Online Psikolog | Online Terapi | Psikolojik Danışman  Ayşenur Küçükakgül profil sayfası ve uzmanlık alanları
 
Online Psikolog | Online Terapi Ayşenur Küçükakgül Psikolojik Danışman Ayşenur Küçükakgül
Seans Seçenekleri
Online Psikolog | Online Terapi Ayşenur Küçükakgül
Antalya, Türkiye

   UTC+03:00

Psikolojik Danışman Ayşenur Küçükakgül

Female
Çevrim Dışı
"Psikoloji"

Danışan

5

Seans

17

Ücretler

30 dakika
375.00 ₺

Uzmanımızla öncelikli bir deneme terapisi alarak kendisi ile tanışın ve terapi sürecinizi beraber planlayınız. (İlk görüşme için geçerlidir.)

Deneme Seansı Alınız

En düşük saatlik ücret
550.00 ₺


Randevu Alınız Takvimi Göster

Terapist Hakkında

Ben Psikolojik Danışman Ayşenur Küçükakgül,

Lisans eğitimimi TED Üniversitesini Psikolojik Danışma ve Rehberlik bölümünde tamamladım. Bu süre zarfında da iletişim bölümünde yandal yaptım.

Lisans eğitimimi alırken çeşitli eğitim kurumlarında kariyer ve eğitim danışmanı olarak görev aldım. Özellikle lise grubu öğrencileri ile sınav kaygısı, hedef belirleme, zaman yönetimi, ve planlı çalışma gibi konularda onlara destek oldum.

İrlanda ve Gürcistan'da uluslararası gençlik çalışmaları yürütülmesi üzerine eğitmenlik eğitimi aldım. Bu eğitim sırasında ergen LGBTİ+ bireylerin kendini kabulü, ailelere açılması ve kadın hakları üzerine Ankarada 4 haftalık bir atölye yaptım. Bu çalışmalarımı 8 farklı ülkeden gelen katılımcılara sundum.

Toplumsal cinsiyet çalışmaları konusunda mülteci anne ve kız çocuklarının eğitimi üzerine KOÇ-KAM projesine bir proje yazdım.

Düzakın Aile Danışmanlığı Merkezinde, akademik incelemelerde bulundum ve çeviriler yaptım. Bu süreçte Hasan Kalyoncu Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezinde alanında uzmanlaşmış bir çok öğretim görevlisinden "Aile Danışmanlığı Eğitimi" eğitimi aldım.

Daha sonra Antalya da özel bir okulda psikolojik danışman olarak görev aldım ve bu süre zarfında kendi danışanlarımı görmeye devam ettim.

Lisans eğitimimden bu yana aldığım eğitimler ise:

Uzman Klinik Psikolog Osman Olcay Yaman’dan, Aktarım Odaklı Terapi eğitimi aldım ve süpervizyon sürecimi tamamladım.

Dr. Cemil Çelik'ten "Bilinçsel Davranışçı Terapisi" eğitimi aldım

Frostig Gelişimsel Görsel Algı Testi uygulayıcısı olmak için eğitim aldım.

Uzm. Klinik Psikolog Ayşin Eda Karakoç'tan "Oyun Terapisi" eğitimi aldım.

Uzman klinik Psikolog Osman Olcay Yaman’dan "Cinsel Terapi" eğitimi aldım ve süpervizyon sürecimi tamamladım.Sunulan Hizmetler

Sesli Danışmanlık

Görüntülü Görüşmeyi Tercih Etmeyen danışanlar bu servisi tercih edebilir.

550.00 ₺

40 dakika

Randevu Alınız

Bireysel Terapi

10 Seans tamamlanmış

Bireylerin hayatlarında yaşadığı problemlerin tanımlanması ve çözümlenmesinde aynı zamanda kişinin kişisel gelişim yolculuğundaki destek sürecidir. Her bireyin süreci kendine hastır ve kendine özeldir.

650.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Anksiyete-Kaygı Bozukluğu

3 Seans tamamlanmış

Anksiyete; bildiğimiz anlamıyla kaygı, günlük hayatın doğal bir parçasıdır.Hepimiz zaman zaman bazı konular hakkında kaygılanırız; hayatımızda bir değişiklik meydana geldiğinde, bir seçim yapmak zorunda olduğumuzda, sonunu kestiremediğimiz belirsiz durumlarda…Fakat kaygının bizi olumsuz etkilediği bir durum vardır.Kaygının çok az olması veya hiç olmaması ise çalışılması gereken durumlardır

650.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Depresyon

Depresyon ile ilgili doğru ve yanlış bilinenler... Yanlış: Depresyon çok önemsenecek bir hastalık değildir, herkes yaşar. Doğru: Depresyon ciddiye alınması gereken bir hastalıktır. Sıklıkla sıradan bir mutsuzluk ile eş değer tutulmaktadır. Nörolojik bulgular, depresyona sahip kişilerin beyinlerinde normal dışı aktivasyonlara sahip olduğunu göstermektedir. Yanlış: Depresyon hemen çözülecek bir problemdir. Doğru: Depresyon hemen çözülecek bir durum değildir. Fakat tedavi edilebilmektedir. Tedavi süreci bazı olgular da uzun sürebilmektedir. Yanlış: Depresyonda olan bireyler her gün ağlar. Doğru: Her gün ağlamazlar. Hatta depresyonda olsalar bile bazen hiç ağlamazlar. Birey çoğunlukla kendini boşlukta hissedebilir. Yanlış: Depresyon kendiliğinden geçer. Doğru: Bazı bireyler depresyonla kendileri başa çıkabilseler de; çoğu zaman kişiler başa çıkmakta güçlük çektiğinden tedaviye ihtiyaç duyulur. Tedavi edilmediği zaman aylarca hatta yıllarca devam edebilmektedir. Yanlış: Çocuklarda depresyon yaşanmaz. Doğru: Her yaş grubunda depresyon görülebilmektedir.

650.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Sınav Kaygısı

Sınav kaygısı yaşayıp yaşamadığımızı nereden anlayabiliriz? Çoğumuz bu tür sınavlara girerken belirli bir düzeyde anksiyete ve kaygı duyabiliriz. Bu anksiyete kişinin zararına olmak zorunda değildir. Aksine başarıya ulaşmak için bir miktar anksiyete duymak, gösterilen performansı olumlu anlamda etkileyebilir. Ancak duyulan anksiyete, kişinin sınava hazırlıklı olduğu halde sorular karşısında her şeyi unutması, boş bırakması, kendinden emin olduklarını dahi yapamaması gibi durumlara sebebiyet veriyorsa, o zaman bu durum sınav kaygısı olarak adlandırılır.

650.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Ergenlik Çağı Terapisi

Ergenlik dönemleri, en basit tabiriyle çocukluktan gençliğe ve “birey olma” yolunda ilk adımların atıldığı dönemlerdir hem ergenliği geçiren bireyler için hem de aileleri için çalkantılı durumların yaşanmasına neden olabilmektedir. Ergen terapisi hem ergen birey ve ailesi arasındaki köprülerin sağlamlaştırılmasına bireyin hem kendini anlatıp hem de anlaşabilen bir yetişkin haline dönüşmesine oldukça yardımcı olmaktadır.

650.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Stres Yönetimi

Bitirmemiz gereken işler, üzerimize aldığımız sorumluluklar, karşılaştığımız ve sonrasında travmasını yaşadığımız olumsuz durumlar, çevresel çatışmalar ve maddi problemler vücudumuzda stres oluşumunu tetikler. Bu gibi durumlar süreklilik kazandığında ise bireyler stres halini yönetememeye başlarlar. Sonuç evresinde kişiler depresyon, uyku bozuklukları ve sağlık sorunları gibi problemler yaşamaya başlar. Stres de aslında diğer tüm duygu, davranış ve tepkiler gibi olması gerekli bir husustur. Fakat burada önemli olan stresin boyutu ve sürecidir. Sürekli stres ile yaşamak başka sorunlarında meydana gelmesine yol açar. Bu nedenle stres yönetimi (stres kontrolü)büyük önem taşır.

650.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Öfke Kontrolü

Öfke kontrol bozukluğunun temelinde öfkenin nasıl ifade edildiği yatmaktadır. Öfke meydana geldiğinde dışa vurulması gereken bir duygudur; ancak bunun sağlıklı bir biçimde yapılması gerekmektedir. Öfke kontrol bozukluğu söz konusu olduğunda ise öfkenin sağlıklı dışa vurumu oldukça zordur. Böyle durumlarda, anlık öfke patlamaları ortaya çıkabilmekte ve öfke tehdit edici bir hale bürünmektedir. Peki, öfkeyi sağlıklı bir biçimde dışa vurup vurmadığımızı nasıl anlarız? Genel bağlamda öfkenin sağlıksız bir hale büründüğünü ve öfke kontrol bozukluğu yaşadığınızı işaret eden temel semptomlar; ani öfke patlamaları, sinirlilik ve yaşanılan kızgınlığa bağlı fiziksel ve duygusal olarak zarar görmeniz veya bir başkasına zarar vermeniz şeklinde ifade edilebilir.

650.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Öğrenci Koçluğu

Öğrenci ve Eğitim Koçluğu; öğrencinin akademik becerilerini geliştirmek ve başarısını arttırmak amacıyla uygulanan bir metodolojidir. Bu metodoloji ile öğrencilere hem sınavlarda hem de gündelik hayatında kullanabilecekleri teknikleri, stratejileri ve o stratejiler ile ilgili pratikte karşılaşabilecekleri sorunları ve sınırları nasıl aşacakları öğretilmektedir.

750.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Cinsel Terapi

İnsan davranışı ve cinselliği, bedensel, psikolojik, sosyal koşullardan etkilenir. Cinsellik sadece cinsel organlarla sınırlı değildir. Cinsellikle ilgili duygular, düşünceler ve yerleşmiş inançlar vardır. Yerleşmiş inançların çoğu zaman hatalı olabildiği bilinmektedir. Terapide sorunun anlaşılması, fiziksel bir problem değilse doğru terapi yöntemi ile problemin giderilmeye çalışılması ve yanlış inançların bitirilmesi için çalışılır.

780.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Çift Terapisi

Çiftler arasında yaşanan zorlu ve sıkıntılı süreçlerin ele alınarak çatışmaların çözülebilmesi ve tüm üyelerinin sağlıklı yönde değişiminin ve gelişiminin sağlanmasıdır.

1200.00 ₺

60 dakika

Randevu Alınız

Aile Terapisi

Aile terapisi sadece çiftleri değil ilgili bütün aile bireylerinin seans sürecine dahil olmasıyla olur.

1200.00 ₺

60 dakika

Randevu Alınız

Vajinusmus

Vajinismus vajinal kasların istemsiz kasılmaları sonucunda cinsel ilişkinin olamaması veya oldukça ağrılı olmasını tarif eden bir cinsel birleşme sorunudur. Çoğunlukla bir 'cinsel ilişkiye girememe hastalığı' veya 'ilk gece korkusu' olarak da bilinir. Kadının kendi arzusuna rağmen vajina içine eşinin penisi, parmak, fitil, tampon gibi yabancı bir maddeyi alamaması, jinekolojik muayene olamaması olarak da tarif edilir. Genelinde psikolojik sebepler rol oynasa da, zannedildiği gibi basit, geçici bir korku değil, gerçek bir hastalıktır.

1200.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Bireysel Terapi - 4'lü Paket

2400.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

İş Tecrübeleri

 • Okul Psikolojik Danışmanı Özel Yükseliş Koleji

  2021-2022

  Bir yıl görev aldığım kuruluşta öğrencilerin akademik, bireysel ve ailevi problemleri üzerine hem bireysel hem de aile danışmanlığı yaptım.

 • Psikolojik Danışman Volante Dil konuşma Terapisi

  2021-2022

  Hem bireysel terapilerimi aldığım hemde dil terapisine gelen danışmanların ve ailelerin terapi sürecine dahil olduğum bir çalışma sürdürdüm. Çocuk, ergen ve yetişkin grupla çalıştım.

 • Psikolojik Danışman Düzakın Aile Danışma ve Psikoterapi Merkezi

  2019-2020

  Çalıştığım kurumda akademik makale incelemesi ve vaka formülasyonu yaptım.

 • Stajyer Psikolojik Danışman Abidin Paşa Meslek Lisesi

  2018-2018

  Çalıştığım kurumda daha fazla akademik danışmanlık yaptım. Lise öğrencilerine Kendini değerlendirme Envanterleri uyguladıktan sonra Öğrencilerle bireysel görüşmeler yaparak akademik hayatları ile ilgili planlar yapmalarına yardımcı oldum.

Eğitim

 • Ted Üniversitesi 14.09.2015 - 13.06.2022

  Lisans

  Diploma Onaylandı

Sertifikalar & Seminerler

 • Cinsel Terapi Sertifikası 04.02.2021

  70 saat teori 26 saat uygulama olmak üzere toplamda 96 saatlik eğitimi Uzm. Klinik Psikolog Osman Olcay Yaman'dan aldım. Süpervizyon sürecimi de Olcay hoca ile tamamladım.

 • Bilişsel Davranışçı Terapi Sertifikası 18.01.2021

  80 saat teori 40 saat uygulama olmak üzere toplam 120 saatlik BDT eğitimini Doç.Dr. Cemil Çelik'ten alarak tamamladım.

 • Aktarım Odaklı Terapi 05.12.2020

  80 saat teori 40 saat uygulama olmak üzere toplam 120 saatlik Aktarım Odaklı eğitimini Klinik Psk. Osman Olcay Yaman'dan alarak tamamladım.

  Sertifika Onaylandı

 • Oyun Terapisi Sertifikası 12.09.2020

  Uluslararası kişisel gelişim federasyonundan 24 saati kapsayan teori eğitimini ve daha sonrasında süpervizyonumu alarak tamamladım.

  Sertifika Onaylandı

 • Aile Danışmanlığı Uygulayıcı Sertifikası 29.03.2020

  Hasan Kalyoncu Üniversitesinden 475 saatlik eğitimimi 10 dan fazla uzmandan eğitim alarak tamamladım


Uzmanımız için yorumunuzu gönderin


Vereceğiniz yorumlarda isminiz gizlenerek gösterilecektir. Yorum vererek sistemimize katkı sağladığınız için teşekkür ederiz.Bloglarım

 • Online Psikolog | Online Terapi SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ BAKIŞ AÇIMIZDA MI SAKLI?

  SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ BAKIŞ AÇIMIZDA MI SAKLI?

  Hepimizin hayatında problemler oluyor ve bu problemlerin çözümü kimi zaman kolay, kimi zaman zor oluyor. Fakat hepimiz bu sorundan kurtulup bir çözüm bulma isteğinde oluyoruz. Peki bu sorunların çözümü için karşımızdaki kişinin davranışlarını değiştirmesini beklemek yerine, sorunlara nasıl baktığımıza odaklansak çözebilir miyiz?

 • Online Psikolog | Online Terapi ASLA ÖZÜR DİLENMEMESİ GEREKEN 7 DAVRANIŞ

  ASLA ÖZÜR DİLENMEMESİ GEREKEN 7 DAVRANIŞ

  Özür dilemek insan ilişkilerinin ve iletişimin içindeki bir unsur.Çünkü hiçbirimiz kusursuz değiliz,tabiatımız gereği birçok hata yapıyoruz ve bunun sonucunda pişmanlık duyup özür diliyoruz.Elbette yaptığımız hatayı geri getirmiyor fakat karşı tarafa özür dileyerek pişmanlığımızı belirtmiş oluyoruz. Aslında bu iletişim şekli de ilişkilerin daha sağlam ve yapıcı ilerlemesini sağlıyor.

 • Online Psikolog | Online Terapi GENLİK DÖNEMİ VE BU DÖNEMDEKİ PROBLEMLER

  GENLİK DÖNEMİ VE BU DÖNEMDEKİ PROBLEMLER

  Ergenlik dönemi çocukluk ile yetişkinlik arasında kalmış bir süreçtir. Birey ne çocuktur ne yetişkindir. Aslında büyüyüp olgunlaşmaya başladığı dönem diyebiliriz. Bu sürecin uzunluğu kişilere göre değişiklik gösterebilir. 11-18 yaş aralığında olup bazen uzayıp bazen kısabilir.

  Bu dönemde fiziksel duygusal sosyal çevre olarak uyum sağlamaya çalıştıkları belirli başlı konular vardır.

 • Online Psikolog | Online Terapi ÇİFT VE EVLİLİK TERAPİSİ NEDİR?

  ÇİFT VE EVLİLİK TERAPİSİ NEDİR?

  Çift ve Evlilik terapisinde evli, nişanlı ya da sadece birliktelik içinde olan iki bireyin ortak sorunlar için başvurduğu terapi çeşididir. Genelde çiftlerin terapiye birlikte katılması beklenir.

  Aile terapisinin, çift terapisinden ayrıldığı noktalar vardır. Evli olan çiftlerin yaşadığı problemlere çocukların problemleri ve diğer aile fertlerinin oluşturduğu problemler de eklenebil

 • Online Psikolog | Online Terapi HAYIR DEMENİN YOLLARI

  HAYIR DEMENİN YOLLARI

  Hayır demek bir sorun değil fakat konforlu bir yaşam için öğrenilmesi gereken sihirli bir kelimedir. Bazı insanlar hayır diyemediklerinden dolayı başkalarını memnun etmek adına kendilerini sıkıntılı durumlara sürüklüyorlar ama yine de hayır demeyi bırakamıyorlar. Peki neden hayır demek bu kadar zor?