksik yönleriniz olduğunu hatırlatan sanki sizin yararınızaymış gibi sizi yargılayan,suçlayan,eleştiren kafanızın içinde konuşan sese “eleştirel iç ses” deniyor.

 • Online Psikolog | Online Terapi Kendini Sevmeyenler ve Kendinden Nefret Edenler...

  Kendini Sevmeyenler ve Kendinden Nefret Edenler...

  Belki ses tonunuzu, bedeninizi, konuşmanızı, dış görünüşünüzü beğenmiyorsunuz. Ya da ne kadar çabalarsanız çabalayın, hiçbir şeyi doğru yapamayacakmış gibi hissediyor olabilirsiniz.Farkında olmadan kendinizi sürekli bir düşüş içinde ve sıkışmış gibi hissedebilirsiniz.Kendinizden ne kadar çok nefret ederseniz, o kadar çok darmadağın hissedersiniz ve sonra kendinizden daha da çok nefret edersiniz…

 • Online Psikolog | Online Terapi Akıllı Telefon ve Tablet Ekran Süresi :Çocuklar için İyi mi,Kötü mü?

  Akıllı Telefon ve Tablet Ekran Süresi :Çocuklar için İyi mi,Kötü mü?

  Tablet ve akıllı telefonlar özellikle çocuklarıyla ilgilenmeye zaman ayıramayan ve yorgun ebeveynler için çocukları oyalamaya ve susturmaya yarayan müthiş aletlerdir, bazen de iyi bir kandırma aracıdır.

 • Online Psikolog | Online Terapi Ruminasyon nedir?Neye sebep olur?Ruminasyondan Kurtulmak için Ne Yapmalı?

  Ruminasyon nedir?Neye sebep olur?Ruminasyondan Kurtulmak için Ne Yapmalı?

  Geçmişe fazla odaklanmaktan anı yaşayamamak ve şimdiyi kaçırmak.

 • Online Psikolog | Online Terapi Boşanma Öncesi Dönem ve Boşanma Süreci

  Boşanma Öncesi Dönem ve Boşanma Süreci

  Boşanma, evlilik birliği ile bir araya gelmiş çiftlerin artık  beraberliklerinin sona ermesi durumudur.Nasıl ki evlilik bir durum ise boşanma da bir durumdur.Çiftler bir araya geldiklerinde artık birbirlerine karşı olumlu duygular besleyemedikleri ve/veya mutsuz, huzursuz, keyifsiz, sıkıntılı hissettikleri noktada ilişkilerinde bir problem olduğundan söz edilebilir.