Online Psikolog | Online Terapi | Psikolojik Danışman Dilara Açıkgöz profil sayfası ve uzmanlık alanları
 
Online Psikolog | Online Terapi Dilara Açıkgöz Psikolojik Danışman Dilara Açıkgöz
Seans Seçenekleri
Online Psikolog | Online Terapi Dilara Açıkgöz
Antalya, Türkiye

   UTC+03:00

Psikolojik Danışman Dilara Açıkgöz

Female
Çevrim Dışı
"Psikoloji"

Danışan

1

Seans

3

Ücretler

30 dakika
400.00 ₺

Uzmanımızla öncelikli bir deneme terapisi alarak kendisi ile tanışın ve terapi sürecinizi beraber planlayınız. (İlk görüşme için geçerlidir.)

Deneme Seansı Alınız

En düşük saatlik ücret
600.00 ₺


Randevu Alınız Takvimi Göster

Terapist Hakkında

Merhabalar, ben Psikolojik Danışman Dilara Açıkgöz.
Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik lisans bölümü mezunuyum. Üniversite eğitimimi sürdürürken anaokulunda ve lisede uzun süreli stajlarımı tamamladım. 
Aynı zamanda aktif olarak TEGV Ateşböceği biriminde gönüllü eğitmen olarak çalışmalara katıldım.

Şu anda özel psikolojik danışmanlık merkezinde psikolojik danışman/eğitim koordinatörü olarak çalışmaktayım. Merkez aracılığı ile çeşitli konularda seminerler düzenlemekteyim.
Aynı zamanda yerel bir gazetede haftalık köşe yazısı yazıyorum.

UZMANLIK ALANLARIM;

 • Aile Danışmanlığı
 • Çocuk Uyku Danışmanlığı
 • İlişki Danışmanlığı
 • Oyun Terapisi
 • Çocuk Resimleri Analizi
 • Filial Terapi
 • Masal Terapisi

Ebeveyn Danışmanlığı:

Bebeğin anne karnına yerleşmesinden itibaren, doğum, bebeklik, çocukluk ve ergenlik dönemlerinde çocuklarınızı en uygun biçimde yetiştirebilmenize ve ortaya çıkan problemleri en az hasarla atlatabilmenize yardımcı olmak için var olan danışmanlıktır.

İş birliği ve doğru müdahale yöntemleri ile pek çok problem halledilebilir ve yeni problemler oluşmasının önüne geçerek daha sağlıklı bir yaşamın kapısı aralanabilir. Bu amaca varmak için ebeveyn danışmanlığı size ciddi anlamda katkı sağlayabilir.

Aile Danışmanlığı:

Aile hayatın başlangıcıdır. Her şeyi öğrenmeye başladığımız ve kanıksadığımız yerdir.

Her insan kendine has ve özel olduğu gibi her ailede farklı bir sistem ve düzendir. Aile sistemi içerisinde dengesizlikler oluşabilir. Bu gibi durumlarda aile üyelerinin birbirleri ile anlaşabilmesi zorlaşırken, her üyesinin kendi hayatları içerisinde de sorunlar yaşanabilir.

Aile sağlığımız dolayısı ile kendi sağlığımızı korumak adına bazen destek almaya ihtiyaç duyabiliriz. Böyle zamanlarda ertelemek yerine çözüm için adım atmaya çalışalım.


Uyku Danışmanlığı

4 ay ve 2 yaş arasında olan kendi başına uykuya dalamayan, gece sık sık uyanan, desteksiz (emzirme, sallama vs.) uyuyamayan çocuklar ve aileleri için gece ve gündüz sağlıklı, desteksiz ve kaliteli uyuyabilmelerini amaçlayan danışmanlık hizmetidir.
Uyku eğitimi sadece uyku durumunu düzeltmek olarak ele alınmamalı, psikoloji temelli uzmanlarca detaylı bir değerlendirme ile adım adım gidilmelidir.

 • Öncelikli olarak yapacağımız ön görüşme ile sorun hakkında kısaca konuşuyoruz.
 • Sonrasında sizi ve bebeğinizi daha iyi tanıyabilmem için detaylı bir aile tanıma formu gönderiyorum.
 • Bunun ışığında ilk seansımızı gerçekleştiriyoruz. Bu seansta anne-çocuk ilişkisi, aile içindeki dinamikler, uyku durumu hakkında detaylıca konuşuyor ve problem ile ilgili çalışmalarımıza başlıyoruz.
 • İkinci seansa kadar olan sürede anbean takipte oluyorum.
 • Uyku eğitimi süresi içerisinde her ihtiyacınız olduğunda tarafıma ulaşabiliyorsunuz.

Sürecimizi yukarıda bahsettiğim şekilde ilerletiyoruz fakat bunun yanında birçok ayrıntıda yer almakta. Kafanızdaki soru işaretlerini gidermek için ön görüşme talebinde bulunabilirsiniz.
Sunulan Hizmetler

EMDR Terapisi

Travma odaklı EMDR terapisi

600.00 ₺

90 dakika

Randevu Alınız

Sınav Danışmanlığı /Öğrenci Koçluğu

2 Seans tamamlanmış

Sınava hazırlanmak uzun ve büyük emek isteyen bir süreç. Ders çalışmanın yanında mental olarak sınava hazır olabilmek ise ayrı bir konu. Bu süreçte danışmanlık hizmeti almak ise işleri yoluna koymayı kolaylaştırabilir.

600.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Filial Terapi

Filial Terapi'de terapist, anne ve baba ile oyun seanslarını yapar. Filial Terapi, anne ve babayı sürece doğrudan dahil eder çünkü anne ve babalar çocukların yaşamlarındaki en önemli kişilerdir. Bu sebepten dolayı ebeveynler çocuğun oyun esnasındaki davranışlarını günlük hayattaki davranışları ile karşılaştırmada daha ön planda yer alırlar. Bu yaklaşım sayesinde çocukları hakkında daha fazla bilgi sahibi olurlar ve terapi sona erdikten sonra kullanabilecekleri yeni bir beceri kazanmış olurlar. Bu beceri onlara çocukları ile ilgili gelecekteki birçok sorunu önceden engellemelerine ve olası sorunları çözmelerine yardım eder.

600.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Ergen Danışmanlığı

Ergenlik sürecinde çocuğun fizyolojik, sosyal ve duygusal gelişiminin aile tarafından en doğru şekilde takip edilerek desteklenmesini sağlayan ergen danışmanlığında süreç; ergenlerle ve anne babalar ile birlikte yürütülmektedir. Ayrıca bu şekildeki bir çalışma, ergenlik çağı depresyonu, madde kullanımı ve antisosyal davranışların da önüne geçilmesinde yardımcı olmaktadır. Çocuğun daha sağlıklı, pozitif, mutlu ve kendini ifade eden bir birey olması için ergen ile yapılan çalışmalarda, eşzamanlı olarak veya farklı zamanlarda aileler de sürece katılır. Çocuklarının bu zor sürecini anlamaları, sürecin genel özellikleri, aile içindeki beklentiler, ergen karşısındaki tutumlarının nasıl olması gerektiği konusunda aileler bilgilendirilerek aile içinde bir denge kurulması sağlanır.

600.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Oyun Terapisi

600.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Ebeveyn Danışmanlığı

Ebeveyn Danışmanlığı, hamilelik, bebeklik, çocukluk ve ergenlik döneminde çocuklarınızı sağlıklı bir biçimde yetiştirmenize yardımcı olan danışmanlık türüdür. Ebeveynler sorunu doğru ve kısa sürede ele aldığında çocukla ilgili çözülemeyecek hiçbir sorun yoktur. Her sorunun bir çözümü vardır. Çocuklarla ilgili sorunlar, gelişiminin ketlenmemesi açısından acil olarak ele alınmalıdır.

600.00 ₺

50 dakika

Randevu Alınız

Aile Danışmanlığı

Aile hayatın başlangıcıdır. Her şeyi öğrenmeye başladığımız ve kanıksadığımız yerdir. Her insan kendine has ve özel olduğu gibi her ailede farklı bir sistem ve düzendir. Aile sistemi içerisinde dengesizlikler oluşabilir. Bu gibi durumlarda aile üyelerinin birbirleri ile anlaşabilmesi zorlaşırken, her üyesinin kendi hayatları içerisinde de sorunlar yaşanabilir. Aile sağlığımız dolayısı ile kendi sağlığımızı korumak adına bazen destek almaya ihtiyaç duyabiliriz. Böyle zamanlarda ertelemek yerine çözüm için adım atmaya çalışalım.

700.00 ₺

75 dakika

Randevu Alınız

Çift Danışmanlığı

Çift danışmanlığı flört eden, nişanlı, birlikte yaşayan, eşcinsel çiftler, evli çiftlere hizmet verilebilmektedir. Evlilik ve çift danışmanlığının amacı; ilişkiyi bozan, işlevini etkileyen örüntülerin tespit edilmesi, farkındalık, belli müdahale teknikleri kullanılarak ilişkide değişim, iyileşme ve sağaltım sağlayabilmektir.

700.00 ₺

75 dakika

Randevu Alınız

İş Tecrübeleri

 • Psikolojik Danışman Esta Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi

  2020-2021

  Özel psikolojik danışmanlık merkezinde Çocuk, ergen ve ailelere danışmanlık hizmeti vermekteyim. Aynı zamanda kurumun eğitim, seminer faaliyetlerini koordine etmekteyim. Site için blog yazısı ve yerel bir gazete için köşe yazısı yazmaktayım.

 • İnsan Kaynakları Uzman Yardımcısı Torch İnsan Kaynakları Ofisi

  2019-2020

  İşe Alım görüşmelerinde yer almak

Eğitim

 • Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi 01.09.2015 - 11.06.2019

  Lisans

  Diploma Onaylandı

Sertifikalar & Seminerler

 • Çocuk Uyku Danışmanlığı 12.06.2021

  7 saat teorik

  Sertifika Onaylandı

 • Aile Danışmanlığı 21.03.2021

  450 saat

 • Masal Terapisi 08.12.2020

  16 saat teorik + 4 saat süpervizyon

  Sertifika Onaylandı

 • Filial Terapi 10.11.2020

  16 saat teorik

  Sertifika Onaylandı

 • Oyun Terapisi Eğitimi 12.03.2019

  16 saat teorik +10 saat süpervizyon

  Sertifika Onaylandı


Uzmanımız için yorumunuzu gönderin


Vereceğiniz yorumlarda isminiz gizlenerek gösterilecektir. Yorum vererek sistemimize katkı sağladığınız için teşekkür ederiz.Bloglarım

 • Online Psikolog | Online Terapi MUTSUZLUĞA MAHKUMİYET

  MUTSUZLUĞA MAHKUMİYET

  İçerisinde bulunduğumuz düzen de sanki her şey mutsuzluğa kodlanmış gibi.
  Değişim için tek gerekli olan ise kendini tanıyabilmek...