Aile Terapisi
 Türkçe Terapi

Aile Terapisi

Aile Terapisi, evli bireylerin aile içerisinde meydana gelen ruhsal ve duygusal sorunlarını aşmaları verilen danışmanlıktır. Aile danışmanın birincil görevi, aile yaşamına olumsuz etkide bulunan sorunları incelemek ve sağlıklı bir şekilde tartışmak için bütün aileyi dahil etmektir.

Online Terapi
Aile Terapisi

Aile Terapisi, evli bireylerin aile içerisinde meydana gelen ruhsal ve duygusal sorunlarını aşmaları verilen danışmanlıktır. Aile danışmanın birincil görevi, aile yaşamına olumsuz etkide bulunan sorunları incelemek ve sağlıklı bir şekilde tartışmak için bütün aileyi dahil etmektir.


Hemen Online Terapi
 Türkçe Terapi
Türkçe Terapi

Konu İle İlgili Hizmet Veren Danışmanlarımız

Neden Online Psikolog ?

Dilediğin Psikolog ile Görüş
20 uzman psikolog ve psikiyatristten dilediğini seç. Psikologumuzun profilini incele, tanıtım videosunu izle ve karar ver. Hemen evininin konforunda güvenilir bir şekilde terapiye katıl
Uygun Fiyat ve Deneme Seansı
Online terapi yüzyüze terapiye göre çok daha uygun fiyatlarla psikologunuzla görüşme imkanı sağlıyor. 30₺'den başlayan fiyatlarla görüşmek için hemen randevu alın.
İstediğiniz zaman, İstediğiniz yerde
Psikologunuzla aranızdaki mesafeleri kısaltıyoruz. İstediğiniz yerden istediğiniz zamanda görüntülü görüşme ile online olarak psikologonuza ulaşmanız artık çok kolay.

Farkımız

Online terapinin en az geleneksel yüz yüze terapi kadar etkili olabileceğini biliyor muydunuz ?

Geleneksel Yüz Yüze Terapi Online Terapi
Yer Etrafınızda size yakın bir terapist bulmalısınız. Bulunduğunuz bölgeye sınırlı kalmadan alınında uzman bir terapistle görüşebilirsiniz
Ulaşılabilirlik Terapistinizle ofisinde buluşmanız gerekir. Size ve terapistinize uygun biz zamanda istediğiniz yerden (ev, işyeri, tatil, vb.) online olarak görüşebilirsiniz.
Ödenebilirlik Seansı ortalama ₺200 - ₺800 Ortalama Seans Ücreti ₺100 - ₺300
Mahremiyet Yüz yüze, takma ad kullanamadan ve kişisel tüm bilgilerinizi vererek görüşme yapmanız gerekir İsminizi vermek zorunda kalmadan, takma adla terapi alma şansına sahip olabilirsiniz.
Etkinlik Etkili olduğu yönünde bir çok kanıt mevcut En az yüz yüze terapi kadar etkili olduğu yönünde kanıtlar mevcut

Nasıl Terapi Alabilirim ?

1
Bir psikolog seçin

Psikologun profilini inceleyin ve tanıtım videosunu izleyerek karar verin.

2
Tarih ve saat seçin

Terapistin zaman planlamasından size uygun bir zaman seçin

3
Psikolog ile görüşmeye başla

Terapilerinizi skype, whatsapp veya diğer görüntülü görüşme araçları ile gerçekleştirin
Toplumun en temel yapı taşı ve kutsal yapısı olan aile, sosyal ve kültürel değerlerin oluştuğu, fizyolojik ve duygusal ihtiyaçların karşılandığı ve bebeklikten itibaren ilk okul olarak bize rehberlik eder. Ruhsal ve bedensel olarak sağlıklı bireylerden meydana gelen aileler güçlü toplumlar oluşturur.

Aile danışmanları, ailelerin yaşadıkları sorunları belirleyen ve her bir aileye özgü çözümler geliştiren, aile sistemini onararak sağlıklı aile yapısını sağlamayı hedefleyen uzmanlardır. Danışmanlık süresince aile üyesi olan çiftler, çocuklar ve tüm aile hem bütün hem de tek tek ele alınır ve aileye özel stratejilerle sorunlar çözüme kavuşturulur.

Aile Terapisi ile en sık ele alınan konular, evlilikte yaşanan sorunlar, ayrılık, boşanma, ölüm ve diğer tüm sorunlara bütüncül bir yaklaşım sergilenir. Aile Terapisi esnasında bireysel sorunlar paylaşılsa bile bu sorunların aile içindeki etkilerine odaklanılır ve tüm aileyi kapsayan çözüm stratejileri geliştirilir. Gerektiği durumlarda aileyi dışarıdan etkileyen büyükanne ve büyükbaba gibi akrabalar da dahil edilir.

Danışmanlık süresinde sorunları anlamak ve en uygun çözümü geliştirken için aile üyelerine bazı testler uygulanır ve sonucunda ortaya çıkan sorunlara göre ortalama 5-10 seanslık danışmanlık hizmeti verilir. Burada ailenin sorunlar hakkındaki farkındalığı ve değişimi ne kadar istediklerine göre seans sayısı farklılık gösterir. Seansların sonunda kazanılması hedeflenen durum, her bir aile üyesinin sağlıklı bir ruh sağlığı kazandırılması ve aile içinde huzurlu bir şekilde yaşamasıdır.

Aile Terapisinın çalışma alanları:

 • Aile içindeki çatışmalar,

 • İlişkideki temel gereksinimler,

 • Çiftler arası iletişim sorunları,

 • Aile içi sorunlarda problem çözme becerileri,

 • Aldatma ve Aldatılma (Sadakatsizlik),

 • Boşanma Süreci ve Çocuk,

 • Boşanma sonrasında psikolojik destek,

 • Çiftler arası uzlaşma sorunu,

 • Duygusal yoksunluk,

 • Evliliğe hazırlanma,

 • Evlilik öncesi çift sorunlar,

 • İş – Özel Hayat Arasındaki Denge şeklinde özetlenebilir.