Türkçe Terapi
Online Psikolog | Türkçe Terapi Tennur KATGI Uzm. Klinik Psikolog Tennur KATGI
Seans Seçenekleri
Online Psikolog | Türkçe Terapi Tennur KATGI
London, Birleşik Krallık

   UTC+01:00

Uzm. Klinik Psikolog Tennur KATGI

Female
Çevrimiçi
"Psikoloji"

Ücretler

30 dakika
60.00 ₺

Uzmanımızla öncelikli bir deneme terapisi alarak kendisi ile tanışın ve terapi sürecinizi beraber planlayınız. (İlk görüşme için geçerlidir.)

Deneme Seansı Alınız

15 dakika içinde Terapi

Bu seçenek sadece online psikologlarımızla hemen görüşmek istediğinizde geçerlidir. Hemen görüşmek için bu adımdan ilerleyiniz. Hemen Terapi


En düşük saatlik ücret
170.00 ₺

Randevu Alınız Takvimi Göster

Terapist Hakkında

ÖZGEÇMİŞ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji bölümünü tam burslu olarak bitirdim ve Hacettepe Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans programı tamamlayarak uzmanlık derecemi aldım. Uzmanlık eğitimim sürecince Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesinde dersler alma ve alanında değerli profesörlerle çalışma fırsatı edindim.

2012 yılında meslek hayatına başladım. İlk olarak Sabancı Üniversitesi Psikoloji bölümünde Araştırma Görevliliği yaptım. Çocuk Aile Gelişim ve Eğitim Derneği, Dünya Doktorları Derneği, Bengi Semerci Enstitüsü gibi kurumların yürüttüğü projelerde ebeveynlik danışmanlığı, çocuk ve yetişkin psikoterapisi alanlarında çalıştım. 2017 yılından itibaren ise Maya Vakfı’nda Klinik Psikolog ve Proje Koordinatörü olarak çalışarak, psikolojik danışmanlara travmaya müdahale eğitimleri verdim ve 200’den fazla kişiye psikoterapi desteği sağlama fırsatı bulduğumuz projeyi yönettim.

Travma Sonrası Stres Kongresi, Türk Psikologlar Derneği Travma Çalıştayı gibi alanında önde gelen birçok kongrede konuşmacı olarak yer aldım. İdeal yayıncılık tarafından yayınlanan Klinik Görüşmeye Giriş isimli kitabın yazarları arasında bulundum.

7 yıllık mesleki deneyimim ile Londra’da psikoterapi hizmeti veriyorum. Türkiye ve diğer ülkelerde yaşayan danışanlarıma ise online psikoterapi desteği sağlıyorum. Psikoterapi esnasında size hayatta yaşadıklarınız, tercihleriniz, hisleriniz ve düşünceleriniz nedeniyle asla yargılanmayacağınız, verdiğiniz bilgilerin gizli kalacağı, kendinizi güvende hissedebileceğiniz bir alan sunuyorum. Psikoterapi çalışmalarımda her zaman sizlerin ihtiyaçlarını ön planda tutuyorum. En kısa sürede en iyi gelişmeyi görebileceğimiz, sorun yaşanan alanlarda rahatlamayı sağlayacak uygun psikoterapi tekniklerini kullanıyorum.

KONFERANS KONUŞMALARI & VERİLEN EĞİTİMLER
 • Okul Psikolojik Danışmanları için Travmatik Deneyimleri Olan Çocuklara Yönelik Psikolojik Danışmanlık Becerileri ve Yöntemleri, Milli Eğitim Bakanlığı, 2019.
 • Çocuklara Yönelik Sanat Temelli Psikososyal Destek Aktiviteleri: Sivil Toplum Kuruluşlarının Çalışmalarından Örnekler, Travmatik Stres Kongresi, 2018.
 • Okul Temelli Psikososyal Destek ve Travmaya Duyarlı Okul Projesi, Türk Psikologlar Derneği, 3. Travma Sempozyumu, 2018.
 • Okul Psikolojik Danışmanları için Travmatik Deneyimleri Olan Çocuklara Yönelik Psikolojik Danışmanlık Becerileri ve Yöntemleri, Milli Eğitim Bakanlığı, 2017.
 • Sosyal Hizmet Merkezi Çalışanları için Travmatik Deneyimleri Olan Çocuklarla Klinik Görüşme, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, 2017.

Sunulan Hizmetler

 • Panik Bozukluk (Panik Atak)

  Panik bozukluk kişinin yaşam kalitesini olumsuz etkiler. Kişi, yeni bir panik atak daha geçireceğinden ve panik ataklar sonucu kontrolünü kaybedeceğinden hatta öleceğinden endişelenebilir. Kalabalık yerlere, toplu taşıma araçlarına, evde tek kalmaya dair korkuların oluşmasına neden olabilir ve sosyal hayatı, mesleki hayatı kısıtlayabilir. Eğer panik ataklar yaşıyorsanız, hayatınızı kısıtlayan belirtilerle başa çıkmanız için birlikte çalışabiliriz.

  170.00 ₺

  45 dakika

  Randevu Alınız
 • Sosyal Fobi

  Topluluk önünde konuşma yapmaktan ya da belirli sosyal ortamlara girmekten çekiniyorsanız, sosyal ortamlarda insanların sizi yargıladığını düşünüyorsanız ve utanacak - yanlış bir şey yapacağınızı düşünüyorsanız psikoterapi desteği ile bu gibi kaygılarınızla başa çıkabilirsiniz.

  170.00 ₺

  50 dakika

  Randevu Alınız
 • Kaygı Bozukluğu

  Genel olarak evhamlı biri misiniz? Hep geleceği düşünüp, en kötüye göre mi hazırlık yaparsınız? Kaygınızı kontrol etmekte güçlük mü çekiyorsunuz? Birlikte bu durumla nasıl başa çıkabileceğinizi keşfedebilir ve tedavinizi planlayabiliriz.

  170.00 ₺

  50 dakika

  Randevu Alınız
 • Depresyon

  Hayattan eskisi gibi keyif alamamaya başladıysanız, umutsuzluk ve çaresizlik duygularını yaşıyorsanız, uyku ve yeme düzeninizde bozulmalar meydana geldiyse psikoterapi desteği almanın vakti gelmiş demektir. Depresyon tedavisinde ağırlıklı olarak bilişsel davranışçı terapi yöntemini kullanmaktayım. Birlikte çalışarak depresyonla başa çıkabiliriz ve hayatınızın kalitesini yeniden yükseltebiliriz.

  170.00 ₺

  50 dakika

  Randevu Alınız
 • Ebeveyn Danışmanlığı

  Çocuğunuzla ilgili danışmak istediğiniz konuları görüşüp (uyku düzeni, beslenme, tuvalet eğitimi, inatçılık, öfke nöbetleri, okula uyum, kardeşler arası sorunlar gibi), sizlere yardımcı olacak bir yol haritası çıkartabiliriz.

  170.00 ₺

  50 dakika

  Randevu Alınız
 • İlişki Sorunları

  Hayatınızda zor insanlar mı var? Hep idare eden, fedakarlık yapan siz misiniz? Arkadaşlık ilişkilerinizde, romantik ilişkilerinizde ya da ailevi ilişkilerinizde sorunlar mı yaşıyorsunuz? İlişki sorunlarına müdahalede ağırlıklı olarak şema terapi yöntemini kullanıyorum. Bu yöntem ile yaşadığınız sorunların kökenine inebilir ve birlikte kalıcı çözümler keşfedebiliriz.

  170.00 ₺

  50 dakika

  Randevu Alınız
 • Travma Danışmanlığı

  Bireylerin yaşamsal bütünlüğünü tehdit eden doğal afetler, kaza, sevilen kişilerin ani kaybı, saldırılar gibi yaşantılara travma adını veriyoruz. Travmalar, kişinin olaya maruz kalması, tanıklık etmesi ya da tanıdığı bir kişinin olaya maruz kalması sonucunda oluşabilir. Travma sonrasında korku, çaresizlik, dehşet gibi duygular ile bir çok davranışsal tepki görülebilir. Bu nedenle destek almak çok önemlidir. Meslek hayatım boyunca bir çok travmatik birey ile çalıştım ve travmalarının hayatlarını kökten etkilemesinin önüne geçtik. Eğer sizler de travmatik bir olay yaşadıysanız, birlikte çalışabiliriz.

  170.00 ₺

  50 dakika

  Randevu Alınız

İş Tecrübeleri

 • Klinik Psikolog- Proje Yöneticisi Maya Vakfı

  2017-2019 İstanbul Türkiye

  Maya Vakfı'nda çalıştığım proje kapsamında psikolojik danışmanlara travmaya müdahale eğitimleri verdim ve 200’den fazla çocuğa psikoterapi desteği sağlama fırsatı bulduğumuz projeyi yönettim.

 • Psikoterapist Özel Çalışma (Londra)

  2017- İstanbul Türkiye

  Çeşitli danışmanlık merkezlerinde, bana yönlendirme ile ulaşan çocuk ve yetişkin danışanlara psikoterapi desteği sağlamaktayım.

 • Klinik Psikolog Dünya Doktorları

  2016-2017 İstanbul Türkiye

  Bilişsel davranışçı ve destekleyici yaklaşımlar odaklı ruh sağlığı ve psikososyal destek aktivitelerinin uygulanması (bireysel psikolojik danışmanlık, grup psikolojik danışmanlığı).

 • Danışman ADBA Danışmanlık

  2014-2016 İstanbul Türkiye

  Bengi Semerci Enstitüsü danışmanlığında yürütülen psikososyal destek projesinin yönetiminden ve proje kapsamında ailelere psikoeğitim seminerleri düzenlemesi, ailelerle soru-cevap seanslarının planlanmasından sorumlu olarak çalıştım.

 • Araştırma Görevlisi Sabancı Üniversitesi

  2012-2015 İstanbul Türkiye

  Psikoloji Bölümünde Araştırma Görevlisi olarak çalıştım. 

Eğitim

 • İstanbul Bilgi Üniversitesi 01.09.2008 - 02.07.2012

  Lisans

  Diploma Yüklendi

 • Hacettepe Üniversitesi 01.09.2015 - 01.07.2017

  Yüksek Lisans

Sertifikalar & Seminerler

 • Dışavurumcu Sanat Terapilerine Giriş Eğitimi ve Süpervizyonu, Sanat Psikoterapileri Derneği 26.04.2019

  Sanat terapisi, yaratıcılık ile kişinin kendini keşfine, yaşadığı sorunları dışa vurabilmesine ve çözümler üretebilmesine odaklanır.

 • Şema Terapi Temel Düzey Eğitimi, Şema Terapi Enstitüsü 15.06.2018

  Şema Terapi, erken dönem yaşantıların yetişkinlik dönemindeki yansımalarının keşfine ve değişimine odaklıdır. Özellikle kronik durumlarda, ilişki sorunlarında ve kişilik bozukluklarının psikoterapisinde etkilidir.

 • Bilişsel Davranışçı Terapi, DABATEM 30.12.2016

  Depresyon, travma sonrası stres bozukluğu, obsesif kompülsif bozukluk, kaygı bozuklukları, yeme bozuklukları tedavisinde yaygın olarak kullanılan bir psikoterapi yöntemidir.

 • Gelişimsel Oyun Terapisi Eğitimi 17.08.2016

  Özellikle travmatik deneyimleri olan çocuklarla çalışırken kullanılan bir yöntemdir.

 • WISC-4 13.06.2016

  Çocuklar için zeka ölçüm testi

 • MMPI 04.01.2016

  Psikiyatrik tanı koymaya destek amacıyla kullanılır.

 • Çocuk Merkezli Oyun Terapisi, Oyun Terapileri Derneği 19.05.2014

  3-12 yaş arası sorunlar yaşayan çocukların, sosyal, duygusal, davranışsal, ilişkisel ve gelişimsel ihtiyaçlarına uygun bir müdahale yöntemidir.

 • Denver Çocuk Tarama Testi, Gelişimsel Çocuk Nörolojisi Derneği 06.05.2013

  Küçük çocuklarda varolan gelişimsel sorunları tespit etmek amacıyla geliştirilmiş bir ölçme aracıdır.