Türkçe Terapi
Online Psikolog | Türkçe Terapi Muhammed Emin Şahin Psikolojik Danışman Muhammed Emin Şahin
Seans Seçenekleri
Online Psikolog | Türkçe Terapi Muhammed Emin Şahin
Yozgat, Türkiye

   UTC+03:00

Psikolojik Danışman Muhammed Emin Şahin

Female
Çevrimdışı
"Psikoloji"

Ücretler

30 dakika
50.00 ₺

Uzmanımızla öncelikli bir deneme terapisi alarak kendisi ile tanışın ve terapi sürecinizi beraber planlayınız. (İlk görüşme için geçerlidir.)

Deneme Seansı Alınız

En düşük saatlik ücret
80.00 ₺

Randevu Alınız Takvimi Göster

Terapist Hakkında

Merhaba :) Ben Muhammed Emin ŞAHİN. Psikolojik danışman, edebiyatsever ve blog yazarıyım. 2017 yılında Erciyes Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünü sınıfımın dördüncüsü olarak tamamladım. Eğitim hayatım boyunca sadece okul dersleri ile sınırlı kalmayıp sosyal etkinliklere, gönüllü faaliyetlere, çeşitli seminer ve eğitimlere katılmaya çalıştım. Alanımda yetkin bir psikolojik danışman olabilmek için mezun olduktan sonra da okumaya, araştırmaya ve pek çok eğitime katılmaya devam ediyorum. Gelişimin ömür boyu devam eden bir süreç olduğu bilinci ile kendimi çok yönlü olarak geliştirmeye çalışıyorum. İnsanlara farklı konularda rehberlik etmek, deneyimlerimi paylaşmak ve online psikolojik danışmanlık yapmak amacıyla bir yıl önce bir web sitesi kurdum ve instagram hesabı açtım. Bu şekilde yüzlerce danışanla görüşerek online danışma konusunda pek çok tecrübe edindim. Danışmalarımda daha çok çözüm odaklı danışmanlık ve bilişsel davranışçı terapi yaklaşımını kullanıyorum. Bugünlerde ruh sağlığı alanı ile ilgili sorunlara çözüm bulabilmek adına sosyal medyada yapılan etkinliklere aktif olarak katılmaya çalışıyorum. Bilgisayar programları ile uğraşmayı seviyorum. Amatör olarak şiir seslendiriyorum. Okumak ve yazmak vazgeçilmezlerim. 

Ayrıca SORGED-Sorgun Gençlik Derneği  gönüllüsü ve yönetim kurulu başkan yardımcısıyım. Gönüllü olarak gençlik çalışmaları üzerine çeşitli etkinlik ve faaliyetlerin düzenlenmesinde ve uygulanmasında rol alıyorum. Erasmus Plus gibi ücretsiz yurt içi ve yurt dışı eğitim fırsatlarından pek çok gencin yararlanabilmesi için çeşitli çalışmalara destek oluyorum. Gönüllük faaliyetleri sayesinde pek çok insanla tanışma ve onların hayatlarına küçük dokunuşlar yapma fırsatı buluyorum. Bununla birlikte kişisel gelişim ve iletişim konularında eğitmenlik yapıyorum.

KATILDIĞIM SEMİNERLER
Üniversite Asla Yetmez (Klinik Psikolog Beyhan BUDAK) 
Kabul ve Kararlılık Terapisi Semineri (Prof. Dr. Oya YERİN GÜNERİ) 
Psikolojik Danışman Eğitimi ve Gelişimi (Prof. Dr. Ragıp ÖZYÜREK) 
Çocuk İstismarında İlk Görüşme Teknikleri (Yrd. Doç. Dr. Serhat NASIROĞLU)
Okullarda Rehberlik Hizmetleri Nasıl Sunulmalı? (Prof. Dr. Yıldız KUZGUN) 
Eurodesk Ağ ve Koordinasyon Toplantısı; Avrupa Günü Etkinliği: “Fark Yaratmak” 
“Genç Nesiller Kültürel Mirasla Buluşuyor” Forumu-Muş (Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu) 
Çalışma Alanlarımız Semineri 
Bozok Üniversitesi 1. Kariyer Günleri 

ALDIĞIM EĞİTİMLER 
Liderlik Eğitimi
Girişimcilik Eğitimi 
Beyin Haritaları Eğitimi
İş Kulübü Eğitimi (İŞKUR) 
Sosyal Girişimcilik Eğitimi 
Medya Okuryazarlığı Eğitimi 
Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi 
Güzel ve Etkili Konuşma Eğimi 
Dijital İletişim ve Yönetişim Eğitimi 
Proje Döngüsü ve Yönetimi Eğitimi 
Erasmus Plus ve Avrupa Fırsatları Eğitimi 
Sivil Toplum ve Gönüllü Yönetimi Eğitimi 
Yeni Nesil İş Bulma ve Cv Teknikleri Eğitimi

Sunulan Hizmetler

 • Mesajlaşma Yoluyla Danışmanlık

  İnsan, kendi kendine bile ifade etmekten korktuğu, yüzleşmek istemediği duygu, düşünce ve hatıralarını başka birine anlatırken sıkıntı duyabilir. Bu sıkıntıyı en aza indirebilmek adına görüntülü görüşme gerçekleştirmeye hazır hissetmeyen ve kendini yazı ile daha iyi ifade edeceğini düşünen kişiler için mesajlaşma yoluyla danışmanlık veriyorum. 

  80.00 ₺

  50 dakika

  Randevu Alınız
 • İlişki ve İletişim Problemleri

  Romantik ilişkilerde, aile ilişkilerinde, arkadaşlık ilişkilerinde ya da iş ilişkilerinde yönetmekte zorlandığınız durumlar olabilir. Diğer insanlarla iletişim kurmakta zorlanıyorsanız ve iletişim problemleri yaşadığınızı düşünüyorsanız sebeplerini ve size olan etkilerini birlikte inceleyelim. Etkili iletişim becerileri kazanma konusunda psikolojik destek almanız size fayda sağlayabilir.

  100.00 ₺

  50 dakika

  Randevu Alınız
 • Öz Güven Sorunları

  Özgüven bir insanın kendi hayatıyla ilgili aldığı kararları gerçekleştirmek ve bunun arkasında durma konusunda kendine verdiği cesaret duygusudur. Bunun yanında özgüven kişinin, kendi aldığı kararların olumlu olduğunu düşünmesi, kendini sevmesi, yapabileceğine inanması, pek çok konuda yeterli olduğunu bilmesi, kısaca kendini sevip inanması demektir. Bu duyguların eksikliği ise özgüven eksikliği dediğimiz psikolojik sorunu meydana getirmektedir. Bu sorunu yaşayan kişilerin kendisinden memnun olmadığı ve sürekli olarak sıkılgan bir ruh hali içerisinde bulunduğu gözlemlenmektedir.

  100.00 ₺

  50 dakika

  Randevu Alınız
 • Sınav Kaygısı

  Sınav kaygısı; öncesinde öğrenilen bilginin sınav sırasında etkili bir biçimde kullanılmasına engel olan ve başarının düşmesine yol açan yoğun kaygı olarak tanımlanır. Bireyin sınava yüklediği anlamlar, sınavla ilgili zihinde oluşturulan imaj, sınav sonrası duruma ilişkin atıflar ve sınav sonrası elde edilecek kazanımlara verilen önem sınav kaygısı oluşumu üzerinde etkilidir. 

  Bireyin başarılı olabilmesi için tabiki biraz da olsa kaygı gereklidir ama kaygı düzeyinin normal seviyeye getirilmesi, kontrolünün sağlanması ve sınav anlarında sorun yaşanmaması için mutlaka bir uzmandan yardım alınmalıdır.

  100.00 ₺

  50 dakika

  Randevu Alınız
 • Ebeveyn Danışmanlığı

  Ebeveyn danışmanlığı, ebeveynlere çocuklarının eğitsel, kariyer, kişisel-sosyal ve psikolojik gelişim alanlarında yaşadığı güçlükler konusunda verilen psikolojik danışmanlık hizmetidir. Ebeveyn danışmanlığında sorunlar hiç oluşmadan ya da büyüyerek daha büyük sorunlar haline gelmesine fırsat verilmeden çözülmeye çalışılmaktadır. 

  100.00 ₺

  50 dakika

  Randevu Alınız
 • Motivasyon Eksikliği

  Motivasyon; bir işi yapmak için duyulan aşırı isteğe denir. Bir şeyi yapamadığımızda ya da başaramadığımızda motivasyonumuzu kaybettiğimizi düşünüp, elimizi ayağımızı çekebiliriz. Çok iyi çalıştığımızda, verim aldığımızda motivasyonumuzun yüksek olduğunu söyleyebiliyoruz. Aslında motivasyona davranışımıza yön veren, harekete geçmemize etken olan bir güç diyebiliriz. Bu güç hepimizde var ama bu gücü hepimiz her zaman aynı oranda kullanmıyoruz. Bu yüzden içimizdeki gücü davranışa yansıtma, davranışı yönlendirme ve sürdürme için kendimize çeşitli yollar bulabiliriz.

  100.00 ₺

  50 dakika

  Randevu Alınız
 • Mesleki Danışmanlık - Cv (Özgeçmiş) Oluşturma

  Üniversitenin son yıllarına gelmişseniz ya da mezun olmuşsanız ne yapacağınız konusunda aklınızda pek çok soru işareti olabilir. Belki de iş arama sürecine başlamış olabilirsiniz ama nerede nasıl arayacağınızı bilmiyorsunuzdur. Bir iş yerine binlerce başvuru yapılırken kendi cv'nizle nasıl ön plana çıkacağınız konusunda tereddütleriniz de olabilir. Bu ve benzeri sorunlar yaşıyorsanız kendi kararlarınızı alma konusunda mesleki danışmanlık almanız sizin için faydalı olacaktır.

  100.00 ₺

  50 dakika

  Randevu Alınız
 • Kişisel Gelişim

  İnsanların çoğu size kendinizi geliştirmenizi söyler ama bu gelişimi nasıl gerçekleştireceğiniz konusunda pek yardımcı olmazlar. Siz de "Kendimi geliştirmek istiyorum ama bunu nasıl yapacağımı bilmiyorum." diyorsanız kişisel gelişim sürecinizi ele alıp neler yapabileceğiniz konusunda birlikte yeni ve güzel bir yol çizelim.

  100.00 ₺

  50 dakika

  Randevu Alınız
 • Bireysel Psikolojik Danışmanlık

  100.00 ₺

  50 dakika

  Randevu Alınız

İş Tecrübeleri

 • Kurucu Psikolojik Danışman Psikolojik Danışmanım

  2018- İstanbul Türkiye

  İnsanlara farklı konularda rehberlik etmek, bilgi vermek ve online psikolojik danışma yapmak amacıyla bir yıl önce bir web sitesi kurdum ve instagram hesabı açtım. Edindiğim bilgi ve deneyimleri de blogumda paylaşıyorum. Bu şekilde sosyal medyayı etkin kullanarak bir yılı aşkın süredir online danışmanlık ve rehberlik hizmeti veriyorum. Web- http://www.psikolojikdanismanim.net İnstagram- www.instagram.com/psikolojikdanismanimnet

 • Stajyer Psikolojik Danışman Feridun Cıngıllı İlkokulu

  2017-2017 İstanbul Türkiye

  Bireysel ve grupla psikolojik danışma yapmak, öğrenme problemleri ve verimli ders çalışma yöntemleri konusunda çalışmalar yapmak, meslekî rehberlik etkinliklerini gerçekleştirmek, bireylere seminer-konferans ve eğitim düzenlemek, farklı konularda test, anket, envanter uygulamak ve değerlendirmek.

 • Stajyer Psikolojik Danışman Hacı Mustafa Gazioğlu Ortaokulu

  2015-2015 İstanbul Türkiye

  Ortaokul kademesinde psikolojik danışmanlık ve rehberlik hizmetlerini gözlemlemek ve çeşitli uygulamalar yapmak

 • Stajyer Öğretmen Mehmet Akif Ersoy İlkokulu

  2013-2013 İstanbul Türkiye

  Anadolu Öğretmen Lisesi'nde öğretmen olmamız için yetiştiriliyorduk. İyi bir eğitimci olmak benim için de hep en büyük hayallerim arasındaydı.

Eğitim

 • Erciyes Üniversitesi 04.09.2013 - 21.06.2017

  Lisans

  Diploma Yüklendi

Sertifikalar & Seminerler

 • Beyin Haritaları Eğitimi 20.01.2019

  Beyin Haritaları Eğitimi

 • Girişimcilik Eğitimi 22.12.2018

  Girişimcilik Eğitimi

 • Dijital İletişim ve Yönetişim 15.10.2018

  Dijital İletişim ve Yönetişim Eğitimi

 • Proje Yazma Okulu 11.10.2018

  Proje Yazma Eğitimi

 • Genç Nesiller Kültürel Mirasla Buluşuyor 04.10.2018

  “Genç Nesiller Kültürel Mirasla Buluşuyor” Forumu-Muş (Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu)

 • İş Kulübü 13.08.2018

  İş Kulübü Eğitimi (İŞKUR)

 • Sivil Toplum ve Gönüllü Yönetimi 21.04.2018

  Sivil Toplum ve Gönüllü Yönetimi Eğitimi

 • Yeni Nesil İş Bulma Stratejileri ve Mülakat Teknikleri 26.01.2018

  Yeni Nesil İş Bulma Stratejileri ve Mülakat Teknikleri

 • Sosyal Medya Okuryazarlığı 20.01.2018

  Sosyal Medya Okuryazarlığı Eğitimi

 • Bağımlılıkla Mücadele 06.01.2018

  Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi

 • Güzel ve Etkili Konuşma 13.12.2017

  Güzel ve Etkili Konuşma Eğitimi

 • Liderlik Okulu Eğitimi 02.12.2017

  Liderlik Okulu Eğitimi