Online Psikolog | Online Terapi | Emdr Terapisti  Kamuran Birlik profil sayfası ve uzmanlık alanları
 
Seans Seçenekleri
Online Psikolog | Online Terapi Kamuran Birlik
İstanbul, Türkiye

   UTC+03:00

Emdr Terapisti Kamuran Birlik

Female
Çevrim Dışı
"Psikoloji"

Ücretler

30 dakika
1300.00 ₺

Uzmanımızla öncelikli bir deneme terapisi alarak kendisi ile tanışın ve terapi sürecinizi beraber planlayınız. (İlk görüşme için geçerlidir.)

Deneme Seansı Alınız

En düşük saatlik ücret
1200.00 ₺


Randevu Alınız Takvimi Göster

Terapist Hakkında

Ben Psikolojik Danışman&EMDR Terapisti Kamuran Birlik. 1983 yılı Kayseri doğumluyum. Evliyim 2009 doğumlu bir oğlum ve 3 yaşında köpeğim var. İstanbul'da yaşıyorum. Özel bir okulda rehberlik birim koordinatörü olarak görev yapıyorum.

2000 yılında Fatma Kemal Timuçin Anadolu Lisesini bitirdikten sonra Gazi üniversitesini bölüm birincisi olarak kazandım. Ardından Selçuk Üniversitesinde Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünde yüksek lisansımı tamamladım. Yüksek lisans bitirme proje konum 'Boşanmanın Çocuk Ruh Sağlığı Üzerindeki Etkisi'.

2005 yılından beri aktif olarak, ara vermeden 11-19 yaş grubu çocuk ve ergen, ebeveyn danışmanlığı, yetişkin terapisi yapmaktayım.

Terapi sırasında kullandığım test ve terapi tekniklerinden kısaca bahsetmem gerekirse:

Rorschach ve Projektif Testler Derneğinden PsiknalistDr. Neslihan Zabcı'dan ' Rorschach, CAT,TAT Testleri ile çocuğun ruhsal işleyişinin değerlendirilmesi eğitimini aldım. Terapilerimde danışanlara bu testleri uygulamaktayım. Rorschach, CAT, TAT Terapi sırasında özellikle erken dönem ilişki ve ruhsal yapılanmayla ilgili önemli veriler aldığım sıkça kullandığım testler.  

American Psyhological Association Sertifikalı 'Rasyonel Duygucu ve Davranışçı Terapi&Bilişsel Davranışçı Terapi&Çocuk ve ergenlerde tedavi&Yeme bozukluğu' eğitimimi tamamladım. Terapilerimde öfke kontrolü, sınav kaygısı, depresyon, duygu durum regülasyonu... vb. konularda RDDT kullanmaktayım. 

DBE EMDR Institute EMDR 1. Düzey eğitimimi tamamladım. Danışanlarımla boşanma sonrasında oluşan duygusal süreçler, travma, korku, yoğun kaygı, sınav kaygısı, özgül fobiler, olumsuz benlik tasarımları ( yetersizlik, değersizlik, mükemmeliyetçilik, çaresizlik... vb. konularda) EMDR Terapisini ergen ve yetişkin danışaarimla yoğun olarak kullanıyorum. Danışana ev ödevi vermeden, seans içinde egzersizler ve çift yönlü uyarımlarla hızlı sonuç aldığımız bir teknik olduğunu paylaşmak isterim.

Cocuk ve ergenlerde 1.duzey EMDR egitimimi Fide Danismanlik Umran Korkmazlar'dan aldim. 

Cocuk ve ergenlerde "Kekemelik" ve EMDR ile Çalışmak egitimimi Nalan Saban'dan aldim. 

Cocuk ve ergenler icin Bilişsel Davranışçı Terapi (10 modul) egitimimi Bengu Aksekili'den aldim. 

Uzmanlik alanlarım 
Yetişkin terapisi
Ergen terapisi 
Stres yonetimi
Ofke kontrolu
Degersizlik duygusu
Yetersizlik duygusu
Başarısızlık inancı 
Mükemmeliyetçilik 
Özgüven problemi 
Varoluşsal anlam arayışı 
Depresyon
Duygu durum bozukluğu 
Anksiyete 
Panik Atak 
Fobiler
Travma 
Travma Sonrası Stres Bozukluğu 
Sinav kaygısı 
Ebeveyn Danışmanlığı 
Kayıp/Yas/Ayrılık  

 

Sunulan Hizmetler

Mesajla gorusme

Online bağlanmakta zorlandığınız ve seans için uygun ortam bulamadiginiz durumlarda mesaj uzerinden iletisim kurabilir, danışmak istediğiniz konu üzerinde mesajlasabiliriz.

1200.00 ₺

30 dakika

Randevu Alınız

Sesli görüşme

Yüzyüze seans yapmak istemediğiniz zamanlarda telefon üzerinden sesli görüşebilir, yardım almak istediğiniz konuyu birlikte çalışabiliriz.

1300.00 ₺

30 dakika

Randevu Alınız

Bireysel Terapi

Insan olmanin ve toplumsal rollerimiz içerisinde sahip olduğumuz sorumlulukların ûstesinden gelmekte zorlandığınız zamanlarda. Kişi, durum, olay, anı vb, yaşam deneyimlerinizle ilgili seanslarimizda birlikte çalışabiliriz. Bireysel terapi kişinin yasam yoğunluğu içerisinde kendine alan açması ve kendi değerinin farkina varmasini sağlar. Seansta görüşmek dileğiyle:)

1500.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Yetişkin terapisi

Yetişkin terapisi, yetişkinlerin duygusal, zihinsel veya psikolojik sorunlarıyla başa çıkmalarına yardımcı olmak için kullanılan bir terapi türüdür. Bu terapi, bireylerin stres, kaygı, depresyon, ilişki sorunları, özsaygı problemleri, bağımlılıklar ve diğer psikolojik zorluklar gibi çeşitli konulardaki sorunlarını ele almayı amaçlar.

1500.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Emdr terapisi ile fobiler

EMDR (Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme) terapisi, travma sonrası stres bozukluğu (PTSD) gibi travma sonrası deneyimlerin tedavisinde etkili bir yöntem olarak bilinir. Bu terapi yöntemi ayrıca bazı fobilerin tedavisinde de kullanılabilir. Özellikle aşağıdaki gibi fobilerin tedavisinde EMDR terapisi uygulanir: Yükseklik korkusu (akrofobi) Uçak korkusu (aviyofobi) Kapalı yer korkusu (klofobi) Sosyal fobi (sosyal anksiyete bozukluğu) Hayvan korkuları (örneğin, köpek korkusu, yılan korkusu) Kan, iğne veya tıbbi işlemlerle ilgili korkular (kan fobisi) Karanlık korkusu (nyctofobi) EMDR terapisi, kişinin korkuyla ilişkilendirilen travmatik deneyimleri işlemesine ve bu korkuları hafifletmesine yardımcı olacaktır.

1500.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Rorschach&TAT

Her türlü rahatsızlık ve kişilik yapılanmasının temel sebeplerini anlayabilmek aynı zamanda ruhsal sürecinizle ilgili daha fazla bilgi sahibi olabilmek için birlikte uygulanan Rorschach ve Tat testlerini uygulayabilir sonuçlarına göre uygun bir terapi planı yapabiliriz.

2500.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

İş Tecrübeleri

 • Rehberlik Birim Koordinatörü Ozel Okul

  2010-2021

  Arel Kolejinde 13 yıldır Psikolojik Danışman ve Rehberlik Birim Koordinatörü olarak görev yapıyorum.

Eğitim

 • Gazi Üniversitesi 12.09.2002 - 02.10.2006

  Lisans

  Diploma Onaylandı

 • Selçuk Üniversitesi 02.10.2006 - 14.05.2008

  Yüksek Lisans

  Diploma Onaylandı

Sertifikalar & Seminerler

 • Çocuk ve ergenlerde EMDR ile kekemelik çalışmak 20.11.2022

  Fide danismanlik

  Sertifika Onaylandı

 • Cocuk ve ergen emdr 01.11.2022

  Emdr

  Sertifika Onaylandı

 • Emdr 1.duzey 30.05.2021

  Emdr terapisi

  Sertifika Onaylandı

 • okulum nerede: zaman, mekan, ilişkiler 20.02.2021

  okulum nerede: zaman, mekan, ilişkiler

  Sertifika Onaylandı

 • Psikanalitik perspektifte öykü alma 16.02.2021

  Psikanalitik perspektifte öykü alma

  Sertifika Onaylandı

 • Ölüm ve Yas Psikolojisi Eğitimi 2. Modül 15.03.2020

  Ölüm ve Yas Psikolojisi Eğitimi 2. Modül

  Sertifika Onaylandı

 • Ölüm ve Yas Psikolojisi Eğitimi 1. Modül 14.03.2020

  Ölüm ve Yas Psikolojisi Eğitimi 1. Modül

  Sertifika Onaylandı

 • RASYONEL DUYGUCU ve DAVRANIŞÇI TERAPİ 17.12.2016

  Terapi eğitimi&bilişsel terapi&yeme bozukluğu 1 yıl süpervizyon aldım

 • Rorschach Cat Tat 21.08.2014

  Rorschach Derneği

  Sertifika Onaylandı

Yorumlar

  Online Psikolog | Online Terapi Kamuran Birlik Emdr Terapisti Kamuran Birlik https://www.turkceterapi.com
  Değerlendirme: 5 - "Emdr Terapisti Kamuran Birlik " Yorum Tarihi: 04 Ekim 2023 09:08
  Kamuran Hanımla bir öğretmen arkadaşım sayesinde tanıştım. Terapiye başlamaya karar verdiğim dönem kendimi tam anlamıyla boşlukta, tıkanmış ve mutsuz hissettiğim bir dönemdi. Ne anlatacağımı, nereden başlayacağımı, hayatımda nereye bakacağımı bilmediğim için terapinin bana nasıl yarar sağlayacağını da kestiremiyordum. Başladığım süreçte Kamuran Hanımın profesyonel tavrı güvende hissetmemi ve sürece kolaylıkla adapte olmamı sağladı. İlerleyen süreçte de hayatımda tekrar eden döngüleri fark etmemde, hissetmekten kaçtığım duyguları isimlendirmemde ve onları boşaltmamda ve en önemlisi benim talep ettiğim biçimi değil benim için yararlı olan tedaviyi bana sunmasıyla hayat kalitemin artmasına ciddi katkı sağladı. Ayrıca uyguladığı EMDR terapisi ile zaten her şey çok daha kolay olarak çözümleniyor. Mesleki donanım ve profesyonel tavırla sunulan bir terapi arıyorsanız Kamuran Hanım kesinlikle doğru adres. Gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.
  Değerlendirme: 5 - "Emdr Terapisti Kamuran Birlik " Yorum Tarihi: 30 Eylül 2023 23:05
  Kişinin kendine olan yolculuğundan önce bir kırılma noktası olduğunu düşünüyorum. Böyle bir noktada doğru bir dokunuşun katkısı büyük. Kamuran hanım’la böyle bir vakit tanıştım. Geçmişin dün olduğunu, geleceğin bir gizem olduğunu, yaşayabileceğim en güzel zamanın bugün olduğunun tekrar farkına vardım. Herkese tavsiye edebileceğim , sizlere zaman içerisinde EMDR yöntemi ile kapalı odalarınızı hayatınızın devam eden sürecinde açmanıza yardımcı olacak nadide bir insan. Onunla sürekli konuşmak iateyeceğinizden emin olabilirsiniz. Verdiği güven ve göaterdiği çözümler gerçekten inanılmaz. Hayatıma bu süre zarfında aynalık yaptığı için teşekkürlerimi iletiyorum
  Değerlendirme: 5 - "Emdr Terapisti Kamuran Birlik " Yorum Tarihi: 30 Eylül 2023 19:23
  Hayatınızda görebileceğiniz en samimi ve güler yüzlü psikolog. Enerjisine hayran kalıyorum. Emdr terapisiyle duygusallık sorunum ortadan kalktı. Gözünüz kapalı gidebilirsiniz. Gidince hayran kalacağınıza %100 eminim.
  Değerlendirme: 5 - "Emdr Terapisti Kamuran Birlik " Yorum Tarihi: 01 Eylül 2023 07:37
  Bir süre terapi aldığım en ilgili alanında bilgili anlayışlı ve sevecen tavırlı bir psikolog tavsiye ediyorum
  Değerlendirme: 5 - "Emdr Terapisti Kamuran Birlik " Yorum Tarihi: 29 Temmuz 2023 18:02
  Oğlumun korku kaynaklı kekemelik sorunu yüzünden terapi aldık ve çok kısa sürede inanılmaz bir aşama kaydederek kekemelik sorunumuzu hallettik. Hocamızın yaklaşımı ve ilgisi sayesinde oğlumun güveni yerine geldi ve korkularını yendi. Kendisine çok teşekkür ediyor ve herkese tavsiye ediyorum
  Değerlendirme: 5 - "Emdr Terapisti Kamuran Birlik " Yorum Tarihi: 10 Şubat 2022 09:33
  Kamuran hanimdan panik atagimla ilgili destek aldim ilgi alakasi ve yonlendirmelerinden cok memnun kaldim. Cok basarili. Kendisine cok tesekkur ediyorum. Ataklarim azaldi cok daha iyi hissediyorum. Emdr kesinlikle ise yarıyor. Sayesinde cok iyiyim.
  Değerlendirme: 5 - "Emdr Terapisti Kamuran Birlik " Yorum Tarihi: 10 Şubat 2022 09:33
  Kamuran hocam ile onun koordonatorlugunde rehberlik ogretmeni olarak calistim. Mesleki gelisimime katkilarinin yaninda kisisel problemlerimde de herzaman danistigim ve danismaya devam ettigim cok onemli bir insandir kendisi. Ona yonlendirdigim butun danisanlardan olumlu donusler aldim ve aliyorum. Ailemdeki kisileri ve sevdiklerimi gozum kapali ona yonlendiriyorum. Siz de sorunlarinizda basa cikma da empati yetenegi gelismis, sizi anlayan, alaninda uzman birini ariyorsaniz Kamuran hocama danismaktan cekinmeyin. Ayrica EMDR sonuc veren bir tedavi yontemidir, eger gercekten yasadiginiz sorunlar icin bir cozum ariyorsaniz bu tedavi yontemini ve Kamuran hocayi mutlaka oneriyorum.
  Değerlendirme: 5 - "Emdr Terapisti Kamuran Birlik " Yorum Tarihi: 04 Eylül 2021 17:47
  İşinde uzman çok samimi ve içten bir psikolog, danışanları için elinden geleni değil en iyisini yapmak için var gücüyle çalışıyor emekleriniz için çok teşekkürler Kamuran hanım.Herşeyin en güzelini en iyisini hak eden güzel yürekli danışmanım.
  Değerlendirme: 5 - "Emdr Terapisti Kamuran Birlik " Yorum Tarihi: 04 Eylül 2021 17:16
  Yeme bozukluklari üzerine terapi aldım. Yıllarca gittiğim diyetisyenler sonuç veriyordu fakat tekrar eskiye dönmem çok kısa sürüyordu. Kamuran hanimla yaptığımız 3 seanstan sonra artık eskiye dönmemek harika bir sonuç benim için. Asla yeme krizleri yaşamıyorum. Online faydası olup olmamasi konusunda kararsızdim fakat kesinlikle harika bir danışan kendisi. Tekrardan teşekkür ediyorum kendisine
 • Online Psikolog | Online Terapi

  S*****P****

  Danışan 04 Ekim 2023 09:08 Kamuran Hanımla bir öğretmen arkadaşım sayesinde tanıştım. Terapiye başlamaya karar verdiğim dönem kendimi tam anlamıyla boşlukta, tıkanmış ve mutsuz hissettiğim bir dönemdi. Ne anlatacağımı, nereden başlayacağımı, hayatımda nereye bakacağımı bilmediğim için terapinin bana nasıl yarar sağlayacağını da kestiremiyordum. Başladığım süreçte Kamuran Hanımın profesyonel tavrı güvende hissetmemi ve sürece kolaylıkla adapte olmamı sağladı. İlerleyen süreçte de hayatımda tekrar eden döngüleri fark etmemde, hissetmekten kaçtığım duyguları isimlendirmemde ve onları boşaltmamda ve en önemlisi benim talep ettiğim biçimi değil benim için yararlı olan tedaviyi bana sunmasıyla hayat kalitemin artmasına ciddi katkı sağladı. Ayrıca uyguladığı EMDR terapisi ile zaten her şey çok daha kolay olarak çözümleniyor. Mesleki donanım ve profesyonel tavırla sunulan bir terapi arıyorsanız Kamuran Hanım kesinlikle doğru adres. Gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.

 • Online Psikolog | Online Terapi

  S*****P****

  Danışan 30 Eylül 2023 23:05 Kişinin kendine olan yolculuğundan önce bir kırılma noktası olduğunu düşünüyorum. Böyle bir noktada doğru bir dokunuşun katkısı büyük. Kamuran hanım’la böyle bir vakit tanıştım. Geçmişin dün olduğunu, geleceğin bir gizem olduğunu, yaşayabileceğim en güzel zamanın bugün olduğunun tekrar farkına vardım. Herkese tavsiye edebileceğim , sizlere zaman içerisinde EMDR yöntemi ile kapalı odalarınızı hayatınızın devam eden sürecinde açmanıza yardımcı olacak nadide bir insan. Onunla sürekli konuşmak iateyeceğinizden emin olabilirsiniz. Verdiği güven ve göaterdiği çözümler gerçekten inanılmaz. Hayatıma bu süre zarfında aynalık yaptığı için teşekkürlerimi iletiyorum

 • Online Psikolog | Online Terapi

  G*****K****

  Danışan 30 Eylül 2023 19:23 Hayatınızda görebileceğiniz en samimi ve güler yüzlü psikolog. Enerjisine hayran kalıyorum. Emdr terapisiyle duygusallık sorunum ortadan kalktı. Gözünüz kapalı gidebilirsiniz. Gidince hayran kalacağınıza %100 eminim.

 • Online Psikolog | Online Terapi

  A******Ç****

  Danışan 01 Eylül 2023 07:37 Bir süre terapi aldığım en ilgili alanında bilgili anlayışlı ve sevecen tavırlı bir psikolog tavsiye ediyorum

 • Online Psikolog | Online Terapi

  N****Ö*****

  Danışan 29 Temmuz 2023 18:02 Oğlumun korku kaynaklı kekemelik sorunu yüzünden terapi aldık ve çok kısa sürede inanılmaz bir aşama kaydederek kekemelik sorunumuzu hallettik. Hocamızın yaklaşımı ve ilgisi sayesinde oğlumun güveni yerine geldi ve korkularını yendi. Kendisine çok teşekkür ediyor ve herkese tavsiye ediyorum

 • Online Psikolog | Online Terapi

  L****E***

  Danışan 10 Şubat 2022 09:33 Kamuran hanimdan panik atagimla ilgili destek aldim ilgi alakasi ve yonlendirmelerinden cok memnun kaldim. Cok basarili. Kendisine cok tesekkur ediyorum. Ataklarim azaldi cok daha iyi hissediyorum. Emdr kesinlikle ise yarıyor. Sayesinde cok iyiyim.

 • Online Psikolog | Online Terapi

  C****Ç****

  Meslektaş 10 Şubat 2022 09:33 Kamuran hocam ile onun koordonatorlugunde rehberlik ogretmeni olarak calistim. Mesleki gelisimime katkilarinin yaninda kisisel problemlerimde de herzaman danistigim ve danismaya devam ettigim cok onemli bir insandir kendisi. Ona yonlendirdigim butun danisanlardan olumlu donusler aldim ve aliyorum. Ailemdeki kisileri ve sevdiklerimi gozum kapali ona yonlendiriyorum. Siz de sorunlarinizda basa cikma da empati yetenegi gelismis, sizi anlayan, alaninda uzman birini ariyorsaniz Kamuran hocama danismaktan cekinmeyin. Ayrica EMDR sonuc veren bir tedavi yontemidir, eger gercekten yasadiginiz sorunlar icin bir cozum ariyorsaniz bu tedavi yontemini ve Kamuran hocayi mutlaka oneriyorum.

 • Online Psikolog | Online Terapi

  F****A*****

  Danışan 04 Eylül 2021 17:47 İşinde uzman çok samimi ve içten bir psikolog, danışanları için elinden geleni değil en iyisini yapmak için var gücüyle çalışıyor emekleriniz için çok teşekkürler Kamuran hanım.Herşeyin en güzelini en iyisini hak eden güzel yürekli danışmanım.

 • Online Psikolog | Online Terapi

  N*******A*******

  Danışan 04 Eylül 2021 17:16 Yeme bozukluklari üzerine terapi aldım. Yıllarca gittiğim diyetisyenler sonuç veriyordu fakat tekrar eskiye dönmem çok kısa sürüyordu. Kamuran hanimla yaptığımız 3 seanstan sonra artık eskiye dönmemek harika bir sonuç benim için. Asla yeme krizleri yaşamıyorum. Online faydası olup olmamasi konusunda kararsızdim fakat kesinlikle harika bir danışan kendisi. Tekrardan teşekkür ediyorum kendisineUzmanımız için yorumunuzu gönderin


Vereceğiniz yorumlarda isminiz gizlenerek gösterilecektir. Yorum vererek sistemimize katkı sağladığınız için teşekkür ederiz.Bloglarım

 • Online Psikolog | Online Terapi Emdr Terapisi ile Anksiyete Bozukluğu Tedavisi

  Emdr Terapisi ile Anksiyete Bozukluğu Tedavisi

  Anksiyete Bozukluğu, kişinin günlük yaşamını olumsuz etkileyen yoğun kaygı ve endişe duygularını içeren bir psikiyatrik rahatsızlıktır. Bu bozukluğun tedavisi için birçok farklı terapi türü kullanılırken, göz hareketleriyle duyusal yeniden işleme (EMDR) terapisi, son yıllarda anksiyete bozukluğu tedavisinde popülerlik kazanmıştır.


 • Online Psikolog | Online Terapi Emdr Terapisi ile fobileri yenmek mümkün

  Emdr Terapisi ile fobileri yenmek mümkün

  EMDR ile Fobileri Çalışmak: Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme 

  Fobiler, bireylerin günlük yaşamlarını olumsuz etkileyen ve kişisel gelişimlerini kısıtlayan yaygın bir psikolojik sorundur. EMDR  terapisi, bu tür anksiyete bozukluklarıyla başa çıkmak için etkili bir terapi seçeneği sunabilir. EMDR terapisi, fobiyi tetikleyen kök nedenleri ve olayları

 • Online Psikolog | Online Terapi Emdr Terapisi

  Emdr Terapisi

  EMDR (Göz Hareketleri ile Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme Terapisi), travma sonrası stres bozukluğu (TSSB) gibi duygusal travma sonuçlarını tedavi etmek için kullanılan bir terapi yöntemidir.