Online Psikolog | Online Terapi | Psikolog Hayri Asamaz profil sayfası ve uzmanlık alanları
 
Seans Seçenekleri
Online Psikolog | Online Terapi Hayri Asamaz
Tekirdağ, Türkiye

   UTC+03:00

Psikolog Hayri Asamaz

Female
Çevrim Dışı
"Psikoloji"

Ücretler

15 dakika
400.00 ₺

Uzmanımızla öncelikli bir deneme terapisi alarak kendisi ile tanışın ve terapi sürecinizi beraber planlayınız. (İlk görüşme için geçerlidir.)

Deneme Seansı Alınız

En düşük saatlik ücret
500.00 ₺


Randevu Alınız Takvimi Göster

Terapist Hakkında

Merhabalar,
Ben Psk Hayri Asamaz, lisans programımı Sofya Üniversitesi psikoloji bölümünde tamamladım, İstanbul Üniversitesi Sosyoloji bölümünde 2. lisans programıma devam etmekteyim. Aleksandrovska University Hospital’da yatan ve ayakta hasta vizitelerinde stajyer olarak bulundum. Klinik alanda deneyim kazanabilmek adına, çeşitli kurumsal ve özel iş yerlerinde stajyer psikolog olarak çalışma fırsatı elde ettim. Bu tecrübelerim sayesinde çeşitli danışan profilleri görme şansına erişip birbirinden farklı vaka formülasyonları hakkında değerli bilgilere sahip oldum. Lisans eğitimim süresince alanda deneyim sahibi olabilmek ve insan ilişkilerini geliştirebilmek adına çeşitli vakıf ve STK’ larda gönüllü olarak görev aldım. Lisansım sürecinde, alandaki pek çok etkinlik ve seminere katıldım. Farklı öğrenci topluluklarında atölyeler, konferans ve seminerlerin organizasyonunda proje geliştirme, ekip üyesi ve organizatör olarak görevler aldım. Lisans eğitimim sonrasında 1 yıl boyunca Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde Rehberlik Danışma Merkezi Müdürlüğü görevini yürüttüm. 2020 – 2022 yılları arasında Türk Kızılay bünyesinde Toplum Merkezi sorumlusu olarak görev aldım. Son olarak Tekirdağ Süleymanpaşa’da Psk. Hayri Asamaz Danışmanlık Merkezi’ ni açmış olup kendi iş yerimde hizmet vermekteyim.
Amacım; etik değerlere bağlı kalarak, danışana faydalı olma arzusuyla ruh sağlığı alanında siz danışanlarımla birlikte çalışmalarıma devam etmek.

Aldığım Eğitimler;
- Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi – Aile Danışmanlığı
- Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi – Bilişsel Davranışçı Terapi
- Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi – Oyun Terapisi
- Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi – MMPI
- Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi – Öğrenci Koçluğu
- Gedik Üniversitesi – EMDR
- Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi – Cinsel Terapi
- Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi - “WISC-R Zeka Testi
- IFRC – Toplumsal Cinsiyet Eşitliği
- IFRC – Risk Yönetimi
- IFRC – Temel Koruma Atölyesi
- IFRC – Çocuk Koruma Atölyesi

Sunulan Hizmetler

30 Dakikalık Psikoterapi Seansı

500.00 ₺

30 dakika

Randevu Alınız

30 Dakikalık Sesli Psikoterapi Seansı

500.00 ₺

30 dakika

Randevu Alınız

Öfke Kontrolü

Öfke kontrolünü sağlamak ile ilgili yaklaşımlar psikoterapide en çok kullanılan yöntemlerdir. Bu yaklaşımlarda kişinin var olan öfkesini kontrol etmeyi öğrenmesi amaçlanır. Bu tür çalışmalar oldukça yarar sağlar.

800.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Panik Atak

Panik Atak yaşattığı yoğun stres nedeniyle, kişinin çevresiyle olan ilişkilerine de zarar verir. Hasta birey zamanla insanlardan iyice uzaklaşmaya başlar. Panik Atak kaygı bozuklukları olarak bilinen hastalıklar grubundandır ve bu hastalığın özelliğinden dolayı kişi hayatının her alanına yaşadığı yoğun kaygıyı taşır. Bir süre sonra çevresiyle ilişkilerini kopma noktasına getiren bu hastalık nedeniyle maddi, manevi kayıplara uğrayabilir. Hastalık genellikle başka bozukluklarla birlikte ortaya çıkabilir ve kişi sorunla başa çıkmak için bazen alkole ya da madde kullanımına yönelebilir. Bütün bu olumsuzluklar doğru ve zamanında müdahale ile aşılabilir. Dolayısıyla sorunu kabullenerek, uygun tedaviye geçilmesinin yolu ‘zamanla geçer’ anlayışına kapılmadan gecikmeksizin doktora başvurmaktır. Mümkün olduğunca kafeinli içecekler, sigara ve alkol kullanımından uzak durarak, sosyal hayattan kopmadan hayata devam etmek gerekiyor. Ataklar sırasında, bunun kısa süreli bir endişe hali olduğunu düşünerek kontrolü elden bırakmamaya gayret göstermek nöbetler sırasındaki paniğin daha kolay atlatılmasını sağlayabilir. Yaşanılan sorun psikolojik bir sorundur ve birçok diğer sorun gibi çözümü vardır. Yeter ki zamanında tedaviye başlansın ve kararlılıkla tedavi sürdürülsün.

800.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Sosyal Fobi

Sosyal fobi için risk altında olan bir diğer grup da çocukluk döneminde çok sosyalleşmeyen ya da sosyalleşmesine izin verilmeyen çocuklardır. Bu kişiler de çocukluklarında kazanacakları bazı becerileri ne yazık ki kazanamadıkları için yetişkin olarak ötekiler tarafından olumsuz değerlendirilmeye çok duyarlı olmaktadırlar. Aynı şekilde gereğinden fazla koruyucu davranan bazı ebeveynler çocuğun kendi başına çevreyi keşfetmesine ve kendi başına çeşitli etkinliklerde bulunmasına engel olabilmektedir. Bu çocukların da yetişkinliklerinde olumsuz değerlendirilmeye hassasiyetlerinin yüksek olması olasıdır. Sosyal fobiye müdahale edilirken Bilişsel Davranışçı Terapi, kişinin kaygılandığı durumları hiyerarşik bir şekilde basamaklandırarak kişinin basamak basamak bu kaygıların üstesinden gelmesini sağlar. Bu da kişinin hem çok yoğun kaygı yaşamamasını hem de görece daha kolay olan ilk basamakları aşması nedeniyle de özgüveninin artmasına yardım etmektedir.

800.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Özgüven Sorunları

Özgüven sorunlar; kendinden şüphe duymak, pasiflik, boyun eğme, aşırı uyum gösterme, yalnızlık, eleştirilere karşı hassas olma, güvensizlik, depresyon, aşağılık duygusu ve sevilmediğini hissetme gibi kavramlarla tanımlanabilir.

800.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Yas Danışmanlığı

Kayıp ve yas süreci uzun sürüyor ve atlatmakta zorlanıyorsanız psikolojik yardım almaktan çekinmeyin. Çevrenize anlatamayacağınız konuları sizi tanımayan ve objektif yaklaşan birine anlatmak daha iyi hissetmenizi sağlayabilir. Travma sonrası stres bozukluğu yaşadığınız durumlarda ise terapistinizin size uyguladığı tedavi bu süreci en kolay şekilde atlatmanızı sağlayacaktır.

800.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Boşanma Terapisi

Evliliklerini sonlandırma kararı vermiş çiftlerin, kendilerine, birbirlerine ve varsa çocuklarına zarar vermeden en sağlıklı ve bilinçli şekilde, boşanmalarına yardımcı olan bir terapi şeklidir.

800.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Öğrenci Koçluğu

Öğrenci koçluğunda en önemli unsur öğrenci ve koçu arasındaki uyum ve işbirliğidir. Öğrenci koçunun genel olarak amacı öğrenciyi belirlemiş olduğu hedefleri konusunda başarıya ulaştırmak için doğru yönde yönlendirmektir. Ayrıca sıkıntı ya da stres altında olan öğrencilere gerekli motivasyonu sağlamaktadır.

800.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Kişisel Gelişim

Kişisel gelişim kişinin kendi beceri ve niteliklerini değerlendirmesi ve daha ileriye taşıması için gerçekleştirdiği adımlardır. Kişi potansiyelini en üst seviyeye çıkarmak ve potansiyelini ortaya koyabilmek için kişisel gelişimini sağlayacak eğitimlere katılmak isteyebilir. Bu süreç kişinin kendine güvenmesini sağlar.

800.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Tükenmişlik Sendromu

Tükenmişlik sendromu bireyin normal şartlarda kariyerinden, arkadaşlıklarından veya aile etkileşimlerinden aldığı keyfi ve başarı duygusunu azaltan ve bireysel kimliğin kaybedildiğine inanılmasına yol açan bir zihinsel ve fiziksel tükenme durumudur. Aynı zamanda bir iş hayatı stresi türüdür.

800.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Yaşam Koçluğu

Yaşam koçluğu, danışan kişinin potansiyelinin en üst limitlerine çıkmasını ve yaşam hedeflerine ulaşmasını sağlayan profesyonel bir rehberlik sistemidir. Yaşam koçluğu çalışmaları kapsamında kişisel gelişim ve kariyer planları üzerinde durulur.

800.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Stres Yönetimi

Stres yönetimi, stresin psikolojik ve fiziksel etkilerinden korunabilmek, kişinin yaşama daha motive olması için gereken olumlu alışkanlıkları, strese karşı gösterdiği tepkileri daha sistematik daha bilinçli hale getirmesini ve hayatının kontrolünü kendisinin sağlamasını ifade eden algıdır.

800.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Bireysel Psikoterapi

Bireysel terapi ya da bireysel psikoterapi, danışan ile terapist arasında birebir şekilde gerçekleştirilen, psikolojik değerlendirme ve psikoterapötik müdahalelerin kullanımı gibi süreçleri içeren, yapılandırılmış, amaca yönelik, danışan ve psikoterapist arasındaki güven ilişkisine dayanan çalışmalardır.

800.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

50 Dakikalık Sesli Görüşme Seansı

Görüntülü görüşmeyi tercih etmeyen danışanlarım bu servisi tercih edebilir.

800.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Travma Sonrası Stres Bozukluğu

Travmatik bir olaya maruz kalanlar olaydan uzun bir süre sonra ortaya çıkan TSSB belirtilerini gösterebilirler. TSSB belirtileri kişinin içe kapanmasını, ses ve görüntü gibi dış uyaranlara karşı hassas olmasını, olayı çağrıştıran ipuçlarına olayı tekrar yaşıyormuş gibi tepki vermesini, durup dururken ağlamasını, ciddi uyku sorunları yaşamasını içerebilmektedir.

800.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Boşanma Danışmanlığı

Boşanma danışmanlığı, boşanma sürecinde çiftlerin yaşayabilecekleri psikolojik sorunları önlemek, çocuklara boşanma sürecinin nasıl açıklanması gerektiği ve boşanma sonrasında ebeveynlerin çocuklara nasıl davranması gerektiği konularda eğitim vermektir.

800.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

İletişim Sorunları

İletişim problemleri, aile içinde veya özel ilişkilerde her iki tarafından duygu ve düşüncelerini açıklıkla ifade etmemesi ve tarafların birbirlerinin beklentilerini karşılayamaması sonucu ortaya çıkar.

800.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Depresyon

Depresyon, sürekli bir üzüntü ve ilgi kaybına neden olan bir duygu durum bozukluğudur. Depresyon aynı zamanda majör depresif bozukluk veya klinik depresyon olarak da adlandırılır.

800.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Kaygı Bozukluğu

Anksiyete bir diğer adıyla kaygı bozukluğu, psikolojik bir rahatsızlıktır. Günlük hayatımızda ara sıra anksiyete yaşamak olağandır. Çünkü zaman içerisinde karşı karşıya kaldığımız olaylardan ötürü endişelenebilir ya da gelecek ile ilgili maddi-manevi anlamda kaygılar duyabiliriz. Günlük yaşamda kaygı duymak her ne kadar normal olsa da, dozunda bir aşırılık mevcutsa o zaman tıbbi bir hastalıktan söz edebiliriz.

800.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

İlişki Sorunları

İlişki sorunları durumsal olabileciği gibi yıllardır süregelen kronik bir tabloyu da yansıtıyor olabilir. Her ilişkinin dinamiği farklıdır ve her ilişki sorunu ardında az veya çok geçmiş yaraların izlerini taşımaktadır. Geçmişinde neye, neden yaralandığını bilmek ve bu yarayla nasıl başa çıkmaya çalıştığını fark edebilmek ilişki sorunlarının aşılabilmesindeki ilk adımdır. Bu anlamda bireysel psikoterapi ya da çift terapileri kişilerin farkındalığını artırmakta ve değişim için sorumluluk alması yönünde motive edebilmektedir.

800.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Ebeveyn Danışmanlığı

Ebeveyn Danışmanlığı, çocuğun gelişim dönemleri ve ihtiyaçları dikkate alınarak ebeveynlere yönelik gerçekleştirilen bir danışmanlık türüdür. Çocuğun hangi gelişim döneminde olduğu ve o gelişim döneminin hangi istek ve ihtiyaçları doğurabileceği gibi faktörler ebeveynin dikkat etmesi gereken noktalar arasındadır.

800.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Sınav Kaygısı

Sınav kaygısı; öncesinde öğrenilen bilginin sınav sırasında etkili bir biçimde kullanılmasına engel olan ve başarının düşmesine yol açan yoğun kaygı olarak tanımlanır.

800.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Stres Yönetimi

Stres yönetimi, stresin psikolojik ve fiziksel etkilerinden korunabilmek, kişinin yaşama daha motive olması için gereken olumlu alışkanlıkları, strese karşı gösterdiği tepkileri daha sistematik daha bilinçli hale getirmesini ve hayatının kontrolünü kendisinin sağlamasını ifade eden algıdır.

800.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Panik Bozukluk

Hiçbir neden yokken birdenbire başlayan göğüs ağrısı, göğüste sıkışma, çarpıntı, nefes alamama, terleme, titreme, üşüme ya da ürperme, bazen de bulantı ya da karın ağrısı, baş dönmesi, dengesizlik; düşecek ya da bayılacakmış gibi olma, uyuşma ya da karıncalanma gibi belirtiler, kişiyi dehşet içinde bırakır.

800.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Cinsel Terapi

Cinsel terapi karşılıklı diyalog, paylaşım ve uzlaşı üzerine kurulu bir konuşma terapisi uygulamasıdır. Terapide yer alan kişiler tıbbi, psikolojik ya da kişisel problemlerinden hangilerinin cinsel yaşam içinde bir problem haline geldiğinin tespitine yönelik olarak iletişim kurarlar.

800.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Aile ve Çift Terapisi

Aile ve çift terapisinde, aile üyesi ya da üyeleri merkeze alınır ve terapiye başvurma sebebinin yarattığı sorun açığa çıkarılır. Vakanın ele alınış yönteminde ise bilişsel davranışçı yaklaşım, pozitif aile terapisi, yapısalcı yaklaşım, sistemik aile terapisi, insancıl aile terapisi veya psikodinamik yaklaşıma göre uygulamaya geçilir. Aile ve çift terapisi, sorun odaklı ilerlemekle beraber yalnızca sorunları merkeze almaz. Bazı durumlarda bilgi ve beceri kazanmak isteyen ebeveynler ve daha sağlıklı bir ilişkiye adım atmak isteyen çiftler de aile danışmanlığına başvurabiliyor. Aile ve çift terapisinde amaç, iletişim ve etkileşim sürecinde çiftlerin veya aile üyelerinin yaşadığı psiko-sosyal durumu ele almaktır. Bireysel terapiden farklı olarak aile danışmanlığında, doğrudan ilaç önermek ya da bireyi tek başına değerlendirme yoktur. Terapiye tek bir aile üyesi dahi katılsa burada birey merkezli değil, aile merkezli bir bakış açısı etkinleştirilir.Birey gibi bazı durumlarda aile de psikolojik destek görmeye ihtiyaç duyar. Süreç içinde yaşanan ve çözümsüz kalan sorunlar, her bir aile üyesinin iyi olma hâlini derinden sarsabilir. Böyle bir durumun önüne geçmek veya çözüm yolunu keşfetmek için bireysel terapiden ziyade aile terapisine başvurulur.

850.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

5 Seanslık Paket Bireysel Psikoterapi

3700.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

5 Seanslık Aile ve Çift Terapisi

4000.00 ₺

60 dakika

Randevu Alınız

İş Tecrübeleri

 • Psikolog Türk Kızılay

  2020-2023

  Türk Kızılay Toplum Merkezi

 • Psikolog Türk Silahlı Kuvvetleri

  2017-2019

  Rehberlik ve Danışma Merkezi

Eğitim

 • St. Kliment Ohridski 01.09.2012 - 24.11.2017

  Lisans

  Diploma Onaylandı

Sertifikalar & Seminerler

 • BİLİŞSEL DAVRANIŞÇI TERAPİ UYGULAYICI EĞİTİMİ 24.01.2023

  FSMVÜ SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ tarafından gerçekleştirilen 220 saat “BİLİŞSEL DAVRANIŞÇI TERAPİ UYGULAYICI EĞİTİMİ” tamamlayarak bu belgeyi almaya hak kazanmıştır.

  Sertifika Onaylandı

 • Cinsel Terapi 08.12.2022

  SÜREKLİ EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ tarafından gerçekleştirilen 120 saat “CİNSEL TERAPİ EĞİTİMİ” sertifika programını başarıyla tamamlayarak bu belgeyi almaya hak kazanmıştır.

  Sertifika Onaylandı

 • WISC-R ZEKA TESTİ UYGULAYICI EĞİTİMİ 08.12.2022

  SÜREKLİ EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ tarafından gerçekleştirilen 100 saat “WISC-R ZEKA TESTİ UYGULAYICI EĞİTİMİ ” sertifika eğitimini başarıyla tamamlayarak bu belgeyi almaya hak kazanmıştır.

  Sertifika Onaylandı

 • EMDR UYGULAYICI EĞİTİMİ 05.12.2022

  SÜREKLİ EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ tarafından gerçekleştirilen 120 saat ''EMDR UYGULAYICI EĞİTİMİ'' tamamlayarak bu belgeyi almaya hak kazanmıştır.

  Sertifika Onaylandı

 • MMPI EĞİTİMİ 05.12.2022

  FSMVÜ SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ tarafından gerçekleştirilen 120 saat “MMPI EĞİTİMİ” tamamlayarak bu belgeyi almaya hak kazanmıştır.

  Sertifika Onaylandı

 • OYUN TERAPİSİ 05.12.2022

  FSMVÜ SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ tarafından gerçekleştirilen 120 saat “OYUN TERAPİSİ” tamamlayarak bu belgeyi almaya hak kazanmıştır.

  Sertifika Onaylandı

 • ÖĞRENCİ KOÇLUĞU VE EĞİTİM DANIŞMANLIĞI EĞİTİMİ 05.12.2022

  FSMVÜ SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ tarafından gerçekleştirilen 120 saat “ÖĞRENCİ KOÇLUĞU VE EĞİTİM DANIŞMANLIĞI EĞİTİMİ” tamamlayarak bu belgeyi almaya hak kazanmıştır.

  Sertifika Onaylandı

 • AİLE DANIŞMANLIĞI 05.12.2022

  FSMVÜ SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ tarafından gerçekleştirilen 480 saat “AİLE DANIŞMANLIĞI” tamamlayarak bu belgeyi almaya hak kazanmıştır.

  Sertifika Onaylandı


Uzmanımız için yorumunuzu gönderin


Vereceğiniz yorumlarda isminiz gizlenerek gösterilecektir. Yorum vererek sistemimize katkı sağladığınız için teşekkür ederiz.