Online Psikolog | Online Terapi | Uzm. Psikolojik Dan. Ümit Akçakaya profil sayfası ve uzmanlık alanları
Online Psikolog | Online Terapi Ümit Akçakaya Uzm. Psikolojik Dan. Ümit Akçakaya
Seans Seçenekleri
Online Psikolog | Online Terapi Ümit Akçakaya
Manisa, Türkiye

   UTC+03:00

Uzm. Psikolojik Dan. Ümit Akçakaya

Female
Çevrim Dışı
"Psikoloji"

Danışan

17

Seans

117

Ücretler

30 dakika
200.00 ₺

Uzmanımızla öncelikli bir deneme terapisi alarak kendisi ile tanışın ve terapi sürecinizi beraber planlayınız. (İlk görüşme için geçerlidir.)

Deneme Seansı Alınız

En düşük saatlik ücret
250.00 ₺

Randevu Alınız Takvimi Göster

Terapist Hakkında

2006 yılında BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ, "Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık" Bölümünden Onur Belgesiyle mezun oldum.

Ardından, İSTANBUL TİCARET ÜNİVERSİTESİ "Uygulamalı Psikoloji” bölümünde yüksek lisansımı yaptım. 

İstanbul'da farklı kolejlerde Psikolojik Danışman olarak çalıştıktan sonra 3 yıl süren PSİKOTERAPİ ENSTİTÜSÜ "Bütüncül Psikoterapi" Eğitimini tamamlayarak "Bütüncül Psikoterapist" Sertifikamı aldım

Erciyes Üniversitesi'nden "Aile Danışmanı" Sertifikasını aldım.

Yaklaşık 10 yıldır Psikoterapist olarak çalışmakta, çeşitli psikoloji ve kişisel gelişim konularında kurumlara yönelik konferans ve seminerler vermekteyim. 


Şu anda EGE ÜNİVERSİTESİ, Sosyal Bilimler Enstitüsü "Kişilerarası İletişim" bölümünde doktora programına devam etmekteyim.

Psikolojik Danışma ve Kişisel Gelişim Derneği Kurucu üyesi ve Başkanıyım.


Kişilik yapılanmalarını anlattığım "UYANIŞ" ve Nacizane geliştirdiğim 21 seanslik psikoterapi programını içeren ve bu program sayesinde ruhsal bir değişimi ve dönüşümü gerceklestiren danışanlarimin öykülerine yer verdiğim "DÖNÜŞÜM KİTABI" adlı iki kitabım bulunmakta.

Aldığım Başlıca Mesleki Eğitimler:

- Bütüncül Psikoterapi Eğitimi (Toplam 1080 saat teorik, formülasyon ve süpervizyon eğitim olmak üzere: Bilişsel Davranışçı Kuram, Psikanalitik Kuram, Psikodinamik Kuram, Masterson Kuramı, Kohut Kendilik Psikolojisi Kuramı, Erik Erikson Kuramı, Nesne İlişkileri Kuramı,Transaksiyonel Analiz ve Varoluşçuluk Kuramları) 
(Uzm. Dr. Tahir Özakkaş )

- Hipnoz Eğitimi 
(Uzm. Dr. Tahir Özakkaş)

- Kısa Süreli Dinamik Psikoterapi Atölye Çalışması 
(Prof. Dr. Hanna Levenson)

- Birleştirilmiş (Unified) Psikoterapi Atölye Çalışması 
(Prof Dr. Jeffrey Magnavita)

- Terapi İlişkisinin Bireysel Uyarlanması Atölye Çalışması
(Prof. Dr. John C. Norcross)

- Psikanalist Prof. Dr. İsmail ERSEVİM'den psikanaliz ve 
süpervizyon çalışmaları

- Bilişsel Davranışcı Psikoterapi Eğitimi

- Uluslararası Pozitif Psikoterapi ve Aile Terapisi Eğitimi

- Sanat Terapisi Eğitimi

- Bireysel Görüşme Teknikleri Eğitim ve süpervizyonu

- Terapötik Kartlar ve Psikoterapide Kullanımı. 

- Doğu ve Batı Felsefesine göre insan nedir? Seminerleri

Hakkımda yazılan tavsiye yazıları görmek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz
http://www.tavsiyeediyorum.com/psikolog_15915_umit_akcakaya.htm 

"Kendi ruhuna bakamayanın yaşamı bulanıktır; Kendi ruhuna bakabilme cesareti gösterenler gönlünün muradını keşfedenlerdir. Dışarıya bakan rüya görür, hayal dünyasında kaybolur, içeriye bakan uyanır, kendini keşfeder.”
Carl Gustav JUNG

Sunulan Hizmetler

 • Bireysel Danışmanlık

  68 Seans tamamlanmış

  50 dakikalık bireysel seans

  250.00 ₺

  30 dakika

  Randevu Alınız
 • Analitik Psikoterapi

  12 Seans tamamlanmış

  Carl Gustav Jung analitik psikoterapi kuramı temelli bireysel psikoterapi 

  350.00 ₺

  50 dakika

  Randevu Alınız

İş Tecrübeleri

 • Psikoterapist Psikolojik Danışma ve Kişisel Gelişim Merkezi-Manisa Turgutlu

  2018-

  Devam

 • Eğitmen Nunu Aile

  2017-

  Atölye ve Grup Çalışmalar

 • Bütüncül Psikoterapist Psikoterapi Enstitüsü

  2013-

  Danışan yönlendirilen psikoterapist

Eğitim

 • Boğaziçi Üniversitesi 24.09.2000 - 16.06.2006

  Lisans

 • İstanbul Ticaret Üniversitesi 26.09.2010 - 09.01.2010

  Yüksek Lisans

 • Ege Üniversitesi 21.09.2015 - 21.09.2020

  Doktora

Sertifikalar & Seminerler

 • Aile Danışmanı 10.05.2015

  450 saatlik Aile Danışmanlığı Meslek Elemanı Sertifikası

 • Aile Danışmanı Meslek Elemanı 12.05.2014

  120 saatlik Aile Danışmanlığı Meslek Elemanı Sertifikası

 • Bütüncül Psikoterapist 10.06.2013

  Psikoterapi Enstitüsü'den 3 yıl süren toplamda 1080 saatlik eğitim sonunda almaya hak kazınılan sertifika

Yorumlar

 • Uzm. Psikolojik Dan. Ümit Akçakaya SerifeAtici Rating: 5 out of 5 Umit Hoca ile terapi almaya Eylul 2020'de basladim ve hayatimda kendim icin yaptigim en iyi seylerden bi tanesi diye dusunuyorum. Terapi kendinize yapabileceginiz en onemli yatirim. Ruhunuzu beslemek ve ruhunuzu sifalandirmak icin en etkili yontemlerden bir tanesi. Carl Gustab Jung kitabinda diyor ya "I am servant of a child" - "ben icimdeki cocugun hizmetcisiyim" diye, ben Umit Hoca'dan icimde bir cocuk oldugunu once anlamayi, ogrenmeyi, sonra kabul etmeyi ve, sonra bu cocugun (onu gormezden geldigim icin) bana hayati nasil cehennem ettigini ve, o cocukla nasil barisip, bagdasip, birlesip, sevecegimi ogrendim.
  Online Psikolog | Online Terapi

  S*****A****

  Danışan 17 Şubat 2021 14:09 Umit Hoca ile terapi almaya Eylul 2020'de basladim ve hayatimda kendim icin yaptigim en iyi seylerden bi tanesi diye dusunuyorum. Terapi kendinize yapabileceginiz en onemli yatirim. Ruhunuzu beslemek ve ruhunuzu sifalandirmak icin en etkili yontemlerden bir tanesi. Carl Gustab Jung kitabinda diyor ya "I am servant of a child" - "ben icimdeki cocugun hizmetcisiyim" diye, ben Umit Hoca'dan icimde bir cocuk oldugunu once anlamayi, ogrenmeyi, sonra kabul etmeyi ve, sonra bu cocugun (onu gormezden geldigim icin) bana hayati nasil cehennem ettigini ve, o cocukla nasil barisip, bagdasip, birlesip, sevecegimi ogrendim.

 • Uzm. Psikolojik Dan. Ümit Akçakaya GülayPancar Rating: 5 out of 5 Kızımın ergenlik sürecinde yoğun şekilde sorunlarımız vardı. İnternetten yaptığım bir arama sonucu tesadüfen Ümit Bey'le tanışma şansım oldu. Kızımla ve benimle ayrı ayrı görüşme yaptı kimi zaman da ikimizin de katıldığı seanslarımız oldu. Kızım benim en sevdiğim en değerli varlığım. Kızım için de benim en değerli olduğum açık. Biz adeta savaşıyorduk. İki tarafında yok olduğu savaşlar. Ümit Bey, işine hakim, sevecen ve para hırsı olmayan bir insan. Önceliğinin bizi iyileştirmek olduğu açıktı. Biz 6 ay kendisinden destek aldık. Bu süreçte terapiye seve isteye koşa koşa giden iki kişiydik. Kızımın bu yardımı benimsemesi Ümit Bey'in sayesinde hiç de zor olmadı. Ömür boyu Ümit Bey'e minnet ve saygı duyacağım. Bizi elimizden tutarak adeta bir bataklığın içinden çekip çıkardı.
  Online Psikolog | Online Terapi

  G****P*****

  Danışan 29 Aralık 2020 09:39 Kızımın ergenlik sürecinde yoğun şekilde sorunlarımız vardı. İnternetten yaptığım bir arama sonucu tesadüfen Ümit Bey'le tanışma şansım oldu. Kızımla ve benimle ayrı ayrı görüşme yaptı kimi zaman da ikimizin de katıldığı seanslarımız oldu. Kızım benim en sevdiğim en değerli varlığım. Kızım için de benim en değerli olduğum açık. Biz adeta savaşıyorduk. İki tarafında yok olduğu savaşlar. Ümit Bey, işine hakim, sevecen ve para hırsı olmayan bir insan. Önceliğinin bizi iyileştirmek olduğu açıktı. Biz 6 ay kendisinden destek aldık. Bu süreçte terapiye seve isteye koşa koşa giden iki kişiydik. Kızımın bu yardımı benimsemesi Ümit Bey'in sayesinde hiç de zor olmadı. Ömür boyu Ümit Bey'e minnet ve saygı duyacağım. Bizi elimizden tutarak adeta bir bataklığın içinden çekip çıkardı.

 • Uzm. Psikolojik Dan. Ümit Akçakaya BüşraKırca Rating: 5 out of 5 Son yıllarda, 2 yıllık periyotlarla benzer şeyleri tekrar tekrar yaşadığımı fark ettim. Değişimi bu kadar çok isterken, çabalarımın işe yaramadığını gördüm. Bu güne kadar duygularımı tanımadan, ne hissettiğimi hiç önemsemeden, sadece neden-sonuç içinde yaşamanın zorluklarıyla yüzleştiğimde terapiye ihtiyaç duydum. Bu yolculuğumda bana eşlik ettiği için Ümit Bey e teşekkür ederim.
  Online Psikolog | Online Terapi

  B****K****

  Danışan 28 Nisan 2020 20:52 Son yıllarda, 2 yıllık periyotlarla benzer şeyleri tekrar tekrar yaşadığımı fark ettim. Değişimi bu kadar çok isterken, çabalarımın işe yaramadığını gördüm. Bu güne kadar duygularımı tanımadan, ne hissettiğimi hiç önemsemeden, sadece neden-sonuç içinde yaşamanın zorluklarıyla yüzleştiğimde terapiye ihtiyaç duydum. Bu yolculuğumda bana eşlik ettiği için Ümit Bey e teşekkür ederim.

 • Uzm. Psikolojik Dan. Ümit Akçakaya hayriyecccc Rating: 5 out of 5 Ben hayatim boyunca ozguven eksikligiyle yasamis bir bayanim ve hayatimin bazi donemlerinde yasamis oldugum buyuk zorluklarda buna eklenince bende cok derin duygusal cökkünlükler olusturmustu.evliligimide yurt disina yaptigimdan dolayi ustune birde kultur catismasi ve derin yanlizlik eklenince hamileligimde depresyona girdim.kendimi son derece mutsuz caresiz ve huzursuz hissediyordum.bu olumsuz duygularin ustune birde beynimin icinde kontrol edemedigim sesler olustu ve artik o kadar yorulmus ve bunalmistimki cıldırmanın esiginde hissediyordum kendimi.bu durumuma çözüm arayisi icindeyken bi arkadasimin tavsiyesiyle ümıt beyle tanistım. online olarak terapiye basladik ve ben her terapi sonrasi kendimi daha iyi hissettigim icin terapilerime kendimi cok iyi ve cok guclu hissedene kadar devam ettim.bunda en buyuk etken ümit beyin icten samimi ve güler yüzlü yaklaşımı ve meslegindeki tecrube ve donanimi oldu.suan kendimi son derece iyi ve güçlü hissediyorum.daha ne isteyebilirimki çok şükür.
  Online Psikolog | Online Terapi

  h******c***

  Danışan 19 Nisan 2020 20:27 Ben hayatim boyunca ozguven eksikligiyle yasamis bir bayanim ve hayatimin bazi donemlerinde yasamis oldugum buyuk zorluklarda buna eklenince bende cok derin duygusal cökkünlükler olusturmustu.evliligimide yurt disina yaptigimdan dolayi ustune birde kultur catismasi ve derin yanlizlik eklenince hamileligimde depresyona girdim.kendimi son derece mutsuz caresiz ve huzursuz hissediyordum.bu olumsuz duygularin ustune birde beynimin icinde kontrol edemedigim sesler olustu ve artik o kadar yorulmus ve bunalmistimki cıldırmanın esiginde hissediyordum kendimi.bu durumuma çözüm arayisi icindeyken bi arkadasimin tavsiyesiyle ümıt beyle tanistım. online olarak terapiye basladik ve ben her terapi sonrasi kendimi daha iyi hissettigim icin terapilerime kendimi cok iyi ve cok guclu hissedene kadar devam ettim.bunda en buyuk etken ümit beyin icten samimi ve güler yüzlü yaklaşımı ve meslegindeki tecrube ve donanimi oldu.suan kendimi son derece iyi ve güçlü hissediyorum.daha ne isteyebilirimki çok şükür.

 • Uzm. Psikolojik Dan. Ümit Akçakaya Adeviyecccc Rating: 5 out of 5 Ümit hoca ile tanışmadan önce bulunduğum farklı kurumlardaki seanslarda, kendimi birey olarak değil "hasta" olarak hissetmem gerektiği düşüncesine yakınlaştırıldığım için farklılıklarımı benimseme ve kendi ideal benliğime ulaşma yolunda önemli aşamalar kat edememiştim. Kendimle ve geleceğimle ilgili kaygılarımın bilincimi sardığı bir dönemde, yardım için uzanan bir el, bir terapistten ziyade zihnimde kurduğum ideolojilerimi mükemmel bir saygı ve anlayış ile dinleyen bir dinleyici olarak Ümit hoca ile görüşüyor olmak deneyimlediğim en değerli şeylerdendi. Fikirlerime, değerlerime, birey olarak evrendeki var oluşuma odaklanmam ve belirlediğim hedeflerime giden yolda kararlı ve cesur adımlar atmam konusunda beni oldukça değerli bir şekilde aydınlattığı için minnettarım.
  Online Psikolog | Online Terapi

  A******c***

  Danışan 19 Nisan 2020 20:01 Ümit hoca ile tanışmadan önce bulunduğum farklı kurumlardaki seanslarda, kendimi birey olarak değil "hasta" olarak hissetmem gerektiği düşüncesine yakınlaştırıldığım için farklılıklarımı benimseme ve kendi ideal benliğime ulaşma yolunda önemli aşamalar kat edememiştim. Kendimle ve geleceğimle ilgili kaygılarımın bilincimi sardığı bir dönemde, yardım için uzanan bir el, bir terapistten ziyade zihnimde kurduğum ideolojilerimi mükemmel bir saygı ve anlayış ile dinleyen bir dinleyici olarak Ümit hoca ile görüşüyor olmak deneyimlediğim en değerli şeylerdendi. Fikirlerime, değerlerime, birey olarak evrendeki var oluşuma odaklanmam ve belirlediğim hedeflerime giden yolda kararlı ve cesur adımlar atmam konusunda beni oldukça değerli bir şekilde aydınlattığı için minnettarım.

 • Uzm. Psikolojik Dan. Ümit Akçakaya Emreders Rating: 5 out of 5 Ümit beyle internette okuduğum yorumlar sonucu zor bir dönemden geçerken tanıştım. Kendisini aradığımda bana uzmanlık alanını belirterek neler konusunda yardım edebileceğini anlattı. Doğru sorularla sorunlarımın tam üzerine vurgu yaparak aydınlanmama, kendimi tanımama ve çözüm arayışıma oldukça yardımcı oldu. Kendini tanıma oldukça zor ve uzun bir süreç henüz yolun başındayım fakat Ümit beye başvurarak iyi bir başlangıç yaptığımı düşünüyorum. Oldukça güler yüzlü, kibar ve gerçekten yardım etmek istediğini hissettiren bir terapist.
  Online Psikolog | Online Terapi

  E***d***

  Danışan 19 Nisan 2020 19:55 Ümit beyle internette okuduğum yorumlar sonucu zor bir dönemden geçerken tanıştım. Kendisini aradığımda bana uzmanlık alanını belirterek neler konusunda yardım edebileceğini anlattı. Doğru sorularla sorunlarımın tam üzerine vurgu yaparak aydınlanmama, kendimi tanımama ve çözüm arayışıma oldukça yardımcı oldu. Kendini tanıma oldukça zor ve uzun bir süreç henüz yolun başındayım fakat Ümit beye başvurarak iyi bir başlangıç yaptığımı düşünüyorum. Oldukça güler yüzlü, kibar ve gerçekten yardım etmek istediğini hissettiren bir terapist.

 • Uzm. Psikolojik Dan. Ümit Akçakaya ŞükranHanım Rating: 5 out of 5 Ümit hocamın "Uyanış" ve "Dönüşüm" adlı iki kitabını aldım. Tavsiye ettiği sırayla kitaplarını okudum ve mesleki becerisi konusunda ikna olduktan sonra kendisine ulaşarak terapiye gelmek istediğimi söyledim. Daha önce gittiğim terapisti bırakmıştım ve Ümit hocama bunu itiraf ettim oda ilk seanslarda çok dikkatliydi kaçmamam için:) Ümit hocamla çıktığım yolculukta kendimle yüzleşmeye; duygularımı tanımaya ve bunları bastırmadan ifade etmenin önemini anlamaya başladım. Ümit hocamın mesleki yeterliliği ile ilgili şunları söyleyebilirim; *Disiplinli, *Çalışkan, *Hızlı kavrama, *Mizah yönü gelişmiş, ( Seanslar için önemli olduğunu düşünüyorum.) Ümit hocamın yaptığı işin başka bir adı olsaydı bana göre şu olurdu; "Duyguları İşleme Ustası" iş yerine de şu tabela asılabilir; "Duyguları İşleme Atölyesi" Eğer bir gün onun danışanı olursanız ilk karşılaşacağınız soruyu şimdiden söyleyeyim size: -Bugün hangi duygularla geldiniz?
  Online Psikolog | Online Terapi

  Ş*****H****

  Danışan 19 Nisan 2020 19:53 Ümit hocamın "Uyanış" ve "Dönüşüm" adlı iki kitabını aldım. Tavsiye ettiği sırayla kitaplarını okudum ve mesleki becerisi konusunda ikna olduktan sonra kendisine ulaşarak terapiye gelmek istediğimi söyledim. Daha önce gittiğim terapisti bırakmıştım ve Ümit hocama bunu itiraf ettim oda ilk seanslarda çok dikkatliydi kaçmamam için:) Ümit hocamla çıktığım yolculukta kendimle yüzleşmeye; duygularımı tanımaya ve bunları bastırmadan ifade etmenin önemini anlamaya başladım. Ümit hocamın mesleki yeterliliği ile ilgili şunları söyleyebilirim; *Disiplinli, *Çalışkan, *Hızlı kavrama, *Mizah yönü gelişmiş, ( Seanslar için önemli olduğunu düşünüyorum.) Ümit hocamın yaptığı işin başka bir adı olsaydı bana göre şu olurdu; "Duyguları İşleme Ustası" iş yerine de şu tabela asılabilir; "Duyguları İşleme Atölyesi" Eğer bir gün onun danışanı olursanız ilk karşılaşacağınız soruyu şimdiden söyleyeyim size: -Bugün hangi duygularla geldiniz?

 • Uzm. Psikolojik Dan. Ümit Akçakaya serapxxxx Rating: 5 out of 5 Benim için çok zor günlerdi.Gün içinde sürekli başım dönüyordu acaba bana ne oluyordu?Gitmediğim bölüm ve doktor kalmamıştı ve hastalığımın adı da yoktu; ta ki ruhumu ameliyat eden Ümit Bey ile tanışana kadar... Evet panik atak hastasıydım ve günlerim ızdırap dolu geçiyordu.Sürekli başım dönüyordu ve hayatım alt üst olmuştu.İş verimim azalmıştı; çok mutsuzdum.Antidepresan almak istemiyordum.Geçici rahatlama ve dondurulmuş duygular hiç de bana göre değildi.Sonunda psikoterapi almaya karar verdim; fakat psikoterapinin ne olduğunu bimiyordum bile....Bana tavsiye verilecek ve sürekli beni Ümit Bey yönlendirecek zannediyordum.Terapilerim çok güzel gidiyordu artık yavaş yavaş nefes alabiliyordum ve bu beni çok mutlu ediyordu.Adeta Ümit Bey ile randevu günüm benim bayramım olmuştu.Şimdi yepyeni bir ruha sahibim ve bu yeni oluşumun mimarı ÜMIT BEY!!! Ona sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.
  Online Psikolog | Online Terapi

  s****x***

  Danışan 19 Nisan 2020 19:48 Benim için çok zor günlerdi.Gün içinde sürekli başım dönüyordu acaba bana ne oluyordu?Gitmediğim bölüm ve doktor kalmamıştı ve hastalığımın adı da yoktu; ta ki ruhumu ameliyat eden Ümit Bey ile tanışana kadar... Evet panik atak hastasıydım ve günlerim ızdırap dolu geçiyordu.Sürekli başım dönüyordu ve hayatım alt üst olmuştu.İş verimim azalmıştı; çok mutsuzdum.Antidepresan almak istemiyordum.Geçici rahatlama ve dondurulmuş duygular hiç de bana göre değildi.Sonunda psikoterapi almaya karar verdim; fakat psikoterapinin ne olduğunu bimiyordum bile....Bana tavsiye verilecek ve sürekli beni Ümit Bey yönlendirecek zannediyordum.Terapilerim çok güzel gidiyordu artık yavaş yavaş nefes alabiliyordum ve bu beni çok mutlu ediyordu.Adeta Ümit Bey ile randevu günüm benim bayramım olmuştu.Şimdi yepyeni bir ruha sahibim ve bu yeni oluşumun mimarı ÜMIT BEY!!! Ona sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

 • Online Psikolog | Online Terapi

  B****

  Bireysel Danışmanlık 18 Nisan 2020 Ümit Bey alanına hakimiyetini size ilk dakikada hissettiriyor. Detayları farkedişi ve harcadığı çaba ile çok kısa zamdanda bile farkı hissettim. Kesinlikle tavsiye ederimUzmanımız için yorumunuzu gönderin


Vereceğiniz yorumlarda isminiz gizlenerek gösterilecektir. Yorum vererek sistemimize katkı sağladığınız için teşekkür ederiz.Bloglarım