Online Psikolog | Online Terapi | Uzm. Dr. Ümit Sertan  Çöpoğlu Psikiyatrist_&_Psikoterapist profil sayfası ve uzmanlık alanları
Türkçe Terapi
Online Psikolog | Online Terapi Ümit Sertan Çöpoğlu Psikiyatrist_&_Psikoterapist Uzm. Dr. Ümit Sertan Çöpoğlu Psikiyatrist_&_Psikoterapist
Seans Seçenekleri
Online Psikolog | Online Terapi Ümit Sertan Çöpoğlu Psikiyatrist_&_Psikoterapist
Denizli, Türkiye

   UTC+03:00

Uzm. Dr. Ümit Sertan Çöpoğlu Psikiyatrist_&_Psikoterapist

Female
Çevrim Dışı
"Psikiyatri"

Danışan

115

Seans

281

Ücretler

30 dakika
100.00 ₺

Uzmanımızla öncelikli bir deneme terapisi alarak kendisi ile tanışın ve terapi sürecinizi beraber planlayınız. (İlk görüşme için geçerlidir.)

Deneme Seansı Alınız

En düşük saatlik ücret
300.00 ₺

Randevu Alınız Takvimi Göster

Terapist Hakkında

Psikiyatri uzmanı ve psikoterapistim.
Tıp fakültesini Uludağ Üniversitesinde okudum.
Psikiyatri uzmanlık eğitimini Gaziantep Üniversitesinden aldım. Mecburi hizmetimi Şanlıurfa'da yaptım.
Mustafa Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Ana Bilim Dalında Yrd. Doç. Dr. Olarak çalıştım.
Ulusal ve uluslararası birçok makale, proje ve çalışmalarda görev aldım. Ulusal ve uluslararası kongrelerde birçok sunum ve ödüllerim bulunmaktadır.
Psikiyatrik hastalıkların ve psikolojik sorunların tedavisinde psikoterapi ve ilaç tedavilerini kullanıyorum.
BDT (Bilişsel ve Davranışçı Terapiler) ve Şema Terapiyi öncelikle tercih ediyorum. 
EMDR, ACT, Farkındalık Terapisi ve Hipnoz da uygulayabildiğim terapi ve teknikler arasında.
İlaç tedavilerini de gerektiğinde terapiler ile bir arada ya da tek başına değerlendiriyorum.
Herkese sağlık, mutluluk, huzur diliyorum. 

Sunulan Hizmetler

 • Öfke Kontrolü

  1 Seans tamamlanmış

  Öfke kontrolü günümüz stresli yaşamında oldukça önemli. 
  Bazen de içinde bulunduğumuz psikolojik durum, yaşadığımız olaylar da adeta sabrımızı ve tahammülümüzü azaltıyor ve gereksiz ve fazladan öfkelenebiliyoruz. 
  Eskilerin dediği gibi ''Keskin sirke küpüne zarar''.
  Öfke önce kendimizi sonra en yakınlarımızı etkiliyor.
  Online Terapi ile öfkenizi kontrol edebilirsiniz. 

  300.00 ₺

  45 dakika

  Randevu Alınız
 • Travma Terapisi - EMDR

  28 Seans tamamlanmış

  Acı veren ve adeta unutmak istediğiniz kötü anı ve travmalarınızdan EMDR ile kurtulabilirsiniz. 
  Travmalar bazen kaza, doğal afet gibi herkesle beraber başınıza gelmiş olabilir.
  Bazen de işte, kişisel ilişkilerinizde ya da sosyal hayatta başınıza gelmiş olabilir.
  Bazen şiddet, hakaret ya da kötü bir muameleye, taciz ya da saldırıya uğramış olabilirsiniz. 
  Tüm bu travmatik anılardan EMDR ile kurtulabilirsiniz. 

  300.00 ₺

  50 dakika

  Randevu Alınız
 • Bireysel Psikoterapi - Danışmanlık

  15 Seans tamamlanmış

  Yaşadığınız sorunlar bir hastalık kadar şiddetli olmayabilir fakat yine de sizi rahatsız ediyor ve hayatınızı etkiliyor olabilir. Motivasyon sorunu, kararsızlık, ilişki ve iletişim sorunları hayatınızı etkileyen konularda bireysel destek ve yardım almayı düşünüyorsanız bu servisten faydalanabilirsiniz.

  300.00 ₺

  45 dakika

  Randevu Alınız
 • Panik Atak Terapisi

  14 Seans tamamlanmış

  Panik atak aniden ortaya çıkan şiddetli bir korku, endişe ve kötü bir şeyler olacağı beklentisi ile başlayan, bedensel birçok belirtinin eşlik ettiği ve kısa sürede en yüksek düzeyine ulaşan bir anksiyete/kaygı/korku nöbetidir. Panik ataklar için ilaç kullanmanıza ya da hayatınızı kısıtlamanıza gerek yok. Panik ataklar için Bilişsel Davranışçı Terapi oldukça etkili.

  300.00 ₺

  45 dakika

  Randevu Alınız
 • Sınav Kaygısı

  7 Seans tamamlanmış

  Sınavlar hayatımızın bir parçası ama kaygılı ve endişeli biriyseniz sınava hazırlık dönemi sizin için sıkıntı veren bir sürece dönüşebilir. Sınav için biraz kaygılanmak iyidir fakat kaygılar aşırı olduğunda dikkat dağılmaya başlar, odaklanma sorunları zamanla motivasyonu da bozabilir. Eğer sınavlara hazırlık dönemindeyseniz ve işler psikolojik açıdan yolunda gitmiyorsa birkaç seansla bu sıkıntılardan kurtulabilirsiniz.

  300.00 ₺

  45 dakika

  Randevu Alınız
 • Depresyon Terapisi

  19 Seans tamamlanmış

  Depresyon sık görülen ruhsal bir bozukluk. Yaşam enerjisinin, motivasyonun ve isteğin çekildiği, hareketlerin ve hatta bazen zamanın yavaşladığı ve geçmek bilmediği bir durum. Bazen sinirlilik, iştahsızlık ya da aşırı yeme, bazen uykusuzluk ya da aşırı uyuma. Hafif ve orta düzey depresyonda psikoterapilerin en az ilaçlar kadar etkili olduğu bilimsel olarak da kabul edilmiş durumda. Ağır depresyonlarda ise ilaç vb. diğer tedavilere psikoterapi eklemek, hem yeni bir ilaç yükünü azaltmak hem de ilaçla düzelmeyen bazı belirtileri düzeltmek için önemli bir alternatif. Ayrıca psikoterapiler hastalığın tekrarlamasını engellemede ilaçlardan daha etkili.

  300.00 ₺

  45 dakika

  Randevu Alınız
 • Obsesif Kompulsif Bozukluk Terapisi

  9 Seans tamamlanmış

  OKB, Obsesif Kompulsif Bozukluk, takıntı hastalığı, vesvese hastalığı gibi bir çok ismi var. Biz istemediğimiz halde zihnimize gelen ve bizi rahatsız eden düşünce, bazen bir dürtü bazen de fotoğraf karesi gibi bir görüntü. Bazen bazı şeyleri sayarak yapmak, bazen defalarca elini, eşyaları vb yıkamak, bazen hastalık derecesinde etrafı eşyaları düzenlemekle uğraşmak, bazen kapıyı, ocağı, arabayı defalarca kontrol etmek... Liste uzayıp gidiyor. Ama herhangi biri artık hayatınızın ana işi haline gelmeden tedavi almanız gerekir. Biişsel davranışı terapi OKB'de de etkli.

  300.00 ₺

  45 dakika

  Randevu Alınız
 • Özgüven Eksikliği Terapisi

  3 Seans tamamlanmış

  ''Özgüven eksikliği ??'' kişilerin kendini değerlendirdiğinde vardıkları bir sonuç olabiliyor. Fakat ok farklı durumları tanımlamakta kullanıyor insanlar. Yani herkeste farklı bir anlamı var. Önce durumu beraber gözden geçirip tanıyalı, sonra tanımlayalım ve sonra da bir yol haritası çıkaralım.

  300.00 ₺

  45 dakika

  Randevu Alınız
 • Sosyal Fobi Terapisi

  10 Seans tamamlanmış

  Eğer insanlarla iletişimde olduğunuz anlarda, gözler üzerimde, bana bakıyorlar, şimdi rezil olacağım diye düşünüyor ve beraberinde yüz kızarması, elde ve seste titreme ve hatta kekeleme ve bu belirtiler yüzünden yapacaklarınızı yap(a)mama başlamışsa sosyal fobiniz olabilir. Terapi ile sosyal fobinizin üstesinden gelebilirsiniz.

  300.00 ₺

  45 dakika

  Randevu Alınız
 • Vajinismus için Cinsel Terapi

  Kadınlarda cinsel ilişki sırasında cinsel bölgede kasılma ile ilişkiye girememe durumuna vajinismus denmekte. Sık görülen, öncelikle kişinin psikolojisini ve beraberinde aile hayatını olumsuz etkileyebilen bir durum. Kendiliğinden zamanla düzelir diye yıllarca ilişkiye giremeyen insanlar gördüm malesef. Cinsel terapiler ile rahatlıkla düzelebilen bir durum. Bazen 4-6 seans, bazen yaklaşık 10 seans sürebiliyor. Ama terapiden fayda görme oranı %90'larda.

  300.00 ₺

  45 dakika

  Randevu Alınız
 • Prematür Ejakülasyon için Cinsel Terapi

  1 Seans tamamlanmış

  Erkeklerde cinsel ilişkiye girmeden ya da girdikten hemen sonra oluşan ve kontrol edilemeyen boşalmaya erken boşalma denmekte. Boşalma erkeler için öğrenilmesi gereken ve kontrol edilebilen bir refleks. Cinsel tereapi ile erken boşalma sorunundan kurtulabilirsiniz.

  300.00 ₺

  45 dakika

  Randevu Alınız
 • İlaç Tedavileri ve Danışmalığı

  6 Seans tamamlanmış

  Psikolojik ve psikiyatrik sorunlarda bazen ilaç tedavileri de gerekebilir. Terapiye ek olarak ya da tek başına ilaç tedavileri de tedavi sürecinde değerlendirilebilir. İlaç tedavileri ile ilgili aklınıza takılan tüm sorular için bu hizmetten yararlanabilirsiniz.

  300.00 ₺

  30 dakika

  Randevu Alınız
 • Uyku Bozuklukları Terapisi

  2 Seans tamamlanmış

  Uykuya dalamamak, gece uyku bölünmeleri, sabah erken uyanma, kabuslar, karabasan, uykuda yürüme ya da konuşma vb. pek çok uykuyla ilişkili problem sayılabilir. Uyku sorunları başka psikiyatrik bozuklukların bir belirtisi olabildiği gibi bazen de tek başına kendini gösterebiliyor. Ancak kaliteli bir uyku sağlıklı bir yaşam için olmazsa olmaz. İlaç tedavilerinden once yapılabilecekler tabi ki var ve hatta bunlar yapılmadan hemen ilaç başlamak yanlış bir seçim olabilir.

  300.00 ₺

  45 dakika

  Randevu Alınız
 • Telefon / Bilgisayar / Oyun Bağımlılığı

  2 Seans tamamlanmış

  Sanal bağımlılık olarak da tanımlayabileceğimiz, oyun, internet, sosyal medya, telefon ve bilgisayar bağımlılıkları teknolojinin yaygınlaşması ile gittikçe yaygınlaşıyor. Eğer bu sayılanların herhangi biri artık hayatınızda gereğinden fazla yer işgal ediyor ve artık hayatınızı kısıtlamaya ve diğer alanlardaki performansınızı bozmaya başlamışsa bununla ilgili danışmanlık alabilirsiniz. 

  300.00 ₺

  45 dakika

  Randevu Alınız
 • Çift ve Aile Terapisi

  60 Seans tamamlanmış

  Eşler arasında iletişim, uyum, karşılıklı sevgi ve ilgi azalmaya; tartışmalar, çatışmalar ve küskünlükler artmaya başlamışsa aile danışmanlığı almanız gerekebilir. Ailede sorunlara neden olan bir çok neden olabilir. Kişisel ve iletişimle ilgili sorunlar, olaylara yapılan farklı yorumlar, iş, aile ve diğer çevresel sorunlar, baskı ve stres, eşlerdeki depresyon ve ya Panik / Anksiyete gibi psikolojik bozukluklar da aile ilişkisini olumsuz etkilyebilir. Önce durumu objektif bir şekilde tanımlamak ve sonra yapılacakları planlamak ve uygun bir yerden başlamak için aile terapisini öneririm. Bilişsel Davranışçı ve Sistemik Aile Terapisi, Çiftlere Şema Terapi , Duygu Odaklı Çift Terapisi temel çift aile terapisinde kullandığım terapi yöntemleridir.

  350.00 ₺

  60 dakika

  Randevu Alınız

İş Tecrübeleri

 • Psikiyatri Uzmanı Özel Güney Adana Hastanesi, Özel Özülkü Tıp Merkezi

  2018-2018 İstanbul Türkiye

  Halen bu iki merkezde hizmet vermeye devam ediyorum.

 • Yrd. Doç. Dr. Mustafa Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı

  2013-2016 İstanbul Türkiye

  Öğretim üyesi

 • Uzman Dr. Ceylanpınar Devlet Hastanesi

  2012-2013 İstanbul Türkiye

  Mecburi hizmet

 • Arş. Görevlisi Dr. Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim dalı

  2008-2012 İstanbul Türkiye

  Psikiyatri asistanı. Uzmanlık eğitimi

Eğitim

 • Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi 02.09.2001 - 10.01.2008

  Lisans

  Diploma Yüklendi

 • Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı 02.06.2008 - 30.08.2012

  Doktora

  Diploma Yüklendi

Sertifikalar & Seminerler

 • Introduction to Cognitive Therapy 25.04.2019

  Bilişsel Terapiye Giriş

 • Bilişsel Davranışçı Terapi 17.04.2019

  Bilişsel Davranışçı Terapi

 • 8. Uluslararası Psikofarmakoloji Kongresi 20.04.2016

  Kongre Katılımı

  Sertifika Yüklendi

 • Normal ve Patolojik Yas: Ayırıcı Tanı ve Müdahale 25.11.2015

  Normal ve Patolojik Yas: Ayırıcı Tanı ve Müdahale

  Sertifika Yüklendi

 • 51. Ulusal Psikiyatri Kongresi 25.11.2015

  Kongre Katılımı

  Sertifika Yüklendi

 • IPS: The Mental Health Services Conferneces 08.11.2015

  Ruh Sağlığı Servisleri Konferansı

  Sertifika Yüklendi

 • 7. Uluslararası Psikofarmakoloji Kongresi 15.04.2015

  Kongrede Konuşmacı

  Sertifika Yüklendi

 • 21. Yüzyılda Yöneticilik ve Liderlik, İmaj Yönetimi ve Nezaket 04.09.2014

  Yöneticilik, Liderlik, İmaj Yönetimi

  Sertifika Yüklendi

 • Depresyonun Üç Hali 21.06.2014

  Depresyonun Üç Hali

  Sertifika Yüklendi

 • 3. Uluslararası Nörobiyoloji, Psikofarmakoloji ve Tedavi Kongresi 30.05.2013

  Kongre Katılımı

  Sertifika Yüklendi

 • İlk Ataktan Dirençli Tablolara Psikozda Tedavi Kursu 26.05.2012

  Psikozda Tedavi Kursu

  Sertifika Yüklendi

 • Psikiyatride Araştırma ve İstatistik Teknikleri Kursu 28.04.2012

  Psikiyatride Araştırma ve İstatistik Teknikleri Kursu

  Sertifika Yüklendi

 • Addiction Medicine 19.03.2012

  Bağımlılık Tedavisi

  Sertifika Yüklendi

 • Motivational Interviewing - Lifestyle Training 20.05.2011

  Motivasyonel Görüşme- Yaşam Tarzı Eğitimi

  Sertifika Yüklendi

 • Güney Psikiyatri Okulu 05.03.2011

  Güney Psikiyatri Okulu

  Sertifika Yüklendi

 • Addiction Elementary Course 10.12.2010

  Bağımlılık Tedavisine Giriş

  Sertifika Yüklendi

 • Beyin: Yapısı ve İşlevi Kursu 29.04.2010

  Beyin: Yapısı ve İşlevi Kursu

  Sertifika Yüklendi

 • İstatistik Analize Giriş ve Orta Düzey İstatistik Kursu 26.12.2009

  İstatistik Kursu

  Sertifika Yüklendi

 • 44. Ulusal Psikiyatri Kongresi 14.10.2008

  Kongre Katılımı

  Sertifika Yüklendi

Yorumlar

 • Uzm. Dr. Ümit Sertan Çöpoğlu Psikiyatrist_&_Psikoterapist EcemEkşi Rating: 5 out of 5 Tanıdığım en iyi terapistlerden biri, çözüm odaklı. Ve en önemlisi de güven duygusunu aşılıyor. Yönlendiriyor, tavsiye de bulunuyor. Çok teşekkür ederim. Herkese de tavsiye ederim.
  Online Psikolog | Online Terapi

  E***E***

  Danışan 04 Ağustos 2020 09:29 Tanıdığım en iyi terapistlerden biri, çözüm odaklı. Ve en önemlisi de güven duygusunu aşılıyor. Yönlendiriyor, tavsiye de bulunuyor. Çok teşekkür ederim. Herkese de tavsiye ederim.

 • Uzm. Dr. Ümit Sertan Çöpoğlu Psikiyatrist_&_Psikoterapist ilbeybudak Rating: 5 out of 5 Harika bir doktor. Cok samimi ve ikna edici bir tarzi var. Guvenebileceginiz bir profosyonel. Cani Gonulden Tesekkurler Sertan Bey
  Online Psikolog | Online Terapi

  i****b****

  Danışan 30 Nisan 2020 05:21 Harika bir doktor. Cok samimi ve ikna edici bir tarzi var. Guvenebileceginiz bir profosyonel. Cani Gonulden Tesekkurler Sertan Bey

 • Uzm. Dr. Ümit Sertan Çöpoğlu Psikiyatrist_&_Psikoterapist SafiyeBektaşoğlu Rating: 5 out of 5 Annem Alzaymir hastasiydi şizofrenik ataklar yaşamıştı yol gostericiliginiz ve kısa süreli ilaç kullanımıyla o dönemi atlattık gerçekten gözlem yönlendirme ve tedavilerinizle değerli bir doktorsunuz teşekkür ederim
  Online Psikolog | Online Terapi

  S*****B*********

  Danışan 07 Haziran 2019 22:47 Annem Alzaymir hastasiydi şizofrenik ataklar yaşamıştı yol gostericiliginiz ve kısa süreli ilaç kullanımıyla o dönemi atlattık gerçekten gözlem yönlendirme ve tedavilerinizle değerli bir doktorsunuz teşekkür ederim

 • Uzm. Dr. Ümit Sertan Çöpoğlu Psikiyatrist_&_Psikoterapist Umutsuz Prenses Rating: 5 out of 5 Size bir konuda bişey danışmak istiyorum ama nasıl olacak
  Online Psikolog | Online Terapi

  U******P******

  Danışan 24 Nisan 2019 19:28 Size bir konuda bişey danışmak istiyorum ama nasıl olacakUzmanımız için yorumunuzu gönderin

Vereceğiniz yorumlarda isminiz gizlenerek gösterilecektir. Yorum vererek sistemimize katkı sağladığınız için teşekkür ederiz.

Bloglarım

 • Online Psikolog | Online Terapi Dünyanın Geçirdiği Bu Zor Günlerde Ruh Sağlığımızı Nasıl Koruruz?

  Dünyanın Geçirdiği Bu Zor Günlerde Ruh Sağlığımızı Nasıl Koruruz?

  Hem ülke olarak hem de dünya olarak zor günlerden geçiyoruz. Dünyanın yaşadığı bu salgın hastalıkla psikolojik olarak nasıl mücadele ederiz? Bu günleri nasıl en sağlıklı bir şekilde atlatabiliriz biraz bunlardan bahsetmek istedim bu yazıda.

 • Online Psikolog | Online Terapi Acı veren anı ve travmalardan EMDR ile kurtulabilirsiniz

  Acı veren anı ve travmalardan EMDR ile kurtulabilirsiniz

  Travma nedir? Gerçek bir ölüm ya da ölüm tehdidi,
  Ağır bir yaralanma,
  Kendisinin ya da Başkasının,
  Fiziksel-Ruhsal bütünlüğüne bir tehdit olayını,
  Yaşaması ya da tanık olması durumu,
  Duygusal anlamda üstesinden gelmekte zorlanılan olaylar, durumlar.

 • Online Psikolog | Online Terapi Bilişsel Terapi

  Bilişsel Terapi

  Her terapi ekolü psikolojik iyilik halimizi belirleyen belirli noktalara odaklanmıştır.
  Bilişsel terapide bu odak noktası ‘DÜŞÜNCELERİMİZDİR’. Yani ‘normal’ kalmamızı sağlayan ya da psikolojik olarak iyilik halimizi belirleyen temel şey düşüncelerdir.

 • Online Psikolog | Online Terapi Özgüven Eksikiği ?

  Özgüven Eksikiği ?

  Bu başlığa neden ‘?’ koydum?
  Çünkü ‘özgüven eksikliği’ sanki bir tanıymış gibi çok sık kullanılıyor. Fakat biraz havada ve muğlak bir kavram. Tanımı net olmadığı gibi, nasıl ölçüleceği ve nasıl düzeltileceği de net değil.