Anksiyete Bozuklukları
 Türkçe Terapi

Anksiyete Bozuklukları

Anksiyete, gündelik hayatta da zaman zaman herkesin yaşadığı endişe halidir. Toplumun yaklaşık %20’si kaygı bozukluğu sorunu yaşamaktadır ve kadınlarda erkeklere göre daha sık görülmektedir. Kaygı, beyninizin strese verdiği tepkidir ve gelecekte yaşanabilecek tehlike ve tehditlere karşı uyarma biçimidir.

Online Terapi
Anksiyete Bozuklukları

Anksiyete, gündelik hayatta da zaman zaman herkesin yaşadığı endişe halidir. Toplumun yaklaşık %20’si kaygı bozukluğu sorunu yaşamaktadır ve kadınlarda erkeklere göre daha sık görülmektedir. Kaygı, beyninizin strese verdiği tepkidir ve gelecekte yaşanabilecek tehlike ve tehditlere karşı uyarma biçimidir.


Hemen Online Terapi
 Türkçe Terapi
Türkçe Terapi

Konu İle İlgili Hizmet Veren Danışmanlarımız

Neden Online Psikolog ?

Dilediğin Psikolog ile Görüş
20 uzman psikolog ve psikiyatristten dilediğini seç. Psikologumuzun profilini incele, tanıtım videosunu izle ve karar ver. Hemen evininin konforunda güvenilir bir şekilde terapiye katıl
Uygun Fiyat ve Deneme Seansı
Online terapi yüzyüze terapiye göre çok daha uygun fiyatlarla psikologunuzla görüşme imkanı sağlıyor. 30₺'den başlayan fiyatlarla görüşmek için hemen randevu alın.
İstediğiniz zaman, İstediğiniz yerde
Psikologunuzla aranızdaki mesafeleri kısaltıyoruz. İstediğiniz yerden istediğiniz zamanda görüntülü görüşme ile online olarak psikologonuza ulaşmanız artık çok kolay.

Farkımız

Online terapinin en az geleneksel yüz yüze terapi kadar etkili olabileceğini biliyor muydunuz ?

Geleneksel Yüz Yüze Terapi Online Terapi
Yer Etrafınızda size yakın bir terapist bulmalısınız. Bulunduğunuz bölgeye sınırlı kalmadan alınında uzman bir terapistle görüşebilirsiniz
Ulaşılabilirlik Terapistinizle ofisinde buluşmanız gerekir. Size ve terapistinize uygun biz zamanda istediğiniz yerden (ev, işyeri, tatil, vb.) online olarak görüşebilirsiniz.
Ödenebilirlik Seansı ortalama ₺200 - ₺800 Ortalama Seans Ücreti ₺100 - ₺300
Mahremiyet Yüz yüze, takma ad kullanamadan ve kişisel tüm bilgilerinizi vererek görüşme yapmanız gerekir İsminizi vermek zorunda kalmadan, takma adla terapi alma şansına sahip olabilirsiniz.
Etkinlik Etkili olduğu yönünde bir çok kanıt mevcut En az yüz yüze terapi kadar etkili olduğu yönünde kanıtlar mevcut

Nasıl Terapi Alabilirim ?

1
Bir psikolog seçin

Psikologun profilini inceleyin ve tanıtım videosunu izleyerek karar verin.

2
Tarih ve saat seçin

Terapistin zaman planlamasından size uygun bir zaman seçin

3
Psikolog ile görüşmeye başla

Terapilerinizi skype, whatsapp veya diğer görüntülü görüşme araçları ile gerçekleştirin
İnsan zihni, ilk çağlardan bu yana tehlike ve tehdit anında hızlı bir şekilde karar verecek şekilde tasarlanmıştır. Anksiyete veya kaygı ise bu gibi durumlarda bireyi strese uygun tepkiye hazırlayarak en az hasar almasını sağlar. Ancak kaygı sürekli bir hal aldığında kaygı bozukluğu olarak hastalık halini alır ve kişinin gündelik hayatını etkilemeye başlar. Anksiyetenin başlıca belirtileri:

  • Huzursuzluk, gerginlik ve panik hali,

  • Nefes darlığı ve ağız kuruluğu,

  • Kötü bir şey olacakmış gibi endişeli durum,

  • Hızlı kalp atışı,

  • Aşırı terleme,

  • Konsantrasyon ve odaklanma sorunları,

  • Uyku sorunları şeklinde sıralanabilir.

Anksiyete Bozuklukları nelerdir?

En yaygın görülen bazı anksiyete bozuklukları vardır:

Yaygın anksiyete bozukluğu: Gözle görülür bir neden olmamasına karşın aşırı derecede gergin ve endişeli olma.

Panik Atak: Ani şekilde gelen ve yoğun korku hissettiren, göğüs ağrısı, ter boşalması ve kalp atışlarında hızlanma gibi belirtilerle kendini gösterir. Daha ileri durumlarda kalp krizi geçirdiğinizi düşünmenize sebep olabilecek kadar yoğun olabilir.

Sosyal Anksiyete Bozukluğu: Diğer insanlarla ilişkilerinizde yargılanma, alay edilme, reddedilme gibi durumlara karşı endişe ve stres duyma halidir.

Özgül fobiler: Bazı hayvan türleri, yükseklik, asansör ve uçak vb. gibi özel bir durum veya nesneye karşı hissedilen yoğun endişe hali olarak kendini gösterir.

Agorafobi: Kalabalık ortamlarda bulunma endişesidir. Acil bir durumda kısıtlı hareket kabiliyeti olmasından kaçınma halidir.

İlaç tedavisi ve psikoterapi anksiyete bozukluklarında en sık kullanılan tedavi yöntemleridir. Psikoterapi esnasında endişe duyduğunuz durumlara karşı bilişsel yeniden yapılandırma ile bu durumların sizin için geldiği anlamları değiştirebilir, size korku yaşatan durumlarda nefes ve gevşeme egzersizleri ile bedensel rahatlama sağlayabilirsiniz.