Online Psikolog | Online Terapi | Psikolog Esra Savaş Kaplan profil sayfası ve uzmanlık alanları
 
Seans Seçenekleri
Online Psikolog | Online Terapi Esra Savaş Kaplan
İstanbul, Türkiye

   UTC+03:00

Psikolog Esra Savaş Kaplan

Female
Çevrim Dışı
"Psikoloji"

Terapist Hakkında

Psikoloji lisans eğitimini Koç Üniversitesi’nde aldıktan sonra 6 ay Kanada'da University of British Columbia'da eğitim görüp Türkiye'ye dönüş yapmıştır. Ardından İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi’nde Psikososyoloji ve Eğitim ABD’ de uzmanlık eğitimini tamamladı. Klinik Psikoloji yüksek lisans diplomasını Walden University, Minneapolis, U.S. Klinik Psikoloji Yüksek Lisans bölümünden mezun olarak Klinik Psikolog unvanını kazanmıştır. Suanda Walden University’ Minneapolis, U.S. Klinik Psikoloji Doktora programını tamamlamış olan Esra Savaş Kaplan European Federation of Psychologist’s Associations (EFPA) psikologudur. Ayrıca ülkemizdeki Psikoonkoloji’nin ilerlemesi gelişmesi ve psikolojik desteğin sağlanması için hasta, yakınları ve bu alanda çalışan uzmanlara yönelik eğitim ve seminerler vermektedir.İngiltere’de ve Amerika’da yer alan Grief Recovery Institute’ eğitimlerini tamamlayarak Sertifikalı Yas İyileştirme Uzmanı/ Yas Danışmanı unvanını almıştır. Yas İyileştirme Teknikleriyle vefat, ilişkiler, ayrılık, taşınma, boşanma, evcil hayvan kaybı, sağlığı kaybetme, travmatik yaşantılar, isten ayrılma, maddi ya da manevi kayıp etkisi yaratan tüm durumlarla yapılandırılmış belirli sayıda görüşmeyle çalışmalarını gerçekleştiriyor. Klinik Psikolog, Psikoonkolog olarak kognitif (bilişsel) terapi temelinde kanıta dayalı terapiler uygulamaktadır. Ayrıca, Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı’nda yarı-zamanlı öğretim üyesidir. Yetişkinlerle (18-55 yas arası) bireysel ve grup psikoterapi, sınav kaygısı, kanser psikoeğitim ve grup terapisi,  tıbbi hastalığa özgü psikoeğitim grupları, psikolojik test ve zekâ belirleme testi alanlarında çalışmalarına devam etmektedir.

İş Tecrübeleri

 • Klinik Psikolog DAPE Danısmanlık ve Psikoeğitim Enstitüsü

  2011-2016

 • Uzman Psikolog Psikoonkolog Çapa Tıp Fakültesi

  2008-2010

Eğitim

 • Koç Üniversitesi 04.09.2001 - 06.09.2005

  Lisans

 • İstanbul Çapa Tıp Fakültesi 05.11.2008 - 14.09.2010

  Yüksek Lisans

 • Walden University 01.02.2011 - 01.10.2013

  Yüksek Lisans

 • Walden University 28.01.2014 - 21.11.2017

  Doktora

Sertifikalar & Seminerler

 • Yas İyileştirme Uzmanı 23.08.2017

  Tüm kayıp duyguları ve yası iyileştirmek için uygulanan yapılandırılmış program (ayrılık, boşanma, vefat, evcil hayvan kaybı, iş para kaybı...

 • Kognitif Terapist 09.06.2010

  Kognitif Terapi


Uzmanımız için yorumunuzu gönderin


Vereceğiniz yorumlarda isminiz gizlenerek gösterilecektir. Yorum vererek sistemimize katkı sağladığınız için teşekkür ederiz.