Online Psikolog | Online Terapi | Uzman Psikolog  Cansu Berivan Özmen profil sayfası ve uzmanlık alanları
 
Online Psikolog | Online Terapi Cansu Berivan Özmen Uzman Psikolog Cansu Berivan Özmen
Seans Seçenekleri
Online Psikolog | Online Terapi Cansu Berivan Özmen
Adana, Türkiye

   UTC+03:00

Uzman Psikolog Cansu Berivan Özmen

Female
Çevrim Dışı
"Psikoloji"

Danışan

40

Seans

145

Ücretler

40 dakika
650.00 ₺

Uzmanımızla öncelikli bir deneme terapisi alarak kendisi ile tanışın ve terapi sürecinizi beraber planlayınız. (İlk görüşme için geçerlidir.)

Deneme Seansı Alınız

En düşük saatlik ücret
650.00 ₺


Randevu Alınız Takvimi Göster

Terapist Hakkında

2013 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi, Psikoloji (Ana dal) ve İşletme Lisans eğitimlerini tamamladıktan sonra, 2016 yılında Amerika'daki Penn State Üniversitesinde yüksek lisans yaparak Uzman Psikolog ünvanını almaya hak kazanmıştır. Yüksek Lisans tezini "Beliren yetişkinlikteki Narsistik Kişilik örüntülerinin çocukluktaki olumsuz deneyimler ve ebeveyn bağlarıyla olan ilişkisi" konu başlığı altında kültürlerarası bilimsel bir araştırma projesi olarak tamamlamıştır.     New York Uluslararası Masterson Enstitüsü’nün 3 yıllık teorik ve uygulama içerikli Psikoanalitik Psikoterapi Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır. ​Yüksek Lisans eğitimi süresince Penn State Üniversitesinde araştırma ve öğretim asistanı olarak görev almıştır. 2015 ve 2016 yıllarında Ankara Üniversitesi Tip Fakültesi Konsültasyon-Liyezon Psikiyatri Anabilim Dalı'nda gönüllü psikolog olarak çalışmış, bu süre içinde supervizyon alarak danışanlarla ön görüşmeler yapmış ve çeşitli psikolojik testler uygulamıştır. Ayni zamanda Prof. Dr. Hakan Kumbasar yönetiminde grup terapi eğitimlerine katılmış, grup terapisi görüşmelerini takip edip, süpervizyon almıştır. ​Halen aktif olarak psikoloji alanındaki çeşitli konular üzerine bilimsel araştırma projeleri yürütmektedir. ​Anadil seviyesinde Almanca ve İngilizce bilmektedir. Almanca ve İngilizce psikolojik danışmanlık hizmetleri vermektedir.

Sunulan Hizmetler

TR Bireysel Psikoterapi

5 Seans tamamlanmış

Bu seans sadece TR'de yaşayan kişiler içindir. TR'de yaşamıyorsanız bu seansı lütfen öncesinde terapist ile deneme seansı gerçekleştirmeden almayın, aksi takdirde otomatik olarak iptal edilecektir. Seans esnasında terapist ile görüşülüp ortak karar üzerine danışanlar bu paketten yararlanabilir. Öfke Kontrolü, Kişilik bozukluğu ya da sorunları, Aksiyete, Kaygı, İlişki Sorunları, Stres Yönetimi, Kariyer Danışmanlığı, vb. konularda psikolojik destek almak için bu seansı alabilirsiniz.

650.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Borderline, Narsist, Şizoid Kişilik Yapısı

1 Seans tamamlanmış

Bu semptomlar size tanıdık geliyorsa, sunduğum psikoterapi desteği ile sorunlarınızı çözümleyip hayat kalitenizi arttırabilirsiniz. -şiddetli/ denetlenmesi oldukça zor heyecanlar ve başkalarına ya da kendilerine yönelen yoğun, kontrol edilemeyen öfke nöbetleri -boşluk ve sıkıntı hissiyle birlikte depresif duygu durumu -Yaşanan duygular genelde uçlardadır, çok iyi-çok kötü arasında yüksek salınımlı fikir kaymaları -Sosyal ilişkilerde sürekliliğin olmaması, terk edilme durumları -Başkalarını kontrol etme ihtiyacı ya da -Kendinizle aynı statüye sahip insanlarla arkadaşlık kurmak istersiniz, fakat bu gerçekleştiğinde bile önde olma dürtüsü ile çevrenizle sürekli yarış halinde olursunuz, bu da zaman zaman çok yorucu ve yıpratıcıdır -onaylanmak isteği -ya da diğer insanların daha yeteneksiz, daha başarısız, daha az zeki ve daha az güzel olduğunu düşünme -Kendinizi toplumun parçası olarak görmenize rağmen beklediğiniz de bu toplumun içerisinde özel muameleyi göremediğinizi düşünüyorsanız. Başkaları üzerinden var olurlar ya da -Yalnız kalmayı tercih etme -Sosyal ya da kişisel ilişkilere ilgi eksikliği -Sınırlı sayıda duygusal ifade -Çoğu aktiviteden zevk alamama -Başka insanlara karşı kayıtsız kalma -Sürekli partnerinden farklı insanlarla cinsel ilişki yaşama isteği ya da cinsel ilişkiye hiç ilgi duymama Genellikle bu bozuklukların temelinde çocuklukta yaşanılan değersizlik ve sevgisizlik gibi kavramlar vardır. Ne kadar dışarıya doğru özgüven sahibi gözükseniz de içinizde kendinize olan güven kavramı kırılgandır ve bunun fark edilmemesi ya da size karşı kullanılmaması için oldukça özen gösterirsiniz.

950.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Ayrılık, Boşanma, Aldatılma- İlişkisel Sorunlar

İlişkide yaşanan anlaşmazlıklar bireylerin ruhsal sağlıklarını olumsuz yönde etkilemektedir. Kısır bir döngü haline giren ilişkilerde bireylerin olaylara ve durumlara farklı açılardan bakabilmesi, beklentilerini ve ihtiyaçlarını belirleyebilmesi; aynı zaman da partnerine karşı empati, anlayış, tolerans gibi kavramları geliştirebilmesi sağlıklı ilişkiler için oldukça önemlidir, çünkü kendi duygularının farkında olan, bu duyguları ifade eden, sınırlarını koruyan ve karşı tarafın sınırlarını olgunlukla karşılayabilen bireylerin, daha sağlıklı ilişkiler sürdürdükleri görülmektedir. İlişkilerinizde sürekli aynı sorunlardan şikayet ediyorsanız ve ilişkinin sağlıklı bir şekilde ilerlediğini düşünmüyorsanız, hem kendinize hem de ilişkinize yeni bir bakış açısı kazandırmak için psikoterapi desteği almanız önemlidir. Ayrıca eğer boşanma sürecinden ya da partneriniz tarafından aldatıldığınız için, travmatik bir süreçten ya da başa çıkmakta zorlandığınız bir dönemden geçiyorsanız da psikoterapi ile bu dönemi daha sağlıklı bir şekilde atlatabilirsiniz.

950.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

OKB, Takıntı, Şüphecilik, Güven Sorunları

OKB-Takıntı: Obsesif Kompulsif Bozukluk, takıntılı düşünce ve davranışların günlük hayatımızı etkileyecek ve kısıtlayacak noktaya gelmesi durumunda konulan psikolojik bir rahatsızlıktır. Engel olunamayan düşünce ve davranışları yeniden yorumlamak, davranış biçimlerini değiştirmek ve obsesyon-kompulsiyon arasında yaşanan kaygıyla mücadele etmek için psikoterapi önerilir. Güven ve Şüphecilik konuları ilişkilerde kendini gösterdiği kadar, hayatın kendisiyle ilgili güvensizlikler ve şüphecilik oldukça yaygındır. Bahsedilen bu amaçsız ve bitmek bilmeyen şüphecilik ya da paranoya günlük hayatımızı olumsuz etkilemektedir, psikoterapi ile ele alınması kişinin başa çıkma kapasitesini arttırır.

950.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Anksiyete, Kaygı, Fobi

1 Seans tamamlanmış

Kaygı bozukluğu, bireylerin kendilerini günlük hayatta huzursuz, endişeli, tedirgin ve sıkıntılı hissetmesidir. Bu duygularla birlikte çarpıntı, terleme, hızlı nefes alıp verme, tansiyonda değişim, kas gerginlikleri, mide bulantısı vb. fiziksel belirtiler de görülmektedir. Bireyin yaşadığı kaygı düzeyi günlük hayatını, mesleki ve sosyal hayatında zorluklara yol açması ve işlevselliğinin düşmesine sebep olursa psikoterapi gereklidir.

950.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Öfke ve Stres Denetimi

Stresliyken hissettiğimiz olumsuz duyguları bastırmak ya da onlardan kaçmak için yaptığımız herhangi bir eylem bir baş etme davranışı olmadığı gibi çözüm odaklı değildir. Psikoterapi desteği ile bireylerin biyolojik, psikolojik ve sosyal etkenlerle maruz kaldığı stres durumlarına karşı baş etme becerileri geliştirir. Aynı şekilde, öfke duygusu doğru ifade edilmelidir. Öfke uygun biçimde yönetilmezse bireylere hem fiziksel hem de psikolojik olarak pek çok zarar vermektedir. Öfke problemi yaşayan bireyler, uygun psikoterapi yöntemiyle hem öfke duygusunu hem de kendilerini daha iyi tanırlar ve sağlıklı baş etme yöntemleri geliştirebilirler.

950.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Travma, Yas, Kaygı, Depresyon

2 Seans tamamlanmış

Şiddete bağlı Travma, Travma'ya maruz kalma, fiziki ya da ruhsal Travmalar, Kayıp ve Yas Insan olarak kayıp vermekten korkarız, bu ihtimali düşünmek bile üzüntü, endişe ve korku gibi duygular hissettirir, bazen bu kaygı günlük işlevselliğimizi de olumsuz etkilemektedir, ve psikoterapi ile bu kaygı üzerine çalışılır. Depresyon: * Mutsuz, karamsar ve umutsuz hissetmek * Değersizlik ve suçluluk duyguları * İsteksizlik ve keyifsizlik * Yaşamsal becerilere karşı ilgi kaybı * İştah değişiklikleri * Sürekli yorgun hissetme * Karar vermede zorlanma * Konsantrasyon kaybı * Uyku düzeninde bozulma: uykuya dalmada zorluk, sık uyanma ya da sürekli uyuma isteği Yukarıda belirtilen semptomların kendinizle uyumlu olduğunu düşünüyorsanız psikoterapi için başvurmanız önerilir.

950.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Bireysel Psikoterapi

6 Seans tamamlanmış

Depresyon, değersizlik, cinsellik, bağımlılık, yeme bozukluğu, yalnızlık, kaygı, travma, ilişkisel sorunlar ve birçok benzer konuyu psikanalitik bir psikoterapi yöntemi ile ele alıyoruz. Geçmişten gelen, kim olduğumuzu etkileyen bugünkü davranışlarımızı belirleyen çok fazla bilinçdışı malzeme var, psikoanalitik psikoterapi'de uzun vadede bu düğümler çözülür, hayata olan bakış açısı değişir, içgörü kazanılır, gerektiğinde kişiliğimiz yeniden yapılandırarak daha kaliteli bir yaşam yaşamamıza olanak sağlar. 

950.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

English Psychotherapy

1350.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Deutsch Psychotherapie

1 Seans tamamlanmış

1350.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Psikanalitik Bireysel Psikoterapi- Paket

56 Seans tamamlanmış

Psikanalitik Bireysel Psikoterapi- 5 Seans Paket

4500.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Deutschsprachige Psychotherapie - 5 Sitzungen

6200.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

English Psychotherapy- 5 Sessions

6200.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

İş Tecrübeleri

 • Uzman Psikolog Özel Danışmanlık Ofisi

  2017-

  çeşitli konularda psikolojik danışmanlık hizmeti veriyorum

 • Gönüllü Psikolog Ankara Universitesi Psikyatri Anabilim Dali Konsultasyon-Liyezon

  2016-2016

  nkara Üniversitesi Tip Fakültesi Konsültasyon-Liyezon Psikiyatri Anabilim Dalı'nda gönüllü psikolog olarak çalışmış, bu süre içinde supervizyon alarak danışanlarla ön görüşmeler yapmış ve çeşitli psikolojik testler uygulamıştır. Ayni zamanda Prof. Dr. Hakan Kumbasar yönetiminde grup terapi eğitimlerine katılmış, grup terapisi görüşmelerini takip edip, süpervizyon almıştır.

 • Psikoloji Araştırma Asistanı Penn State Universitesi

  2015-2016

  Psikoloji Araştırma Asistanı

Eğitim

 • Istanbul Bilgi Üniversitesi 14.09.2009 - 17.07.2013

  Lisans

  Diploma Onaylandı

 • Penn State University 20.08.2014 - 16.08.2016

  Yüksek Lisans

  Diploma Onaylandı

 • New York Uluslararası Masterson Enstitüsü 21.01.2018 - 12.12.2020

  Yüksek Lisans

  Diploma Onaylandı

Sertifikalar & Seminerler

Yorumlar

  Online Psikolog | Online Terapi Cansu Berivan Özmen Uzman Psikolog Cansu Berivan Özmen https://www.turkceterapi.com
  Değerlendirme: 5 - "Uzman Psikolog Cansu Berivan Özmen " Yorum Tarihi: 10 Şubat 2022 09:49
  Frau Özmen ist eine wundervolle Therapeutin die kompetent, einfühlsam und somit nur zu empfehlen ist! Ich habe mich gleich wohl bei ihr gefühlt, so dass ich mich sofort öffnen und von den Sitzungen mit ihr sehr profitieren konnte. Sie war in der Lage mir neue Blickwinkel und Perspektiven zu öffnen. Ich freue mich auf weitere Sitzungen mit ihr !
  Değerlendirme: 5 - "Uzman Psikolog Cansu Berivan Özmen " Yorum Tarihi: 20 Ocak 2022 12:10
  Cansu hanim ile gecen sene tanistik. Kendisi sorunlarimi cozmemde ve baska bakis acilari ile degerlendirmemde cok yardimci oluyor. Objektif yorumlari sayesinde kendimi daha iyi tanimama da destek oluyor. Kesinlikle tavsiye ederim.
  Değerlendirme: 5 - "Uzman Psikolog Cansu Berivan Özmen " Yorum Tarihi: 28 Ocak 2021 12:59
  Berivan hanımdan yaklaşık 2 senedir destek alıyorum. En kısa zamanda aldığım destekten dolayı kendimi buldum ve günlük hayatıma daha verimli olduğumu fark ettim. Bugüne verdiği hizmetler için çok teşekkür ediyorum kendisine ve danismamiz halenda devam etmekte.
  Değerlendirme: 5 - "Uzman Psikolog Cansu Berivan Özmen " Yorum Tarihi: 28 Ocak 2021 12:59
  Berivan hanımdan yaklaşık 2 senedir destek alıyorum. En kısa zamanda aldığım destekten dolayı kendimi buldum ve günlük hayatıma daha verimli olduğumu fark ettim. Bugüne verdiği hizmetler için çok teşekkür ediyorum kendisine ve danismamiz halenda devam etmekte.
  Değerlendirme: 5.0 - "Uzman Psikolog Cansu Berivan Özmen " Yorum Tarihi: 19 Ocak 2022
  Gerçekten zeki ve iyi bir gözlemci, ilk seanstan güven veren bir psikolog.
 • Online Psikolog | Online Terapi

  B****Ö****

  Danışan 10 Şubat 2022 09:49 Frau Özmen ist eine wundervolle Therapeutin die kompetent, einfühlsam und somit nur zu empfehlen ist! Ich habe mich gleich wohl bei ihr gefühlt, so dass ich mich sofort öffnen und von den Sitzungen mit ihr sehr profitieren konnte. Sie war in der Lage mir neue Blickwinkel und Perspektiven zu öffnen. Ich freue mich auf weitere Sitzungen mit ihr !

 • Online Psikolog | Online Terapi

  E***A***

  Danışan 20 Ocak 2022 12:10 Cansu hanim ile gecen sene tanistik. Kendisi sorunlarimi cozmemde ve baska bakis acilari ile degerlendirmemde cok yardimci oluyor. Objektif yorumlari sayesinde kendimi daha iyi tanimama da destek oluyor. Kesinlikle tavsiye ederim.

 • Online Psikolog | Online Terapi

  U***P*****

  Danışan 28 Ocak 2021 12:59 Berivan hanımdan yaklaşık 2 senedir destek alıyorum. En kısa zamanda aldığım destekten dolayı kendimi buldum ve günlük hayatıma daha verimli olduğumu fark ettim. Bugüne verdiği hizmetler için çok teşekkür ediyorum kendisine ve danismamiz halenda devam etmekte.

 • Online Psikolog | Online Terapi

  U***P*****

  Danışan 28 Ocak 2021 12:59 Berivan hanımdan yaklaşık 2 senedir destek alıyorum. En kısa zamanda aldığım destekten dolayı kendimi buldum ve günlük hayatıma daha verimli olduğumu fark ettim. Bugüne verdiği hizmetler için çok teşekkür ediyorum kendisine ve danismamiz halenda devam etmekte.

 • Online Psikolog | Online Terapi

  O***O****

  Deneme Seansı, Trial, Probatorisch 19 Ocak 2022 Gerçekten zeki ve iyi bir gözlemci, ilk seanstan güven veren bir psikolog.Uzmanımız için yorumunuzu gönderin


Vereceğiniz yorumlarda isminiz gizlenerek gösterilecektir. Yorum vererek sistemimize katkı sağladığınız için teşekkür ederiz.Bloglarım