Online Psikolog | Online Terapi | Klinik Psikolog İlkay Dingeç profil sayfası ve uzmanlık alanları
 
Seans Seçenekleri
Online Psikolog | Online Terapi İlkay Dingeç
İstanbul, Türkiye

   UTC+03:00

Klinik Psikolog İlkay Dingeç

Female
Çevrim Dışı
"Psikoloji"

Danışan

1

Seans

1

Ücretler


En düşük saatlik ücret
1700.00 ₺


Randevu Alınız Takvimi Göster

Terapist Hakkında

Danışmanlık sürecim kişiden kişiye göre değişiklik göstermektedir. Takdir edersiniz ki herkesin çocukluğu, kaygıları, hüzünleri, bilişsel uğraşları, yaşamı farklıdır.

O nedenle herkesin terapisi parmak izi gibidir.

Deneyimlerim de beni bu sonuca getirmektedir.

Mesela; halüsinasyon gören bir kimse düşünelim. Bu kişi şizofreniden halüsinasyon görebildiği gibi depresyona bağlı olarak da görebilir.

Ya da her şizofreni rahatsızlığı olan her kişi eşit derecede görsel ve işitsel halüsinasyon yaşamaz.

Tüm bunlar parmak izi gibidir.

Danışanlarımı anlamak o nedenle temel hedefimdir. Her insan basmbaşka bir gezegendir. Herkesin iklimi, doğası başkadır. O gezegeni keşfetmek dünyanın en keyifli ve bir o kadar değerli işidir.Çalışma Alanlarım:
+Fobiler, 

 +Beden Algısı Bozukluğu, 

+Adaptasyon Problemleri

+Travma Sonrası Stres Bozukluğu,

+Yas Danışmanlığı,

+Dissosiyasyon Bozuklukları,(Çoklu kişilik, Depersonalizasyon - Derealizasyon, Unutkanlık) 

+Beslenme ve Yeme Bozuklukları, 

+Uyku-Uyanıklık Bozuklukları, 

+Öfke Kontrol Problemi

+Alkol ve Madde Bağımlılığı, 

+Kumar Bağımlılığı, 

+İnternet Bağımlılığı, 

+Obsesif Kompulsif Kişilik Örüntüsü, 

+Sınırda Kişilik Örüntüsü, 

+Narsistik Kişilik Örüntüsü, 

 +Histriyonik Kişilik Örüntüsü, 

+Çekingen Kişilik Örüntüsü, 

+Bağımlı Kişilik Örüntüsü


Sunulan Hizmetler

Fobiler

İlk hedef korku nesnesinin sizin hayatınızda ne gibi etkileri olduğu anlaşılır. Eş zamanlı olarak Bilişsel-Davranışçı Ekol perspektifinden yaklaşılarak yoğun korku duyulan nesneye karşı sistematik duyarsızlaştırma hedeflenir.

1700.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Bipolar Bozukluk

Her problemde olduğu gibi bipolar bozuklukta kişiye özel belirtilerle süregelen bir problemdir. Psikiyatrik tanı alan danışanlarım ile psikoterapi ayağında stresle başa çıkma stilleri, sirkadiyen ritmi düzenleme, vb. üzerine çalışmalar yapmaktayım.

1700.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Adaptasyon Problemleri

Yeni bir başlangıç güzel olsa da alışmak zaman alabilir. Bu anlamda zorlandığınızı düşünmekteyseniz memnuniyetle destek veririm.

1700.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Travma Sonrası Stres Bozukluğu

Travma Sonrası Stres Bozukluğu kişinin hayatında baltalayıcı etkilere sahip olabilmekte; en ufak tetikleyici de duygular ilk günkü gibi su yüzüne çıkıp işlevselliğinizi etkileyebilmektedir. Psikolojik travmalar iç içe geçmiş yün yumağına benzer. Adım adım ilerleyerek travmatik anının ilk günki gibi hissedilmemesi hedeflenir.

1700.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Obsesif Kompulsif Bozukluk

Obsesif Kompulsif Bozukluk zihnin bilişsel olarak rahatlayamadığı noktada "sahte" bir rahatlama sistemi kurarak davranışsal ritüellere başvurmasıdır. Bu noktada bilişsel taraf ele alınarak düşüncelerin itilmeden anlamlandırılması ve azalan kaygı ile işlevselliğin yükseltilmesi hedeflenir.

1700.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Kaygı Bozukluğu

1 Seans tamamlanmış

Kaygı da her duygu gibi bir işlevi olan duygudur. Bizi belirsizliklere karşı tedbirli olma yönünde diri tutar. Ancak zihin çeşitli nedenler ile bu duyguyu bazen fazla kullanabilmektedir. Yani gerçek bir tehlike olmasa dahi böyle hissetmeye neden olur. Bu noktada Bilişsel Davranışçı Ekol'den yararlanarak kaygının arkasına saklanan düşünceler ele alınarak kişinin kaygıyı daha işlevli düzeyde kullanması ve iyi hissetmesi hedeflenir.

1700.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Panik Atak

Bu dünyada elimizde olan tek şey bedenimizdir. Ne ev, ne kariyer hiç biri bedenimiz kadar bize ait değildir. İçten içe sizi kemiren bir sıkıntı var ise ve siz farkında olmadan bunu bastırıyorsanız, adeta içeriden bedenin yumruklanması söz konusudur. Tıpkı bir odaya kilitlenen çocuk gibidir, ki hiçbir çocuk odaya kilitlenmeyi hak etmez. Hatasından da büyüktür bu ceza üstelik, ne olduğunu bile anlayamazken kendini ifade etmesini de bekleyemeyiz. Öyleyse geriye ne kalır?: Sadece sesini duyurana kadar kapıyı yumruklayan küçük bir çocuk… Oysa anlamak ve anlaşılmak her şeyi yoluna koyacaktır. Hala da geç değildir üstelik… Değerli okuyucu; Panik atak problem değil, var olan bir problemin belirtisidir. Probleme odaklanmanın ilk adımı ise kabul etmekten geçer. Ve siz bu yazıyı okuyarak zaten bunu yapmaktasınız. Diğer adımlar ise kapıyı aralamak ve içinizdeki çocuğun öfkeyse öfkesini dinlemek, hüzünse hüznünü yatıştırmaktır. Bu konuda psikoterapi, sorunu daha kapsamlı ele almanıza ve sadece size uygun yol haritası ile daha konforlu bir şekilde ilerlemenize katkı sağlayacaktır.

1700.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Kişilik Örüntüleri

Obsesif Kompulsif Kişilik Örüntüsü, Sınırda Kişilik Örüntüsü, Narsistik Kişilik Örüntüsü, Histriyonik Kişilik Örüntüsü, Çekingen Kişilik Örüntüsü, Bağımlı Kişilik Örüntüsü, Paranoid Kişilik Örüntüsü... Kişilik örüntüleri çoğu zaman iç içe geçmiş, katı örüntüler olabilmektedir. Sürecin ilk adımı kişiyi tanımak; Daha sonra adım ise örüntülerin yanındaki diğer örüntüler ve psikolojik problemlerin anlaşılmasıdır. Terapi sürecinde adımlar yavaş ama emin olarak ilerler.

1700.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Problemli Alkol ve Madde Kullanımı

Problemli Alkol ve Madde Kullanımı için gerçekleştirilen terapi sürecinde Bilişsel Davranışçı Ekolden yararlanılarak bireyin işlevsellik düzeyinin arttırılması hedeflenir.

1700.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Problemli Kumar Oynama

Bilişsel Davranışçı Ekolden Yararlanılarak bireyin Problemli Kumar Oynama davranışının altında yatan nedenler araştırılarak bu nedenlerin ortadan kaldırılmasına yönelik bir yol haritası çıakrılır.

1700.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Problemli İnternet Kullanımı

Bilişsel Davranışçı Ekol'den yararlanılarak bireyin interneti problemli kullanımından doğan işlevsizliklerin giderilmesine yönelik çözüm yolları çalışılır.

1700.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Beslenme ve Yeme Bozuklukları

Bilişsel Davranışçı Terapi Ekolü ile kişinin yeme davranışı altında yatan ana sebepler ele alınarak bunlarla uygun baş etme yöntemleri çalışılır.

1700.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Dissosiyasyon Bozuklukları

Psikolojik bazı nedenlere bağlı olarak kişinin belleğinde, kişiliğinde çözülme durumları görülebilir. Terapi sürecinde b u çözülmelerin ana nedenleri ele alınarak kaçınılan düşünce ile güvenli yüzleştirme ve stresle başa çıkma stilleri üzerine çalışmalar yapılır. Bu psikoterapi sürecinde de danışan ve psikolog iş birliği çok önemlidir.

1700.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Uyku ve Uyanıklık Bozuklukları

Uyku ve uyanıklık problemleri kişinin sosyal hayatında işlevsizliklerle baş gösterebilir. Psikoterapide bütüncül bir yaklaşım ile problem ele alınarak kişinin daha iyi hissetmesi hedeflenir.

1700.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Beden Algısı Bozukluğu

Kişinin dış görünümünde başkaları fark etmese de bir veya birden fazla kusura yoğun bir şekilde odaklanması söz konusudur. Bu işlevsiz düşünceler kişinin sosyal işlevlerinde düşüşe yol açabilir. Seanslar da eşlik eden diğer problemler var ise bunlarla beraber ele alınan Beden Algı Bozukluğunun kişide yarattığı etkilerin çözüm yolları bulunarak yardımcı olmak hedeflenir.

1700.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

İş Tecrübeleri

 • Uzman Klinik Psikolog Klinik Psikolog / Online Terapist

  2017-2022

  2017'den bu yana süpervizyon kapsamında veya olmaksızın pek çok online,yüz yüze bireysel ve grup terapisi gerçekleştirmiş bulunmaktayım.

 • Anestezi Teknikerliği Sağlık Bakanlığı

  2007-2017

  Sağlık Bakanlığı bünyesinde Anestezi Teknikerliği

Eğitim

 • İstanbul Bilim Üniversitesi-Anestezi 16.09.2007 - 29.07.2009

  Lisans

  Diploma Onaylandı

 • Doğuş Üniversitesi-Psikoloji 16.09.2011 - 01.02.2017

  Lisans

  Diploma Onaylandı

 • Maltepe Üniversitesi-Klinik Psikoloji 06.06.2017 - 11.02.2020

  Yüksek Lisans

  Diploma Onaylandı

Sertifikalar & Seminerler

 • ÇİFT TERAPİSİ VE SORUNLARINDA BİLİŞSEL DAVRANIŞÇI TERAPİ TEKNİKLERİ/KULLANIMI 14.10.2022

  Çift terapilerinde bilişsel çarpıtmaların ele alınması ile ilgili bir eğitim.

 • Test 02.03.2000

  Test


Uzmanımız için yorumunuzu gönderin


Vereceğiniz yorumlarda isminiz gizlenerek gösterilecektir. Yorum vererek sistemimize katkı sağladığınız için teşekkür ederiz.Bloglarım

 • Online Psikolog | Online Terapi Işık, Sirkadiyen Ritim ve Bipolar Bozukluk Üzerine

  Işık, Sirkadiyen Ritim ve Bipolar Bozukluk Üzerine

  Duygu durum Bozuklukların ışık ile güçlü bağlantısına dair bir yazı. İyi okumalar

 • Online Psikolog | Online Terapi İçimizdeki Sarmaşıklar

  İçimizdeki Sarmaşıklar

  İçimizde gelişmek isteyen tarafa ithafen kısa bir yazı

 • Online Psikolog | Online Terapi Senin Çantanda Ne Var?

  Senin Çantanda Ne Var?

  Bu kısa yazıda stresle başa çıkmaya dair ufak bilgiler vermek istedim. İyi okumalar.

 • Online Psikolog | Online Terapi Online Terapi Nedir? Avantajlı mıdır?

  Online Terapi Nedir? Avantajlı mıdır?

  Son zamanlarda alışveriş, iş toplantıları, hatta eğitim bile online ortama taşındı.

  Online terapi de yıllardır kullanılan bir terapi biçimi olmasına rağmen özellikle pandemi ile birlikte daha çok tercih edilen bir terapi yöntemine dönüştü diyebiliriz.
  Ancak pek çok insanın aklında hala soru işaretleri kalmaktadır.
  Bu yazıda kısaca online terapi'nin