Online Psikolog | Online Terapi | Psikolog  Cansu Çalışır profil sayfası ve uzmanlık alanları
 
Seans Seçenekleri
Online Psikolog | Online Terapi Cansu Çalışır
İstanbul, Türkiye

   UTC+01:00

Psikolog Cansu Çalışır

Female
Çevrim Dışı
"Psikoloji"

Danışan

8

Seans

17

Ücretler


En düşük saatlik ücret
450.00 ₺


Randevu Alınız Takvimi Göster

Terapist Hakkında

2018 yılında İstanbul Haliç Üniversitesi, Psikoloji bölümünü 3 senede btirmeye hak kazanarak mezun oldum. 3 senelik öğrenim hayatım boyunca ilk olarak 1 sene süren deneysel psikoloji alanında Prof.Dr. Ayşe Ayçiçeği Dinn yönetiminde “İstanbul Frontal Batarya” projesinde stajyer psikolog olarak çalıştım. Bunun yanı sıra çeşitli kurumlarda staj yaptım. Okulumun son senesinde İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde uzun dönem gönüllü stajyer psikolog olarak çalıştım. Öğrenim sürem boyunca okulumuzun sosyal sorumluluk projelerinde yer aldım. “Nar Harekatı” olarak bilinen sosyal sorumluluk projesinde sevgi evlerindeki çocuklarla çalışma fırsatı buldum. Mezuniyetimden sonra 464 saatlik Aile Danışmanlığı sertifikasını aldım. Aynı dönem yetişkin klinik batarya, objektif ve projektif testler eğitimlerimi de alarak kendimi geliştirmek adına stresle başa çıkma yöntemleri, stratejik düşünme gibi gündelik hayatı kolaylaştıracak eğitimlerimi de tamamladım. Gönüllülük esaslı özel eğitime ihtiyaç duyan çocukların ve bu süreçte psikolojik desteğe ihtiyaç duyan ebeveynlere yönelik destek ve süreç yönetimi alanında çalıştım. Eğitimlerim devam ederken Kişisel Gelişim ve Danışmanlık merkezinde danışan kabul etmeye, eğitim ve seminerler düzenleyerek başka insanlara da ulaşmaya çalıştım. Daha sonra Türkiye’nin ilk ve tek mizaç merkezi olan Mizmer Danışmanlık Merkezi’nde çalışmalarıma devam ettim. Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Mizaç Terapisi eğitimlerimi alarak tamamladım. Temel Mindfullness Eğitimi, okullarda çalışabilmek için İstanbul Üniversitesi Pedagojik Formasyon Eğitimini alarak tamamladım. Birçok test ve envanter eğitimi alarak mesleki gelişimime katkıda bulunacak çalışmalar yaptım. Şu anda özel bir kurumda okul psikoloğu olarak çalışmaktayım. Bunun yanı sıra Türkçe Terapi de çalışmalarıma devam ederek; psikolojik desteğe ihtiyaç duyan bireylere ulaşabilmeyi amaçlıyorum.

Sunulan Hizmetler

Depresyon

1 Seans tamamlanmış

Haftalar ya da aylarca neredeyse her gün devam eden üzgün, kaygılı ya da “boş” ruh hali, ümitsizlik, karamsarlık olarak sıralanabilir. Depresyon, kişilerde çoğunlukla suçluluk, değersiz hissetme, çaresizlik gibi duyguları da beraberinde getirir. Bu ve bunun gibi sebepler için terapi oldukça etkilidir.

450.00 ₺

45 dakika

Randevu Alınız

Bireysel Danışmanlık

10 Seans tamamlanmış

Kaygı-stres bozukluğu Zaman yönetimi Anksiyete Panik atak OKB ...

450.00 ₺

45 dakika

Randevu Alınız

Sınav Kaygısı

Sınav kaygısı öğrenilen bilginin sınav sırasında etkili biçimde kullanılmasını engelleyen ve başarının düşmesine yol açan yoğun kaygıdır. Bazı öğrenciler yaklaşan sınavdaki başarı düzeyini genelleyerek, bunu kişiliğinin başarı ya da başarısızlığı olarak değerlendirebilir. Bu durum değerlendirilme korkusuna ve sınavın sürecinden çok sınavın sonucuna odaklanmaya neden olur. Bunun yanı sıra kaygının altında yatan problemleri anlamaya ve çözmeye yönelik yapılan çalışmalardır.

450.00 ₺

45 dakika

Randevu Alınız

Aile danışmanlığı

Aile danışmanlığında kişiler ailede yaşanan bir problemi, kendi bakış açılarından ortaya koyarlarken danışman, kişilerden her birinin; Diğerlerini saygı ile dinlemesine,Diğerlerinin bakış açısını da görmesine ve anlamasına,Soruna yönelik olarak konuşmasına,Diğerlerine karşı duygu ve düşüncelerini daha açık bir dille ifade etmelerine,Diğerlerine karşı incitici davranışlarda bulunmamasına,Diğerlerini oldukları gibi kabul etmesine,Diğerlerinden beklentilerini açıkça ifade etmesine yardımcı olur.

650.00 ₺

45 dakika

Randevu Alınız

İş Tecrübeleri

 • Psikolog Özel Okul

  2019-

  Davranış sorunları, akademik zorluklar, engeller ve diğer sorunları ele almak için bireysel öğrenciler ve öğrenci grupları ile çalışıyorum. Ayrıca ev ve sınıf davranışlarıyla başa çıkmak için teknikler geliştirmek için öğretmenler ve ebeveynler ile birlikte çalışıp bunun yanı sıra öğrenciler, ebeveynler ve öğretmenlerin kriz durumlarını ele alıp buna yönelik çalışmalar yapmaktayım. Öğrencilerin sınav kaygıları, psikolojik destek ihtiyaçlarını belirleyip bu yönde çalışmalarımı devam ettirmekteyim.

 • Psikolog Bireysel Danışmanlık Merkezi

  2018-2019

  Bireysel psikoloji danışmanlık merkezinde birçok deneyim elde etmemin yanı sıra süpervizyonumu da tamamlamış bulunmaktayım. Aldığım eğitimleri uygulama, yeni kazanımlar elde etmiş olup kendimi ve mesleki yeterliliğimi geliştirmeye yönelik adımlar atmış bulunmaktayım. Rorschach eğitimini, uygulamasını ve raporlanması konusunda aktif görev aldım. Bireye uygulanabilecek testler ve bu testlerin geliştirilmesi konusunda da aktif görev aldım.

 • Psikolog Kişisel Gelişim Merkezi

  2018-2018

  Aile danışmanlığı ve bireysel danışmanlık konusunda verimli bir dönem geçirdim.

 • Stajyer psikolog Cerrahpaşa tıp fakültesi

  2017-2018

  Teorik bilgiyi uygulamayla pekiştirebildiğim ve geliştiğim bir dönem oldu.

 • Stajyer psikolog İstanbul üniversitesi

  2015-2016

  Deneysel psikoloji alanının yanı sıra insan ilişkilerini kurma ve geliştirme noktasında birçok faydasını gördüm.

Eğitim

 • Haliç Üniversitesi 09.02.2015 - 09.02.2018

  Lisans

  Diploma Onaylandı

 • İstanbul Üniversitesi 22.02.2019 - 30.12.2020

  Lisans

Sertifikalar & Seminerler

 • ÇOCUKLUK TRAVMALARI VE OKULA YANSIMALARI 30.01.2020

  ÇOCUKLUK TRAVMALARI VE OKULA YANSIMALARI

 • METAKOGNTİF TERAPİ TEMEL İLKE VE BECERİLER EĞİTİMİ 29.01.2020

  METAKOGNTİF TERAPİ TEMEL İLKE VE BECERİLER EĞİTİMİ

 • Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi 25.12.2019

  Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi

 • Temel Mindfullness Eğitimi 18.09.2019

  Mindfulness

 • Aile danışmanlığı 15.05.2018

  Aile danışmanlığı

  Sertifika Onaylandı

 • Objektif ve Projektif Testleri Eğitimi 30.04.2018

  Çocuk testleri

  Sertifika Onaylandı

 • Klinik Batarya 30.03.2018

  Yetişkin Testleri Eğitimi

  Sertifika Onaylandı


Uzmanımız için yorumunuzu gönderin


Vereceğiniz yorumlarda isminiz gizlenerek gösterilecektir. Yorum vererek sistemimize katkı sağladığınız için teşekkür ederiz.Bloglarım