Online Psikolog | Online Terapi | Uzm. Klinik Psikolog Ebru Pelin Özel profil sayfası ve uzmanlık alanları
 
Online Psikolog | Online Terapi Ebru Pelin Özel Uzm. Klinik Psikolog Ebru Pelin Özel
Seans Seçenekleri
Online Psikolog | Online Terapi Ebru Pelin Özel
Ankara, Türkiye

   UTC+03:00

Uzm. Klinik Psikolog Ebru Pelin Özel

Female
Çevrim Dışı
"Psikoloji"

Danışan

6

Seans

10

Ücretler


En düşük saatlik ücret
400.00 ₺


Randevu Alınız Takvimi Göster

Terapist Hakkında

Uzman Psk. Ebru Pelin Özel, psikoloji lisans eğitimini TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesinde %100 burslu olarak tamamladıktan sonra FMV Işık Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans programına %50 başarı bursu ile kabul edilmiştir. Yüksek lisans sürecinde süpervizyon eşliğinde, yüzyüze ve online olarak psikoterapi hizmeti vermeye başlamıştır.

Yüksek lisans bitirme tezinde, evli bireylerdeki güvensiz bağlanma stilleri ve evlilik uyum düzeylerinin, romantik ilişki ve partner odaklı obsesif kompulsif belirtiler ile ilişkisini araştırmış ve onur derecesi ile mezun olarak uzmanlığını tamamlamıştır. Lisans bitirme projesinde ise terör mağdurlarının travma sonrası stres belirtileri, psikolojik dayanıklılık düzeyleri ve travma sonrası gelişimleri arasındaki ilişkiyi incelemiş ve bu araştırma APA bünyesindeki Traumatology adlı dergide yayınlanmaya hak kazanmıştır.

Eğitim hayatı boyunca çok çeşitli seminer ve kongrelerde yer almasının yanı sıra, DATEM bünyesinde Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu tarafından verilen Bilişsel ve Davranışçı Terapiler Klinik ve Uygulamali Eğitimini (BDT) tamamlamıştır. Aldığı eğitimler kapsamında; duygudurum bozuklukları, çeşitli kaygı bozuklukları, obsesif-kompulsif bozukluk, fobiler, öfke problemleri, travmaya bağlı gelişen sıkıntılar, ilişkisel problemler ve hem yetişkin hem de ergen psikolojisindeki diğer zorlanmalara yönelik çalışmalarını sürdürmektedir.​

Lisans eğitimi boyunca; 7 ay süre ile Şizofreni Dernekleri ve Federasyonu bünyesinde ve 4 aylık bir süreyle Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nda tam zamanlı stajyer psikolog olarak yer almıştır. Uzmanlık stajlarını ise 2 yarıyıl boyunca, Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde ve yine FMV Işık Üniversitesi’ne bağlı Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde tamamlamıştır. 

Şuan için Ankara’da klinik psikolog olarak görev yapan Uzm. Psk. Ebru Pelin Özel, 4 yıldır yüzyüze ve online olarak psikoterapi hizmeti vermekte ve bir yandan da akademik çalışmalarını sürdürmektedir.


Sunulan Hizmetler

Bireysel Terapi

2 Seans tamamlanmış

Yaşanan tüm ruhsal zorlanmalar (duygu-düşünce ve davranış temelinde) ile ilgili bireysel danışmanlık için uygundur.

400.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Kaygı ve İlişkili Sıkıntılar

Koronafobi, sınav kaygısı, işsizlik kaygısı vb. alanlardaki sıkıntılar için uygundur.

400.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Panik Bozukluk ve Agorafobi

Panik ataklarla karakterize olan panik bozukluk ve açık alan, yükseklik vb. korkuları ile belirtilen agorafobi için uygundur.

400.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Sosyal Kaygı

Sosyal hayat içerisinde (yeni insanlarla tanışma, konuşma, flört etme vb.), okul-iş yaşamında (sunum yapma vb.) ve günlük işlevlerde (göz kontağı kurma, toplulukta yemek yeme vb.) durumlarda yaşanan yoğun kaygılar için uygundur.

400.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Özgül Fobiler

Canlı/cansız spesifik bir nesne veya bir durum ile ilgili yaşanan, günlük hayattaki işlevselliği düşüren yoğun kaygılar için uygundur. 

400.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Takıntı-Zorlantılar (Obsesyon-Kompulsiyonlar)

Obsesif Kompulsif Bozukluk, yani OKB: Kirlenme/bulaşma, Kendine ya da başkasına zarar verme, Simetri/düzen, Romantik ilişki ve partner hakkında, Tabu sayılan konularda (cinsel, dini veya ahlaki) yaşanan obsesyonlar 
(yani istenmeyen yineleyici düşünceler/imgeler/dürtüler) ve yaşanan yoğun kaygı nedeniyle gerçekleştirilen çeşitli ritüeller (eylemler/düşünceler vb.) ile ortaya çıkar. Bu terapi obsesif-kompulsif zorlanmalar için uygundur.

400.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Travma ve Travma Sonrası Stres Bozukluğu

Çeşitli kazalara karışma veya tanık olma (yaralanma/vefat içeren), fiziksel/cinsel istismar, travmatik deneyimlere maruz kalınan bir iş sahibi olma (asker, ilk yardım çalışanı, afet kurtarma ekibi çalışanı vb.), işkenceye maruz kalma gibi durumlarda yaşanan adaptasyon zorlukları, duygudurumdaki olumsuz değişimler, içe çekilme, stres ve kaygı belirtileri için uygundur. 

400.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Uyum Bozukluğu

İş/okul ortamında yaşanan zorbalık, boşanma, iş kaybı, bir yakının beklenmeyen kaybı (yas), kronik ve ağır seyreden bir hastalık sahibi olma, medya aracılığı ile travmatik içeriklere maruz kalma sonucu ortaya çıkan depresif duygular, içe çekilme, stres ve uyum sorunları için uygundur. 

400.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Yaygın Kaygı

Hayatın çeşitli alanlarında (örn; finansal durum, mesleki performans, aile/arkadaşlık ilişkileri, günlük hayattaki ufak tefek meseleler) sürekli ve kontrol edilemez şekilde yaşanan yoğun kaygı ve fiziksel gerginlik durumları için uygundur. 

400.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Depresyon

Depresyon; kişinin işlevselliğini ve günlük yaşam etkinliklerini bozacak derecede yoğun bir üzüntülü kederli olma halidir. Bu duygular en azından 2 haftadır her gün sürekli olarak yoğun düzeyde yaşanıyor, sosyal hayat, iş hayatı vb. alanlarda sıkıntılara yol açıyor ve umutsuzluk-değersizlik-suçluluk gibi duygular eşlik ediyorsa bu terapi uygundur. 

400.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Öfke Kontrolü

Kontrol altına alınamayan, yoğun, orantısız ve kişinin hem kendisine hem de yakın çevresine sıkıntı verecek düzeyde yaşanan öfke nöbetleri için uygundur. 

400.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

İlişkisel Problemler

3 Seans tamamlanmış

400.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Yas Süreci

400.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

LGBTi ile ilişkili sorunlar

1 Seans tamamlanmış

LGBTi bireylerin aile-ilişki-sosyal hayat içerisinde yaşadığı sıkıntılar, damgalanma, sınır problemleri, açılma süreçleri için uygundur.

400.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

İş Tecrübeleri

 • Klinik Psikolog Ankara Özel Natomed Hastanesi

  2022-2022

  Yetişkin bireysel terapi

 • Klinik Psikolog Özel Küçükçekmece Hastanesi

  2021-2021

  Mart 2021 itibariyle Uzman psikolog kadrosunda psikoterapi hizmeti vermeye başladığım Özel Küçükçekmece Hastanesinden Kasım 2021 itibariyle ayrılmış bulunmaktayım.

 • Klinik Psikolog Psikorooms Bakırköy

  2021-2022

  Kasım 2021- Mart 2022 tarihleri arasında, Elon Akademi ve Danışmanlık Merkezi bünyesindeki paylaşımlı terapi odalarında yüzyüze seanslarıma devam ettim.

 • Psikolog Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Egitim ve Araştırma Hastanesi

  2019-2019

  Uzmanlık stajı

 • Psikolog FMV Işık Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Merkezi

  2018-2020

  Süpervizyon altında bireysel terapi

 • Stajer Psikolog Şizofreni Dernekleri Federasyonu

  2015-2016

  Tam zamanlı 1 yıllık staj

Eğitim

 • TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi 08.09.2013 - 08.06.2017

  Lisans

 • Işık Üniversitesi 16.09.2018 - 31.01.2021

  Yüksek Lisans

Sertifikalar & Seminerler

 • Bilişsel Davranışçı Terapilerin Klinik ve Uygulamalı Eğitimi 26.05.2019

  DATEM- Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu

 • Yaygın Kaygı ve Depresyon 26.05.2019

  12 saatlik eğitim

 • Obsesif Kompulsif Bozukluk 28.04.2019

  12 saatlik eğitim

 • Travma Sonrası Stres Bozukluğu 24.03.2019

  12 saatlik eğitim

 • Panik Bozukluk, Agorafobi ve Sosyal Kaygı 24.02.2019

  12 saatlik eğitim

 • Klinik Değerlendirme, Vaka Formülasyonu, Seans Yönetimi 27.01.2019

  12 saatlik eğitim

 • Öfke Kontrolü 08.12.2016

  Psk. Erhan Erdem 'in Eğitimi


Uzmanımız için yorumunuzu gönderin


Vereceğiniz yorumlarda isminiz gizlenerek gösterilecektir. Yorum vererek sistemimize katkı sağladığınız için teşekkür ederiz.