Online Psikolog | Online Terapi | Psikolog Banu  Barutçu profil sayfası ve uzmanlık alanları
 
Seans Seçenekleri
Online Psikolog | Online Terapi Banu Barutçu
İstanbul, Türkiye

   UTC+03:00

Psikolog Banu Barutçu

Female
Çevrim Dışı
"Psikoloji"

Danışan

7

Seans

14

Ücretler

35 dakika
550.00 ₺

Uzmanımızla öncelikli bir deneme terapisi alarak kendisi ile tanışın ve terapi sürecinizi beraber planlayınız. (İlk görüşme için geçerlidir.)

Deneme Seansı Alınız

En düşük saatlik ücret
850.00 ₺


Randevu Alınız Takvimi Göster

Terapist Hakkında

Merhaba, ben Psikolog Banu Barutçu.
Psikoloji eğitimime Orta Doğu Teknik Üniversitesi K.K.Kampusu Psikoloji Bölümü’nde başlamış olup, 3. senemin ardından Mersin Çağ Üniversitesi Fen- Edebiyat Fakültesi, Psikoloji Bölümü’nden Onur Derecesi ile mezun olarak Psikolog ünvanımı aldım.
Adana T.C. Sağlık Bakanlığı Ekrem Tok Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde;  Erkek Yetişkin Yatılı Servis, Adli Psikiyatri, AMATEM, Çocuk Psikiyatri ve Yetişkin Polikliniklerde staj ve raporlamalarımı gerçekleştirdim.
Aynı zamanda, özellikle Amerika ve  Avrupa ülkerinde yapılan akademik çalışmalar ve alınan olumlu sonuçları ile geçerliliği ve etkisi uzun yıllardır kanıtlanmış fakat henüz ülkemizde yeni tanınmaya başlanan ACT Terapisi ( Acceptance and Commitment Therapy ) Sertifikalı Terapistlerindenim.
2021 senesinde ''Deneyimsel Oyun Terapistliği'' Süpervizyonumu tamamladım. 
Türkiye’ de alanının öncülerinden Prof. Dr. Hürol Fışıloğlu tarafından verilen eğitim ile uzmanlaştığım Aile / Evlilik Danışmanlığının yanı sıra, Çocuk/ Ergen, Yetişkin Terapi ve  Nörobilim alanında çocuklar
( 5- 15 yaş ) üzerindeki pozitif etkileri nedeniyle dünyada yoğunlukla kullanılan,
Çocuk ve Ergenlerde Orta Beyin Aktivasyonuyla Gelişim (Bilişsel ve Akademik Gelişim.)  ve ayrıca yurtdışı merkezli DMIT ( Dermatoglyphics Multiple Intelligence Test )  ile Zeka ve Yetenek Analizi  yöntemleriyle de danışanlarıma, özellikle de okul çağındaki çocuklarımıza ve ergenlerimize hizmet vermeye devam ediyorum.
Ayrıca özel bir anaokulunda (M.E.B Adana Erken Başarı Anaokulu )  Sorumlu Okul Psikoloğu olarak da görev yapmaktayım. Bir çocuk annesiyim.

UZMANLIK ALANLARIM : 
Depresyon, Oyun Terapisi, Kaygı Bozuklukları,
Okul Öncesi Çocukluk Çağı Problemleri, 
Aile ve Evlilik/ Çift Terapisi,
Davranış Bozuklukları
(Enürezis (Alt Islatma)
Konsantrasyon Bozukluğu,
Tırnak Yeme, Tikler,
Uyku ve Yeme Problemleri.. vb )

ALMIŞ OLDUĞUM EĞİTİM VE SERTİFİKALAR :
ACT Terapisi
Prof. Dr. Hürol Fışıloğlu ile Aile ve Evlilik Terapisi ( Kuramsal, Uygulamalı, Süpervizyonlu )
Eğitimde Oyun, Oyunlaştırma, Eğitsel Oyun Tasarımı ( Doç. Dr. Yavuz Samur ) 
Çocuk Ruhsal Gelişimi
Aile Danışmanlığı
Oyun Terapisi
Orta Beyin Aktivasyonu
DMIT Zeka / Eğilim Analizi
Montessori Temelli Duyusal Çalışmalar
Duygu Çalışmaları / Yaratıcılık – Scamper Çalışmaları
Çocuklar için Depresyon Ölçeği / Yetişkinler için Depresyon Ölçeği    
Çocuklar için Anksiyete Ölçeği / Yetişkinler için Anksiyete Ölçeği
Etkili İletişim Stratejileri ve Beden Dili
Çocuk Gelişim Testleri:
Goodenough –Harris Draw a Person
Denver 2
AGTE
Metropolitan Okul Olgunluğu Testi

STAJLAR :
Ekrem Tok Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, Adana ( Türkiye)
- Erkek Yetişkin Servis Vizit Gözlem, Seans Raporlama
- Yetişkin Poliklinik / Sorumlu Psikolog Gözlem ve Terapi,
- AMATEM Tedavi Programı Eğitimine Katılım ve Hasta /Ailelerle Terapi Yürütme
- Çocuk Psikiyatri Poliklinik / Gözlem, Terapi ve Seans Raporlama

Çocuk Gelişim / Değerlendirme Testleri ;
Catell 2-A Zeka Testi
Catell 3-A Zeka Testi
Goodenough Harris Bir İnsan Çiz Testi
Peabody Resim Kelime Eşleştirme Testi
Frosting Gelişimsel – Görsel Algı Testi
Benton Görsel Bellek Testi
AGTE
Porteus Labirentleri Testi
Bender Gestalt Motor Algılama Testi


Sunulan Hizmetler

Sesli Görüşme ile Danışmanlık

2 Seans tamamlanmış

Danışmanlık hizmeti alırken görüntülü görüşmeyi tercih etmiyor, sadece sesli görüşmeye kendinizi hazır hissediyorsanız bu seçeneği kullanabilirsiniz.

850.00 ₺

45 dakika

Randevu Alınız

Anlık Mesajlaşma ile Danışmanlık

1 Seans tamamlanmış

Görüntülü ya da sesli görüşmeyi tercih etmediğiniz durumlarda bu seçeneği değerlendirebilirsiniz.

850.00 ₺

45 dakika

Randevu Alınız

Okul Öncesi Ebeveyn Danışmanlığı

Okul Öncesi Ebeveyn Danışmanlığı, çocukları 2-6 yaş arası olan ebeveynlere yaşadıkları ya da yaşayabilecekleri olası problemlerle ilgili olarak destek olma, çözüm sağlama ve gerektiğinde ebeveyn yönlendirmesini kapsayan bir danışmanlık çeşididir. Erken Çocukluk Dönemi olarak adlandırılan bu dönemde çocuklarımız çeşitli sıkıntılarla yüzleşmek zorunda kalabilmektedirler. Bu sıkıntılar bazen aile kaynaklı, bazen çevresel kaynaklı olabileceği gibi bazen de çocuğun yapısından da ileri gelebilmektedir. Ve bu süreçler doğal olarak ebeveynler için de oldukça yıpratıcı olmaktadır. Çocuklarımızın psikolojik sağlamlıklarının gelişmekte olduğu bu dönemde, onların yanında olurken attığımız her doğru adım, hem onlar hem de ebeveynler için çözümlere çok daha kolay ulaşılmasını sağlayacaktır ve böylelikle ‘’Psikolojik Sağlamlıkları’’ da çok daha kuvvetli bir şekilde gelişebilecektir.

1050.00 ₺

60 dakika

Randevu Alınız

Kaygı Bozukluğu

Kaygı, strese verilen normal bir tepkidir ve bazı durumlarda faydalı bile olabilir. Bizi tehlikelere karşı uyarabilir ve hazırlanmamıza, bu tehlikelere karşı dikkat etmemize yardımcı olabilir. Bununla birlikte, Kaygı / Anksiyete Bozuklukları, normal sinirlilik veya endişe duygularından farklıdır. Kaygı bozukluğu olan kişiler, günlük durumlarla ilgili olarak sıklıkla yoğun, aşırı ve kalıcı endişe ve korkuya sahiptir. Bu da günlük hayatı olumsuz olarak etkiler ve kişilere büyük rahatsızlık verir. Sosyal ilişkileri dahi zedeleyebilir.

1050.00 ₺

60 dakika

Randevu Alınız

Stres Yönetimi

Stres, zorlayıcı olaylara otomatik olarak verilen zihinsel, fiziksel ve duygusal bir tepkidir. Günümüzde stres, tüm insanların hayatının normal bir parçasıdır. Olumlu kullanıldığında stres, ilerlemeye ve olumlu yönde değişime kapı açabilir. Ancak olumsuz, uzun süreli stres kişilerin yaşam kalitesini düşürebilmektedir. Bu yüzden stresi yönetebilmek, onunla baş edebilme kabiliyetimizi de arttıracaktır.

1050.00 ₺

60 dakika

Randevu Alınız

Çocuklarda İnternet Bağımlılığı

Çocuklarda internet bağımlılığı, günümüzde giderek büyüyen bir problem haline gelmiştir. Özellikle pandemiyle beraber iyice işin içinden çıkılmaz bir hale gelen bu durum aileleri sıkıntıya sokmaktadır. Bu durum çocukların sosyalleşmelerini dahi etkileyebilmektedir, hatta zamanla sanal arkadaşların sayısı gerçek hayattaki arkadaşlardan bile daha fazla bir hale gelebilir. Çocuklar, internet / tablet / telefon kullanmadıkları zaman endişeli veya dalgın görünüyorlarsa, daha önce keyif aldıkları etkinliklere ilgilerini yitirmişlerse, sanal oyunlar oynamak için geç saatlere kadar uyanık kalıyorlar ya da sosyal ağ sitelerine giriyorlarsa, bu yüzden uyku düzenleri bozulmuşsa, İnternet bağımlılığı yaşıyor olabilirler.

1050.00 ₺

60 dakika

Randevu Alınız

Sınav ve Eğitim Danışmanlığı

Sınava hazırlık süreci, öğrenciler için genellikle oldukça sıkıntılı, sancılı bir süreçtir. Bu sürecin daha kolay geçirilebilmesi için öğrencinin kendi çabasına ek olarak elbette aile, okul ve çevre desteği çok önemlidir. Sınav ve Eğitim Danışmanlığı ile bu sürecin daha planlı ve sistemli olarak ilerleyebilmesi mümkün olabilmektedir. Aileler de öğrenci ile birlikte çoğunlukla stres yaşamaktadırlar ve çocuklarına sağlıklı bir şekilde destek verebilmeleri açısından, ailelerin de bu destekten faydalanmaları çok daha sağlıklı olacaktır. Böylelikle öğrenciler de potansiyellerini en yüksekte kullanabilme şansına sahip olacaklardır.

1050.00 ₺

60 dakika

Randevu Alınız

Sosyal Problemler - İletişim Problemleri

Günümüz koşullarında, ilişkilerin bile giderek sanallaştığı bir dünyada kişiler arası iletişim de gittikçe sıkıntılı bir hal almaya başlamıştır. Sosyal hayat zorlaşmıştır ve iletişim problemleri kendini göstermeye başlamıştır. Bu problemler aile içi ilişkilerde, eşler ya da anne-baba çocuk arasında yaşanabileceği gibi, yakın çevre ya da iş arkadaşları ile olan ilişkilerde de görülebilmektedir. Doğru iletişim kurma becerilerine sahip olmak, bizlere özel ve sosyal hayatlarımızda da büyük avantajlar sağlayacaktır.

1050.00 ₺

60 dakika

Randevu Alınız

Ebeveynler için İnternet Denetimi / Kontrolü

Günümüzde internet faydalarının yanı sıra, aynı zamanda özellikle çocuklarımız için sayısız tehlikelerle de doludur. Artık çağımızın ve hayatımızın mecburi bir parçası olan interneti tamamen çocuklarımızın hayatından çıkarmamız söz konusu olamayacağı için, en azından bundan hem en yüksek verimi alacak şekilde faydalanmak hem de çocuklarımızı olası tehlikeden korumak ebeveynler olarak bizlerin görevi olmalıdır. Bu bağlamda, internetin ve tüm sanal dünyanın doğru kullanılması ile ilgilli teknik detaylara hakim olmamız işimizi oldukça kolaylaştıracaktır.

1050.00 ₺

45 dakika

Randevu Alınız

Üniversite / Kariyer Koçluğu

1050.00 ₺

60 dakika

Randevu Alınız

Sınav Kaygısı

1050.00 ₺

60 dakika

Randevu Alınız

Boşanma Danışmanlığı

Boşanma danışmanlığı; boşanma yolunda, öncesinde veya sonrasında, eşlerin bireysel olarak yaşayabileceği sıkıntılarda ve içsel çatışmalarda kişilere yardımcı olmaktadır. Boşanmak her iki taraf için de, anlaşmalı dahi olsa ve karşılıklı uzlaşma ile gerçekleştirilmiş olsa bile pek kolay bir süreç değildir. Bu durum, bazı kişiler için ‘’Travma’’ olarak bile nitelendirilebilen büyük bir yaşam olayıdır. Hele ki ortak çocuklar söz konusu ise boşanma süreci, tüm aile bireyleri için en sağlıklı, en az hasar verici olacak şekilde, sağduyulu bir şekilde yönetilmelidir. Böylelikle boşanma sonrası yaşanabilecek olası sıkıntılar da boşanan çift ve varsa çocuk ya da çocuklar tarafından olabilecek en hafif şekilde atlatılabilecektir. Boşanma danışmanlığı bireysel olarak alınır. Aile / Evlilik Danışmanlığı’ndan ya da Çift Terapisi’nden farklıdır.

1090.00 ₺

60 dakika

Randevu Alınız

Çocukluk Çağı Sorunları

Tüm çocuklar sıklıkla haylazlık, haşarılık olarak adlandıracağımız dürtüsel davranışlarda bulunurlar. Ve bu oldukça normaldir. Ancak bazı çocuklar, yaşlarına göre normların dışında kalan, son derece zorlayıcı ve meydan okuyucu davranışlara sahip olabilirler. Bu sorunlar, çocuğun hayatındaki geçici stres faktörlerinden kaynaklanıyor olabileceği gibi, daha kalıcı bozuklukları da temsil ediyor olabilir. En yaygın yıkıcı davranış bozuklukları arasında Karşıt Olma - Karşı Gelme Bozukluğu (ODD), Davranış Bozuklukları ve Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB - ADHD) bulunur. Sorunları çözmek amacıyla ne kadar erken harekete geçilirse, olumlu sonuçlar elde etmek de bir o kadar kolay olacaktır.

1090.00 ₺

60 dakika

Randevu Alınız

Çocuk - Ergen Terapisi / Danışmanlığı

Yaşlarına göre Çocuk ya da Ergen Terapileri ile temel hedefimiz, duygu, düşünce veya davranışlarıyla ilgili zorluklar ya da gelişimsel problemler yaşayan çocuk ve gençlerimize çeşitli metodlarla yardımcı olmaya çalışmaktır. Çocukluk çağı da, ergenlik dönemi de başlı başına kendine has sıkıntıları olan süreçlerdir ve bazen bu sıkıntıların altından tek başına kalkmak gençler ya da çocuklar için çok da kolay olmamaktadır. Özellikle kendilerini ifade etme konusunda sıkıntı yaşamaktadırlar ve bu noktada alacakları destek, çok daha rahat hissetmelerini sağlamakla birlikte, problemleriyle baş etme konusunda da kendilerine büyük kolaylık sağlayacaktır. Terapist ve danışman olarak ebeveynlerin kafalarını karıştıran soruları yanıtlamak ve endişelerini gidermek de bu terapi şeklinde ayrıca önem arz etmektedir. Bu terapilerde ‘’aile ile işbirliği’’, en olumlu sonuçların alınması açısından da büyük önem taşımaktadır.

1090.00 ₺

60 dakika

Randevu Alınız

Obsesif Kompulsif Bozukluk / Takıntılar

1090.00 ₺

60 dakika

Randevu Alınız

Cinsel Terapi

1090.00 ₺

60 dakika

Randevu Alınız

Vajinismus

1090.00 ₺

60 dakika

Randevu Alınız

Alkol Problemleri

1090.00 ₺

60 dakika

Randevu Alınız

Anksiyete

1090.00 ₺

60 dakika

Randevu Alınız

Depresyon

1090.00 ₺

60 dakika

Randevu Alınız

Mindfulness

1090.00 ₺

60 dakika

Randevu Alınız

Kabul ve Kararlılık Terapisi ( Accp.&Com.Therapy)

1090.00 ₺

60 dakika

Randevu Alınız

Kadın Orgazm Sorunları / Cinsel Problemleri

1090.00 ₺

60 dakika

Randevu Alınız

Çözüm Odaklı Kısa Süreli Terapi

Çözüm odaklı terapide amaç, bireyin temel şikayetlerini kısa sürede ve faydacı bir yaklaşımla çözmektir. Bu terapi yöntemi, "Çalışan çözümlere odaklanmak" gibi sade bir bakış açısına dayanır.

1190.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Bireysel Terapi

6 Seans tamamlanmış

Bireysel terapi /danışmanlık, bireyin şimdiki problemlerine veya yakın gelecekteki endişelerine odaklanan danışmanlıktır. Kafanızı karıştıran, kendinizi kötü hissettiren konularda yardım ya da destek almak isterseniz, bu hizmetimizden faydalanabilirsiniz

1250.00 ₺

60 dakika

Randevu Alınız

Aile Danışmanlığı

Aile terapisi/ danışmanlığı, aile üyelerinin birbirleriyle iletişimi geliştirmelerine ve aile içi çatışmaları çözmelerine yardımcı olabilecek bir tür psikolojik danışmanlıktır.

1250.00 ₺

60 dakika

Randevu Alınız

Doğum Sonrası Depresyon

Doğum sonrası (postpartum) depresyon , doğum yaptıktan sonra yeni annelerde gelişebilen, diğer adları ‘’Annelik Hüznü’’ ya da ‘’ Bebek Hüznü ‘’ olarak da bilinen bir çeşit ruhsal sıkıntıdır. Anksiyete, sürekli endişe hali, bebeğe ilgisizlik görülebilir. Doğuma bağlı hızlı hormonal değişimlerden kaynaklanır. Uzaması halinde anneye ve buna bağlı olarak bebeğine dolaylı sıkıntılar verebilir. Anne ile bebeğin sağlıklı bağ kurmasını zorlaştırabilir, bu süreci uzatabilir. Siz de doğum sonrası sıkıntılı bir süreçte olduğunuzu veya bununla baş edemediğinizi düşünüyorsanız, sizlere yardımcı olabiliriz.

1250.00 ₺

60 dakika

Randevu Alınız

Çift Terapisi

1 Seans tamamlanmış

Çift terapisi partnerinizle ilişkinizi geliştirmenize yardımcı olabilecek bir psikoterapi şeklidir. Şayet ilişkinizde tekrarlayan sorunlar, çatışmalar yaşadığınızı düşünüyorsanız, bozulan dinamikleri yeniden düzenlemek için Çift Terapisi’nden yardım almayı düşünebilirsiniz. Çift terapisi, medeni durumunuz, yaşınız, ırkınız, inancınız ya da cinsel yöneliminiz her ne olursa olsun, ilişkinizin her aşamasında size yardımcı olabilir. Çift Terapisi, genellikle kısa süreli bir terapi şeklidir.

1590.00 ₺

60 dakika

Randevu Alınız

Evlilik Danışmanlığı / Terapisi

Evlilik Danışmanlığı/Terapisi, evli çiftlerin yaşadıkları çatışmaları anlamalarına ve çözmelerine, buna bağlı olarak da ilişkilerini geliştirmelerine yardımcı olur. Evlilik Danışmanlığı/Terapisi, çiftlere daha iyi iletişim kurmaları, farklılıklarının üzerine uzlaşmacı bir şekilde konuşabilmeleri, evlilikle ilgili problemleri çözebilmeleri ve hatta daha sağlıklı bir şekilde tartışmaları için gerekli araçları sunar. Kısacası, evlilik içindeki problemleri keşfedip, çözümler üzerine çalışmak Evlilik Terapisi’nin başlıca hedeflerindendir. Genellikle Evlilik Terapisi ya da Danışmanlığıyla ilgili yanlış bir damga vardır. Birçok kişi, sadece boşanmak üzere olan çiftlerin evlilik danışmanlığına başvurduğunu düşünür. Ama bu doğru değildir; Evlilik danışmanlığında terapistler genellikle boşanmayı önermezler, kişisel görüşlerini kendilerine saklayacaklardır. Ayrıca tüm evliliklerin kendine has sıkıntıları vardır. Ve bunları çözmek için de yardım almak gayet doğaldır.

1590.00 ₺

60 dakika

Randevu Alınız

Bireysel Terapi 5'li Paket Seans

'' 5 '' Seans Paket Program Hizmeti 4500 TL yerine 3900 TL. Her Bireysel Terapi seans süresi 60 dakikadır.

5500.00 ₺

60 dakika

Randevu Alınız

Çift Terapisi 5'li Paket Seans

'' 5 '' Seans Paket Program Hizmeti 6250 TL yerine 5650 TL. Her Çift Terapisi seans süresi 90 dakikadır.

5950.00 ₺

60 dakika

Randevu Alınız

Evlilik Danışmanlığı / Terapisi 5'li Paket Seans

'' 5 '' Seans Paket Program Hizmeti 6250 TL yerine 5650 TL. Her Evlilik Danışmanlığı / Terapisi seans süresi 90 dakikadır.

5950.00 ₺

60 dakika

Randevu Alınız

Bireysel Terapi 10' lu Paket Seans

'' 10 '' Seans Paket Program Hizmeti 9000 TL yerine 7800 TL. Her Bireysel Terapi seans süresi 60 dakikadır.

9500.00 ₺

60 dakika

Randevu Alınız

İş Tecrübeleri

 • Sorumlu Psikolog MEB Erken Başarı Anaokulu - Adana

  2019-2022

  Okul Psikoloğu olarak düzenli veli görüşmeleri gerçekleştirmek ve öğrencilerin genel/ bireysel psikolojik sağlamlıkları için gerekli çalışmaları gerçekleştirmek ve ilgili raporları yönetime sunmak.

 • Psikolog - İşyeri Sahibi KidPlus Çocuk- Ergen Danışmanlık Merkezi / Psk. S. Banu Uluçay Danışmanlık Merkezi

  2019-2021

  Kendi kurmuş olduğum danışmanlık kurumunda ağırlıklı olarak çocuk ve ergenlerle terapiler gerçekleştirmek ve özel uygulamalarım ile akademik başarılarına katkıda bulunmak. Yetişkinlerle bireysel terapiler sürdürmek.

 • Psikolog - Stajyer T.C. Sağlık Bakanlığı Ekrem Tok Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi - Adana

  2016-2016

  - Erkek Yetişkin Servis Vizit Gözlem, Seans Raporlama - Yetişkin Poliklinik / Sorumlu Psikolog Gözlem ve Terapi, - AMATEM Tedavi Programı Eğitimine Katılım ve Hasta /Ailelerle Terapi Yürütme - Çocuk Psikiyatri Poliklinik / Gözlem, Terapi ve Seans Raporlama

Eğitim

 • Marmara Üniversitesi - İİBF - İşletme 05.09.1996 - 01.02.2002

  Lisans

  Diploma Onaylandı

 • Ortadoğu Teknik Üniversitesi - KKK- Psikoloji Bölümü 03.09.2012 - 02.06.2014

  Lisans

  Diploma Onaylandı

 • Çağ Ünv. Fen/Edb. Fakültesi - Psikoloji Bölümü 05.09.2014 - 05.06.2017

  Lisans

  Diploma Onaylandı

Sertifikalar & Seminerler

 • Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi 05.09.2023

  Prof. Dr. Nevin Dölek - Uygulayıcı Sertifikası

  Sertifika Onaylandı

 • Oyun Terapisi Uygulayıcı Eğitimi 20.06.2021

  Uluslararası Cpd Akrediteli Oyun Terapisi Uygulayıcı Eğitimi - İstanbul Ticaret Ünv. - Bilginet Akademi İşb. / Klinik Psikolog Fundem Ece Erdem

  Sertifika Onaylandı

 • Oyun Terapisi - Uygulayıcı / Süpervizyonlu 01.05.2021

  Klinik Psk. Hülya Üstekidağ Ayna ile Oyun Terapisi - Süpervizyonlu Uygulayıcı Eğitimi

 • Eğitimde Oyun , Oyunlaştırma, Oyun ile Öğrenme ve Eğitsel Oyun Tasarımı Uygulayıcı Eğitimi 01.02.2020

  Doç. Dr. Yavuz Samur - Eğitimde Oyun , Oyunlaştırma, Oyun ile Öğrenme ve Eğitsel Oyun Tasarımı Uygulayıcı Eğitimi / Adana 2020

 • Prof. Dr. Hürol Fışıloğlu ile Aile ve Evlilik Terapisi 03.05.2019

  Aile ve Evlilik Terapisi - Süpervizyonlu UygulayıcıEğitimi / Adana

  Sertifika Onaylandı

 • Anaokulu Psikologluğu Uygulayıcı Eğitimi - Adana 05.04.2019

  Anaokulu Psikologluğu Uygulayıcı Eğitimi - Uzman PDR Psk. Dan. Melis Atalı

  Sertifika Onaylandı

 • A.C.T. Acceptance & Commitment Therapy - A.C.T ( Kabul ve Kararlılık Terapisi Süpervizyonlu Uygulayıcı Eğitimi ) Adana 01.02.2019

  A.C.T. Acceptance & Commitment Therapy - A.C.T ( Kabul ve Kararlılık Terapisi Süpervizyonlu Uygulayıcı Eğitimi )

  Sertifika Onaylandı

 • DMIT Çoklu Zeka Analizi Uygulayıcı Eğitimi 01.07.2018

  DMIT ( Dermatoglyphics Multiple Intelligence Test ) Dermatoglifik Çoklu ZekaTesti/ Analizi Uygulayıcısı / MaxMind India Mersin - Hindistan Merkezli

 • Orta Beyin Aktivasyonu Uygulayıcı Eğitimi, Süpervizyonlu 01.06.2018

  MaxMind India Midbrain Activation ( Orta Beyin Aktivasyonu ) Süpervizyonlu Uygulayıcı Eğitimi / Mersin - Hindistan Merkezli

Yorumlar

  Online Psikolog | Online Terapi Banu Barutçu Psikolog Banu Barutçu https://www.turkceterapi.com
  Değerlendirme: 4.5 - "Psikolog Banu Barutçu " Yorum Tarihi: 13 Ağustos 2023
  Kendisi harika bir insan ve bir sonraki seansı iple çekiyorum
 • Online Psikolog | Online Terapi

  E***

  Anlık Mesajlaşma ile Danışmanlık 13 Ağustos 2023 Kendisi harika bir insan ve bir sonraki seansı iple çekiyorumUzmanımız için yorumunuzu gönderin


Vereceğiniz yorumlarda isminiz gizlenerek gösterilecektir. Yorum vererek sistemimize katkı sağladığınız için teşekkür ederiz.Bloglarım

 • Online Psikolog | Online Terapi DOĞUM SONRASI (POSTPARTUM) DEPRESYON GERÇEK MİDİR?

  DOĞUM SONRASI (POSTPARTUM) DEPRESYON GERÇEK MİDİR?


  Doğum sonrası depresyon , doğum yaptıktan sonra yeni annelerde gelişebilen, diğer adları ‘’Annelik Hüznü’’ ya da ‘’ Bebek Hüznü ‘’ olarak da bilinen bir çeşit ruhsal sıkıntıdır. Anksiyete, sürekli endişe hali, bebeğe ilgisizlik görülebilir. Doğuma bağlı olarak gelişen hızlı hormonal değişimlerden kaynaklanır.

 • Online Psikolog | Online Terapi ÇOCUKLAR YALAN SÖYLER Mİ?

  ÇOCUKLAR YALAN SÖYLER Mİ?

  ÇOCUĞUM ASLA YALAN SÖYLEMEZ
  ÇOCUKLAR YALAN SÖYLER Mİ?
  Cevabımız Evet :)  Hoşumuza gitmese de çocuklarımız bazen yalan söyleyebilirler. Ama aslında bunu genellikle ‘’Yalan söylemiş olmak için yalan söylemek’’ ten çok, başka başka sebeplerle yaparlar.
  En yaygın olanlar; bir hatayı örtbas etmek, ceza almaktan kaçınma ve başını belaya sokmamak için söylenen yalanlardır. 

 • Online Psikolog | Online Terapi ÇOCUKLARDA PSİKOLOJİK SAĞLAMLIK NEDİR? NİÇİN ÖNEMLİDİR?

  ÇOCUKLARDA PSİKOLOJİK SAĞLAMLIK NEDİR? NİÇİN ÖNEMLİDİR?

  Çocuklarda psikolojik sağlamlık;
  Olumsuzluklara karşı hazırlıklı olma, stres ve
  travmatik durumlarla baş edebilme, zor koşullara uyum sağlama, deneyimlerden ders
  alma ve bunlarla başa çıkabilme kapasitesidir.
  Çocuklar doğdukları andan itibaren çeşitli hayal kırıklıkları, travmalar ve zorluklar yaşarlar. Ancak hayatta hiçbir hayal kırıklığı ve stresle karşılaşmazlarsa da gelişemezle