Online Psikolog | Online Terapi | Klinik Psikoterapist Nilüfer Şişman profil sayfası ve uzmanlık alanları
 
Online Psikolog | Online Terapi Nilüfer Şişman Klinik Psikoterapist Nilüfer Şişman
Seans Seçenekleri
Online Psikolog | Online Terapi Nilüfer Şişman
England, Birleşik Krallık

   UTC+03:00

Klinik Psikoterapist Nilüfer Şişman

Female
Çevrim Dışı
"Psikoloji"

Danışan

9

Seans

25

Ücretler

20 dakika
750.00 ₺

Uzmanımızla öncelikli bir deneme terapisi alarak kendisi ile tanışın ve terapi sürecinizi beraber planlayınız. (İlk görüşme için geçerlidir.)

Deneme Seansı Alınız

En düşük saatlik ücret
750.00 ₺


Randevu Alınız Takvimi Göster

Terapist Hakkında

 İstanbul Haliç Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nde lisans eğitimimi 2007 yılında onur derecesi ile  tamamladım.Vakıf Gureba Devlet Hastanesi Psikiyatri Bölümü, Balıklı Rum Hastanesi Madde Bağımlılığı Klinikleri ve Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hasteneleri'nde stajlarımı gerçekleştirdim. İlk uzmanlık eğitimimi, İstanbul Üniversitesi'nde ‘Yetenek ve Kariyer Danışmanlığı’ üzerine yüksek onur derecesi ile . İkinci uzmanlığımı ise Gelişim Üniversitesi'nde Klinik Psikoloji üzerine yüksek onur derecesi ile gerçekleştirdim.
Mezun olduktan hemen sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal sorumluluk projesi olan Kadın ve Aile Sağlığı Merkezleri’nde danışanlara bireysel terapi, çift terapisi ve grup terapisi hizmetinin yanında aile ve yetişkinlerle çalıştım. Proje sonrasında özel bir hastanede göreve başladım ve aynı dönemde bir eğitim şirketi olan ‘Tepe Güvenlik ‘ şirketinde personellere kişisel gelişim eğitimleri verdim. İki görevi koordine bir şekilde yaklaşık 8 yıl sürdürdüm.Sonrasında özel bir danışmanlık kurumunda hizmet vermeye başladım ve 2017 yılından itibaren yetişkin, çift ve aile psikoterapisi hizmeti vermeye ve kurum eğitimleri yapmaya devam etmekteyim. Zeka ve kişilik testi uygulamaları ile birlikte görüşmelerimi yürütmekteyim.Ayrıca çalışmalarımı Özşefkat-Özgüven, Mindfulness pratikleri ve nefes-farkındalık meditasyonları ile desteklemekteyim.
Yayınlamış olduğum yaklaşık 100 tane telifli makalem çeşitli sosyal paylaşım sitelerinde, dergi ve gazetelerde yer almaktadır.

 Kullandığım Terapi Yöntemlerin’den bazıları;

Somatik Deneyimleme
Bilişssel Davranışçı Terapi
Şema Terapisi
Cinsel Terapi
Emdr Terapi
Stratejik Aile Terapisi
Çözüm Odaklı Terapi
Esnek Dayanıklılık İle Güçlendirme
Mindfulness


Terapi Eğitimleri:
Şema Terapi
Bilişsel Davranışçı Terapi EMDR Duyarsızlaştırma Terapi Mindfullness Terapi
Stratejik Aile Terapisi
Çözüm Odaklı Terapi
Cinsel Terapi (LGBT dahil)
Aile DanışmanlığıSunulan Hizmetler

Panik Atak

Kalp çarpıntısı, nefes darlığı, terleme ve baş dönmesi gibi semptomları içerebilen panik ataklar, yaşam kalitesi üzerinde yoğun bir etkiye sahip olabilir. Bilişsel Davranışçı Terapi ile bu durumun üstesinden gelebiliriz.

750.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Stres Yönetimi

Stres herhangi bir tehlike anında vücudun gösterdiği doğal bir reaksiyondur. Tehlikeyle ilgili gözlenen durum gerçek bir tehlike olabileceği gibi zihnin “tehlikeli olarak algıladığı” bir durum da olabilir. Stresle sürekli ama etkisiz bir mücadele durumu ise duygusal ve fiziksel tükenmeyi getirir. Stres yönetimi ve stresle başa çıkmayı öğrenebiliriz. Gelin birlikte mücadele edelim!

750.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Bağlanma Problemleri

Yetişkinlerdeki bağlanma problemleri, çocuklukta çözülmemiş bağlanma sorunlarından veya travmatik deneyimlerden kaynaklanabilir. Bu sorunlar nedeniyle, kişi güvenli ilişkiler kurmayı ve sürdürmeyi zor veya imkansız bulabilir. Bu nedenle, bağlanma sorunları terapisi, insanların yeni hikayeler yaratmalarına ve mevcut davranış kalıplarını değiştirmelerine yardımcı olarak, geçmişten gelen travma ve diğer sorunlara çözüm üretmeye odaklanır.

750.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Uyku Sorunları

Uyumak hayatın önemli bir parçasıdır. Yeterince uyuyamadığınızda, hızla yorulabilir ve huzursuz olabilirsiniz. Daha da kötüsü, uyku bozuklukları, özellikle yardım almanız çok uzun sürerse, uyku problemleri sona erdikten sonra uzun sürebilecek ciddi tıbbi, sosyal ve kişisel zorluklara neden olabilir. Uyku ile ilgili sorunlar yaşıyorsanız, bu konuda yardım almanız önemlidir. Bu arada, birçok uyku bozukluğu türü hakkında bilgi edinmek kendi uyku düzeninizi anlamaya ve içinde bulunduğunuz duruma uygun yardim almaya teşvik edebilir.

750.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite

ADHD, bireyin beynindeki kimyasal yapıdaki farklılıklardan kaynaklanan bir durum olarak kabul edilir. Dikkatinizi yönlendirmek ve duyguları düzenlemek için mücadele ederken günlük yaşamınızı bunaltıcı hissettirebilir. Terapi altta yatan fiziksel koşulların yanı sıra psikolojik ve davranışsal koşulların anlaşılmasına yardımcı olur. İlaç tedavisine ek olarak terapi duygusal dürtüleri, zaman yönetimini, organizasyon ve zaman planlamasını nasıl geliştireceğinizi öğrenebileceğiniz ve ADHD semptomlarını yönetme sürecini kolaylaştıcı bir alan sunar.

750.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Öfke Kontrolü

Öfke tamamen normal, genellikle sağlıklı bir duygudur. Ancak kontrolden çıkıp yıkıcı hale geldiğinde, kişisel ilişkilerinizde ve günlük yaşamınızda sorunlara yol açabilir; öngörülemeyen ve güçlü bir duygunun merhametine kalmış gibi hissetmenize neden olabilir. Terapi, öfkenizi anlamanıza ve kontrol etmenize yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

750.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Yaşam Koçluğu

Yaşam koçluğu mevcut durumu analiz ederek, karşılaştığınız sınırlayıcı inançları ve diğer potansiyel zorlukları ve engelleri belirleyerek ve hayatınızda belirli sonuçlara ulaşmanıza yardımcı olmak için tasarlanmış bir yaklaşımdır. Kişiye özel bir eylem planı oluşturarak büyümenize yardımcı olur.

750.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Sesli Arama ile Danışmanlık

Görüntülü seansa kendini hazır hissetmeyen danışanlar için sunulan sesli arama ile terapi hizmeti

750.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Ebeveyn Danışmanlığı

Ebeveyn danışmanlığı, aile ile çocukların yaşadığı çatışmaları çözmek, çocuk yetiştirme sürecinde ebeveynleri desteklemek amaçlı sunulan terapi hizmetidir.

750.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Bireysel Terapi

Danışanla beraber ilerleyen, güven duygusuyla birlikte gelişen; törepatik ilişki kurularak birebir devam eden terapi türüdür. Bireysel terapide danışanın istediği herhangi bir konu üzerinde konuşulabilir ve terapi buna göre şekillenir. Bunlar günlük problemlerden, ilişkisel problemlere, özgüven sorunları, kaygı bozuklukları, stres, depresyon, travmatik yaşantılar, iletişim problemleri gibi daha birçok farklı konudan oluşabilir. Bireysel terapi, kişinin keşfedilmeyi bekleyen benliğine, iç dünyasına yaptığı bir yolculuktur diyebiliriz. Bu yolculukta nihai hedef; kişide oluşan psikolojik sorunların giderilmesi, sağlıksız savunmaların yerini olgun savunmalara bırakarak kişinin yaşantısını keşfetmesi ve daha doyumlu, mutlu isteklerini gerçekleştiren bir hayat sürmesinin önünün açılması amaçlanmaktadır.

750.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Öz-Şefkat ve Özgüven Geliştirme

Başkalarına karşı anlayış ve tahammül gösterebilirken, kendimize karşı eleştirel ve güven kırıcı iç sesimizi, daha pozitif ve daha huzurlu hale getirebilir, kendimize şefkatle yaklaşmayı öğrenebiliriz.

850.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Yas Danışmanlığı

Partner, aile üyesi, arkadaş veya evcil hayvan, bizim için önemli olan birini kaybetmek duygusal olarak yıkıcı olabilir. Yavaş yavaş kayıpla yüzleşirken bir dizi fiziksel ve duygusal süreçten geçmek doğaldır. Yas, herkesi farklı şekillerde etkiler ve her türlü duyguyu deneyimlemek mümkündür. Hissetmenin doğru ya da yanlış yolu yoktur. Keder, başka türden kayıplar veya koşullardaki değişiklikler nedeniyle de ortaya çıkabilir. Kayıp ve kayıpla baş etme, kabullenme, özellikle karmaşık yas ve ertelenmiş yas süreçlerini birlikte çözüp, kabullenerek, kaybımızın ağırlığı olmadan hayatımıza devam etmeyi öğrenebiliriz.

850.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Depresyon

Depresyon, bir kişinin nasıl düşündüğünü, hissettiğini ve davrandığını olumsuz yönde etkileyen ciddi bir durumdur. Normal üzüntünün aksine, klinik depresyon kalıcıdır, sıklıkla kişinin zevk alma veya tatmin olma becerisine ve günlük yaşamın işleyişine önemli ölçüde müdahale eder. Kronik keyifsizlik konusunda etkililiği kanıtlanmış Mindfulness ve Bilişsel Terapi yöntemi ile içinde bulunduğumuz zorlayıcı durumla baş edebiliriz.

850.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Travma Sonrası Stres Bozukluğu

Hemen her birey hayatının belirli döneminde travmatik yaşantı ile karsılaşabilir. TSSB bireyin yaşadığı travma ile baş etmekte güçlük çekmesi olarak da yorumlanabilir. Rahatsız edici veya zorlayıcı deneyimle ilgili kabuslar, flashback'ler, uykusuzluk, gerginlik, travmatik yaşantıyı hatırlatan etmenlerden kaçınma, yalnızlık hissi ve mutsuzluk gibi belirtileri yaşıyorsanız, psikolojik destek almak, rahatsız edici yaşantının hazmedilmesini kolaylaştırır.

850.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Kaygı ve Endişe

Hepimiz zaman zaman endişeleniriz, hafif ve orta dereceli endişe tamamen normal ve sahip olunması sağlıklı bir duygudur. Bununla birlikte yoğun endişe farklıdır. Semptomların uzun bir süre boyunca devam ettiği bu durumda, önlem alınmaz ise, kaygı hayatınızı ele geçirmeye başlayabilir ve arkadaşlarınızla görüşmek, dışarı çıkmak, sunum yapmak, temizlik yapmak, günlük hayatın parçası olan veya bir zamanlar sevdiğiniz şeyleri yapmak katlanılması güç durumlar haline gelebilir. Kaygı ve fobileri ortaya çıkaran ve devam ettiren koşulların belirlenmesi, fiziksel ve zihinsel gevşemeyi öğrenme bu süreçle baş etmeyi kolaylaştırıcı olacaktır.

850.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

LGBTIQ Danışmanlığı

Ülkemiz koşulları göz önüne alındığında, cinsel yönelimin keşfi ve kabulü süreçlerinin beklenenden daha stresli ve zor bir süreç olduğu yadsınamaz bir gerçektir. Sosyal destek (aile ve yakınlara açılma süreci), stresle baş etme yöntemleri, bireyin öz-şefkatinin artırılması ve LGBTIQ konusunda doğru bilgilendirme, kişinin bu süreci daha az hasarla atlatmasına yardımcı olur. Her birey heteroseksüel olmak zorunda değildir, toplumsal beklentilerin hayatınıza engel olmasına izin vermeyin! Cinsiyet ve cinsel yönelim eşitsizliğinin olmadığı bir dünya dileğiyle.

850.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Kişilik Bozuklukları

Kişilik bozuklukları 3 gruba ayrılır. Grup: Paranoid Kişilik Bozukluğu, Şizoid Kişilik Bozukluğu, Şizotipal Kişilik Bozukluğu””ndan oluşan guruptur. Grup: Antisosyal Kişilik Bozukluğu, Borderline Kişilik Bozukluğu, Histeriyonik Kişilik Bozukluğu ve Narsistik Kişilik Bozukluğu””ndan oluşan gruptur. Grup: Çekingen Kişilik Bozukluğu, Bağımlı Kişilik Bozukluğu ve Obsesif-Kompulsif Kişilik Bozukluğundan oluşan gruptur.

850.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

ÖzGüven Sorunları

Her insanın kendisine güven ve güvensizlik duyduğu genel bir tutumu, yaşama bakışı vardır. Özgüven, insanın kendisi hakkında olumlu ama gerçekçi tutumda olmasıdır. İnsanlar yaşamlarının bazı alanlarında (akademik çalışma, atletizm, vb.) kendilerine fazla güvenirken, diğer bazı alanlarda ise (bedensel görünüm, sosyal ilişkiler, vb.) fazla güven duymayabilirler. Kendine güven kişiye yaşamım denetimimde duygusu verir. Bu duygu yine de insanın her şeyi yapabileceği anlamına değil, beklentilerin gerçekçi tutulduğu anlamına gelir. Özgüvenli insanlar, bazı beklentileri gerçekleşmese bile, kendilerini kabul etmeyi ve olumlu düşünmeyi sürdürürler. Özgüven düşüklüğü olan kişilerin ise, kendilerine ilişkin duyguları başkalarına ve onlardan alacakları onaya bağlıdır. Başarılı değil başarısız olmayı bekler ve o korkuyla, risk almaktan kaçınırlar. Kendilerine düşük değer biçerler, kendilerine söylenen olumlu sözleri görmezden gelir ya da dikkate almazlar. Oysa, kendine güveni olan kişiler, kendi yeteneklerine güvendiklerinden diğerlerinin onayına bağlı kalmazlar. Kendilerini olduğu gibi kabul etme eğilimindedirler. Bunun için istemedikleri şeyleri yapmak zorunda olduklarını düşünmez, kendi haklarına başkalarının tecavüz etmesi durumundaden sahip çıkarlar. Bazı insanlarda içine kapanık olmanın ve çevreden uzak yaşamanın sonucunda özgüven eksikliği görülebilmektedir. Bu durumun daha başka pek çok nedeni bulunur ve genel olarak yaşam biçiminden dolayı ortaya çıkan bir sorundur. Ayrıca yetiştirilme tarzı da kişilerin özgüvenini belirleyen temel faktörler arasındadır. Bu nedenle anne babalar çocuk yetiştirirken temel eğitimlerin yanında, bu tarz kişilik özelliklerini de çocuklarına vermeye çalışmalıdır

850.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Obsesif Kompulsif Bozukluk

Günlük hayatta takıntılı ve endişeli düşüncelerle bağlantılı olarak tekrarlayıcı davranışlar olabilmektedir. Bu takıntı ve endişeler kişinin saatlerini alıyor ve yaşantısını olumsuz yönde etkiliyorsa bu durum önemli bir rahatsızlığın varlığına işaret ediyor olabilir. Düşünmek istemediğiniz halde gün içinde defalarca zihninizi meşgul eden düşünceleriniz varsa veya düşünce takıntıları ve takıntıların getirdiği sıkıntılı hali azaltmak amacıyla aynı şeyi tekrar tekrar yapmaktan kendinizi alamıyorsanız obsesif kompulsif bozukluğunuz olabilir.

850.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Depresyon

Depresyon, en az 2 hafta süren duygu durum çökmeleridir. Duygusal olarak çöken hasta karamsarlaşmaya ve zihinsel olarak (kendine zarar verme dahil) kötü düşüncelerle meşgul olmaya başlar. Vücudunda ağırlık ve yavaşlama ortaya çıktığı için, davranışları da içe kapanma yönünde değişir. Gün içindeki gelip geçici moral bozulmaları depresyon olarak adlandırılmaz.

850.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Sosyal Fobi

Sosyal Anksiyete (kaygı) Bozukluğu ya da sık kullanılan adıyla Sosyal Fobi bireyin başkaları tarafından yargılanabileceği kaygısını taşıdığı toplumsal ortamlarda mahcup ya da rezil olacağı düşüncesi ve bu konuda belirgin ve sürekli korkusunun olduğu bir kaygı bozukluğudur. Kişiler başkalarıyla etkileşimde bulunmalarını gerektiren ya da bir eylemi başkalarının yanında yapmaları gereken durumlardan korkarlar ve bunlardan olabildiğince kaçınmaya çalışırlar. Ellerinin ya da seslerinin titrediğinin farkına varılacağı gibi kaygılarından ötürü toplum önünde konuşmaktan korkabilirler ya da düzgün bir biçimde konuşamıyor gibi görünmekten korktukları için başkalarıyla karşılıklı konuşurken aşırı kaygı duyabilirler. Diğer insanların yanında yemekten, içmekten ya da yazı yazmaktan kaçınabilirler. Sosyal Fobi’nin yaşam boyu görülme oranı % 2-13 arasındadır. En sık görülen psikiyatrik hastalıklardan biridir. Türkiye’de üniversite öğrencilerinde yapılan araştırmada %24’ünde bu hastalığın olduğu saptanmıştır. Sosyal fobi alt tipine göre değişmekle birlikte erken ve geç ergenlik dönemi arasında başlar (13-20 yaş) Yaygın tipin daha erken yaşta başladığına dair bilgiler vardır. Başlama yaşı için 0-5 yaş arası ve 11-13 yaş arası iki pik vardır. Kadınlarda daha sık görüldüğü ancak klinik başvuruda erkeklerin daha fazla oranda olduğu belirtilmektedir.

850.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Yeme Bozuklukları

Yeme Bozuklukları anoreksiya nervoza , bulimiya nervoza ve son yıllarda tanımlanan tıkınırcasına yeme bozukluğu gibi psikiyatrik hastalıkların içinde yer aldığı bir tanı grubudur. Bu hastalıklar ruhsal kaynaklıdır ve bedensel belirtiler ön planda gibi görünse de ciddi ruhsal sorunlarla birliktedir.

850.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Ergen Terapisi

Kısaca tanımlamak gerekirse birey hem çocukluktan çıkarak büyümeye hem de bu dönemin getirdiği çatışmalarla birlikte kendi yolunu çizmeye çalışmaktadır. Ergenlikteki sorunlar gelecekteki davranışlarımızı belirlemede kilit rol oynadığı için bu dönem psikoterapiye başlamak çok önemlidir. Ergen terapisinde ailenin tutumu ve davranışlarının doğru olması da bireyin gelişimine katkı sağlar. Bu süreç birçok yeni duygu ve deneyimi de beraberinde getirir. Ayrıca ergenlik döneminde bireyler fiziksel, zihinsel, ahlaki ve duygusal olarak da sürekli değişim geçirmektedir. Sosyal sorunlar, ailesel çatışmalar, duygusal olarak anlaşılamama, özgüven eksikliği, takıntılar, dikkat eksikliği, sınav ve başarı kaygısı ergen terapisinde sık sık gündeme gelmektedir.

850.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Hedef Belirleme ve İlk Görüşme Seansı

1 Seans tamamlanmış

850.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Aile ve Çift Terapisi

Evliliğinizde veya ilişkinizde birbirinizle konuşmanın gittikçe zorlaştığını, tartışmaların arttığını, birbirinize güvenmenin veya hemfikir olmanın zorlaştığını, ilişkinizde artık sıcaklık ya da yakınlık olmadığını hissediyor olabilirsiniz. Belki çocuklarınız vardır ve ilişkinizin onlar üzerindeki etkisinden endişe duyuyorsunuzdur. Aile ve çift terapisi, bireysel ve ailesel davranış dili, ilişkiye uyum süreci ve sorunlarla baş etme becerileri için çevresel faktörler göz önüne alınarak yapılandırılan terapi yöntemidir. Aile, arkadaşlık, iş veya romantik ilişkilerde karşılaştığınız sorunların üstesinden birlikte gelebilir, ilişkilerimizi geliştirebiliriz.

1500.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

İş Tecrübeleri

 • KLİNİK PSİKOLOG ACIBADEM HASTANELERİ

  2017-2019

  KLİNİK PSİKOTERAPİ

 • KLİNİK PSİKOLOG MELTEM HASTANELERİ GRUBU

  2007-2017

  KLİNİK PSİKOTERAPİ

 • EĞİTİM PSİKOLOGU TEPE GÜVENLİK EĞİTİM KURUMU

  2007-2017

  EĞİTİM PSİKOLLOGU

Eğitim

 • AYDIN ÜNİVERSİTESİ-AİLE DANIŞMANIĞI SERTİFİKASYONU 21.10.2003 - 05.05.2017

  Yüksek Lisans

  Diploma Onaylandı

 • HALİÇ ÜNİVERSİTESİ 28.10.2003 - 06.06.2007

  Lisans

  Diploma Onaylandı

 • İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ 07.09.2015 - 05.05.2017

  Yüksek Lisans

  Diploma Onaylandı

 • SAĞLIK BAKANLIĞI HASTA-DANIŞAN GÖRME SERTİFİKASYONU 07.09.2015 - 26.01.2022

  Yüksek Lisans

  Diploma Onaylandı

 • GELİŞİM ÜNİVERSİTESİ 03.01.2020 - 26.01.2022

  Yüksek Lisans

  Diploma Onaylandı

Sertifikalar & Seminerler

 • Esnek Dayanıklılık ve Öz Düzenleme Semineri 27.01.2019

  Funda Battle

  Sertifika Onaylandı

 • Çocuk Mahremiyeti ve Koruma İlkeleri 18.11.2018

  Çocuklar Güvende Projesi

  Sertifika Onaylandı

 • Aile Danışmanlığı 29.09.2018

  Aydın Üniversitesi

  Sertifika Onaylandı

 • Bütünleyici Rorscach Sistemi Temel Eğitimi 11.10.2017

  Düşünce Davranış Değişim ve Eğitim Merkezi

  Sertifika Onaylandı

 • Negatiflik Temizliği Öfke ve Affetme 04.10.2017

  Heal Your Life semineri

  Sertifika Onaylandı

 • Viyana Tesst Sistemi ve Trafik Bataryası Testleri 19.09.2014

  Psikotek Danışmanlık

  Sertifika Onaylandı

 • WISC-R Eğitimi 05.10.2012

  Türk Psikologlar Derneği

  Sertifika Onaylandı

 • 20. İnsan Yönetimi Kongresi 03.10.2012

  Peryön

  Sertifika Onaylandı

 • Denver 11 Gelişim Tarama Testi 14.01.2009

  Gelişimsel Çocuk Nörolojisi Derneği

  Sertifika Onaylandı

 • Emdr ve Başağrısı Eğitimi 07.08.2008

  Medar Sağlık Hizmetleri

  Sertifika Onaylandı

 • Akran Süpervizyonu 14.07.2008

  Medar Sağlık Hizmetleri

  Sertifika Onaylandı

 • Emdr Eğitimi 30.06.2008

  Medar Sağlık Hizmetleri

  Sertifika Onaylandı

 • Akran Süpervizyonu 16.06.2008

  Medar Sağlık Hizmetleri

  Sertifika Onaylandı

 • 10 saatlik emdr süpervizyonu 02.06.2008

  Medar Sağlık Hizmetleri

  Sertifika Onaylandı

 • Stratejik Aile Terapisi Süpervizyonu 25.05.2008

  Medar Sağlık Hizmetleri

  Sertifika Onaylandı

 • Emdr Basic Trainning 09.05.2008

  DBE Sertifika

  Sertifika Onaylandı

 • Baş ağrısına Emdr ile Tedavi 07.05.2008

  DBE Sertifika

  Sertifika Onaylandı

 • Emdr Eğitimi 04.05.2008

  Medar Sağlık Hizmetleri

  Sertifika Onaylandı

 • Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi 24.02.2008

  Medar Sağlık Hizmetleri

  Sertifika Onaylandı

 • Travma Teorisi ve Tedavi Yöntemleri 24.02.2008

  Medar Sağlık Hizmetleri

  Sertifika Onaylandı

 • Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi 10.02.2008

  Medar Sağlık Hizmetleri

  Sertifika Onaylandı

 • Yetişkinlerle Danışmanlık ve İlk Görüşme Eğitimi 09.02.2008

  Medar Sağlık Hizmetleri

  Sertifika Onaylandı

 • Progressive Counting Travma Çözümleme Tekniği Eğitimi 04.02.2008

  Medar Sağlık Hizmetleri

  Sertifika Onaylandı

 • Yetişkin Psikopatolojisi Eğitimi 28.01.2008

  Medar Sağlık Hizmetleri

  Sertifika Onaylandı

 • Denver 11 Gelişim Tarama Testi 26.01.2008

  Medar Sağlık Hizmetleri

  Sertifika Onaylandı

 • Çocuk Psikopatolojisi Eğitimi 21.01.2008

  Medar Sağlık Hizmetleri

  Sertifika Onaylandı

 • Rahatlama Teknikleri 20.01.2008

  Medar Sağlık Hizmetleri

  Sertifika Onaylandı

 • Psikolojik Değerlendirme Ölçekleri 19.01.2008

  Medar Sağlık Hizmetleri

  Sertifika Onaylandı

 • Temel Danışmanlık Becerileri Eğitimi 13.01.2008

  Medar Sağlık Hizmetleri

  Sertifika Onaylandı

 • Psikolojinin Tıbbi Uygulamaları Yetki Belgesi 01.10.2007

  Sağlık Bakanlığı

  Sertifika Onaylandı

 • United Planet Global Caring Award 07.07.2007

  Gönüllülük

  Sertifika Onaylandı

 • Objektif Testler 23.04.2007

  Psikolojik Test Derneği

  Sertifika Onaylandı

 • Öfke Eğitimi 10.02.2007

  Tpd

  Sertifika Onaylandı

 • 1. Psikodrama Günleri 20.01.2007

  Psikoterapi ve Grup Terapileri Derneği

  Sertifika Onaylandı

 • 8. Ulusal Pdr Kongresi 21.09.2005

  Marmara Üniversitesi Kongre

  Sertifika Onaylandı

Yorumlar

  Online Psikolog | Online Terapi Nilüfer Şişman Klinik Psikoterapist Nilüfer Şişman https://www.turkceterapi.com
  Değerlendirme: 5 - "Klinik Psikoterapist Nilüfer Şişman " Yorum Tarihi: 20 Temmuz 2022 19:41
  Nilüfer ile tanışıklığımız lise sıralarındadır.Onda hep gözlemlediğim; çevresine karşı hep iyi niyetli, nazik ve yardım sever olmuştur.Güler yüzlü, pozitif bir insandır.Tanıdıklarımı hiç düşünmeden onun profesyonelliğine emanet edebilirim.Çünkü karakteri itibari ile inanıyorum ki mesleğini en iyi şekilde yerine getiriyordur.Ki daha evvel dialoglarımızdan birinde; adlarına yardım istediğim bi aile idi.Nilüfere çok teşekkür ederim ki onlar için bana çok yardımcı oldu ve biliyorum ki yapabileceği en iyisini yaptı.İnanıyorum ki gelecek; ona daha güzel ve başarılı zamanlar getirecektir.
  Değerlendirme: 5 - "Klinik Psikoterapist Nilüfer Şişman " Yorum Tarihi: 20 Temmuz 2022 19:40
  Nilüfer Hanımla iş gereği tanıştık. Editörü olduğum siteye psikoloji alanında haftalık köşe yazısı ve özel dosya çalışmaları hazırlıyor. Pek çok kişiyle çalışma imkanımız olmasına rağmen konulara bakış açısının çeşitliliği, insanlara ve olaylara yargılamadan çözüm odaklı yaklaşması ve disiplinli olması nedeniyle kendisini tercih ettik. Zaman ilerledikçe yanılmadığımızı da gördük. Ayrıca oldukça rahat iletişim kurabilen, sıcacık bir insan. Ona rahatlıkla güvenebilirsiniz. Bunun yanısıra mesleğine olan sevgisini gözlerinden görebilir, onunla çalıştıkça sağlam bir iş ahlakı taşıdığını anlayabilirsiniz. Zaman ilerledikçe tecrübeleriyle doğru orantılı başarısının da artacağından eminim. Bu azim, disiplin ve iş sevgisiyle Nilüfer, alanında oldukça önemli işlere imza atacaktır.
  Değerlendirme: 5 - "Klinik Psikoterapist Nilüfer Şişman " Yorum Tarihi: 20 Temmuz 2022 19:38
  NİLÜFER ŞİŞMAN'ı lise yıllarımda tanıdım. Tesadüf bu ya aynı mesleği tercih ettiğimiz yetmedi, aynı bölümü hatta aynı okulu tercih ettik. Üniversitedede sürdü bir çok paylaşım...Halada sürmekte.... Yönlendirmeye ihtiyaç duyduğum bir çok danışanımı gözüm arkada kalmadan kendisine yönlendirmekteyim. Çünkü biliyorumki NİLÜFER ŞİŞMAN elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışacak ve mesleğinin hakkını vermeye çalışacaktır. Psikolojik desteğe ihtiyaç duyan bireylerin çekinmeden danışabilecekleri biridir kendisi. Lise yıllarımdan beri hayatıma dahil olan meslektaşımı dilerim çok daha iyi yerlerde görürüm...
  Değerlendirme: 5 - "Klinik Psikoterapist Nilüfer Şişman " Yorum Tarihi: 20 Temmuz 2022 19:36
  Psikoloğumla bir kaç ay önce tanıştım ve hayatımı kendisiyle tanışmadan önce - sonra diye ayırabilirim.Sadece bir doktor olarak değil bir arkadaş gibi yaklaştı bana ve yaşadığım zor günleri onun sayesinde yenmeye başladım.Kendime olan güvenimi yeniden psikoluğum sayesinde kazandım.Kendisiyle hala görüşmekteyim ve randevu günlerimizi iple çekiyorum diyebilirim.Çünkü onunla konuştuğumla gerçekten beni rahatlatıyor ve bana çok içten ,çok samimi davranıyor.Hem bu kadar tatlı ve mesleğinde bu kadar iyi bir psikolog bulduğum için kendimi bu konuda çok şanslı hissediyorum.Ona bir kez daha teşekkür ediyorum.Hiç düşünmeden herkese tavsiye edebilirm..:)
  Değerlendirme: 5 - "Klinik Psikoterapist Nilüfer Şişman " Yorum Tarihi: 20 Temmuz 2022 19:32
  Tedaviye başlayalı çok olmadı ama fark edebiliyorum aradaki farkı buda hiç şüphesiz nilüfer hanim sayesinde oldu beni gerçekten anlıyor ve bana yardımcı olmak için elinden geleni yapıyor. Kendisini ilk gördüğüm de o kadar sıcak ve güler yüzlü karşıladı ki an ne derdim varsa anlattım. Yardımcı olması sadece seanslarda kalmadı ne zaman zor bir durumda kalsam kendisine rahatlıkla mesaj attım ve cevabını almadığım gün olmadı. Rahatlık herkese tavsiye ederim. Şunu da demeden geçmek istemiyorum ben zor biriyimdir kolay kolay birini begenmem:))
  Değerlendirme: 5 - "Klinik Psikoterapist Nilüfer Şişman " Yorum Tarihi: 05 Temmuz 2022 21:05
  Merhaba Nilüfer hanımdan psikoterapi desteği aldık. Çok aydınlatıcı bilgiler veriyor. Psikoterapi ve psikoeğitim birlikte yaptık. Teşekkürler
 • Online Psikolog | Online Terapi

  S****

  Arkadaş 20 Temmuz 2022 19:41 Nilüfer ile tanışıklığımız lise sıralarındadır.Onda hep gözlemlediğim; çevresine karşı hep iyi niyetli, nazik ve yardım sever olmuştur.Güler yüzlü, pozitif bir insandır.Tanıdıklarımı hiç düşünmeden onun profesyonelliğine emanet edebilirim.Çünkü karakteri itibari ile inanıyorum ki mesleğini en iyi şekilde yerine getiriyordur.Ki daha evvel dialoglarımızdan birinde; adlarına yardım istediğim bi aile idi.Nilüfere çok teşekkür ederim ki onlar için bana çok yardımcı oldu ve biliyorum ki yapabileceği en iyisini yaptı.İnanıyorum ki gelecek; ona daha güzel ve başarılı zamanlar getirecektir.

 • Online Psikolog | Online Terapi

  P****Y*****

  Meslektaş 20 Temmuz 2022 19:40 Nilüfer Hanımla iş gereği tanıştık. Editörü olduğum siteye psikoloji alanında haftalık köşe yazısı ve özel dosya çalışmaları hazırlıyor. Pek çok kişiyle çalışma imkanımız olmasına rağmen konulara bakış açısının çeşitliliği, insanlara ve olaylara yargılamadan çözüm odaklı yaklaşması ve disiplinli olması nedeniyle kendisini tercih ettik. Zaman ilerledikçe yanılmadığımızı da gördük. Ayrıca oldukça rahat iletişim kurabilen, sıcacık bir insan. Ona rahatlıkla güvenebilirsiniz. Bunun yanısıra mesleğine olan sevgisini gözlerinden görebilir, onunla çalıştıkça sağlam bir iş ahlakı taşıdığını anlayabilirsiniz. Zaman ilerledikçe tecrübeleriyle doğru orantılı başarısının da artacağından eminim. Bu azim, disiplin ve iş sevgisiyle Nilüfer, alanında oldukça önemli işlere imza atacaktır.

 • Online Psikolog | Online Terapi

  M***E******

  Meslektaş 20 Temmuz 2022 19:38 NİLÜFER ŞİŞMAN'ı lise yıllarımda tanıdım. Tesadüf bu ya aynı mesleği tercih ettiğimiz yetmedi, aynı bölümü hatta aynı okulu tercih ettik. Üniversitedede sürdü bir çok paylaşım...Halada sürmekte.... Yönlendirmeye ihtiyaç duyduğum bir çok danışanımı gözüm arkada kalmadan kendisine yönlendirmekteyim. Çünkü biliyorumki NİLÜFER ŞİŞMAN elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışacak ve mesleğinin hakkını vermeye çalışacaktır. Psikolojik desteğe ihtiyaç duyan bireylerin çekinmeden danışabilecekleri biridir kendisi. Lise yıllarımdan beri hayatıma dahil olan meslektaşımı dilerim çok daha iyi yerlerde görürüm...

 • Online Psikolog | Online Terapi

  G****Ç****

  Danışan 20 Temmuz 2022 19:36 Psikoloğumla bir kaç ay önce tanıştım ve hayatımı kendisiyle tanışmadan önce - sonra diye ayırabilirim.Sadece bir doktor olarak değil bir arkadaş gibi yaklaştı bana ve yaşadığım zor günleri onun sayesinde yenmeye başladım.Kendime olan güvenimi yeniden psikoluğum sayesinde kazandım.Kendisiyle hala görüşmekteyim ve randevu günlerimizi iple çekiyorum diyebilirim.Çünkü onunla konuştuğumla gerçekten beni rahatlatıyor ve bana çok içten ,çok samimi davranıyor.Hem bu kadar tatlı ve mesleğinde bu kadar iyi bir psikolog bulduğum için kendimi bu konuda çok şanslı hissediyorum.Ona bir kez daha teşekkür ediyorum.Hiç düşünmeden herkese tavsiye edebilirm..:)

 • Online Psikolog | Online Terapi

  G*****D.

  Danışan 20 Temmuz 2022 19:32 Tedaviye başlayalı çok olmadı ama fark edebiliyorum aradaki farkı buda hiç şüphesiz nilüfer hanim sayesinde oldu beni gerçekten anlıyor ve bana yardımcı olmak için elinden geleni yapıyor. Kendisini ilk gördüğüm de o kadar sıcak ve güler yüzlü karşıladı ki an ne derdim varsa anlattım. Yardımcı olması sadece seanslarda kalmadı ne zaman zor bir durumda kalsam kendisine rahatlıkla mesaj attım ve cevabını almadığım gün olmadı. Rahatlık herkese tavsiye ederim. Şunu da demeden geçmek istemiyorum ben zor biriyimdir kolay kolay birini begenmem:))

 • Online Psikolog | Online Terapi

  S*

  Danışan 05 Temmuz 2022 21:05 Merhaba Nilüfer hanımdan psikoterapi desteği aldık. Çok aydınlatıcı bilgiler veriyor. Psikoterapi ve psikoeğitim birlikte yaptık. TeşekkürlerUzmanımız için yorumunuzu gönderin


Vereceğiniz yorumlarda isminiz gizlenerek gösterilecektir. Yorum vererek sistemimize katkı sağladığınız için teşekkür ederiz.Bloglarım