Türkçe Terapi
Online Psikolog | Türkçe Terapi Sinem Sultan Karaca Psikolojik Danışman Sinem Sultan Karaca
Seans Seçenekleri
Online Psikolog | Türkçe Terapi Sinem Sultan Karaca
Adana, Türkiye

   UTC+03:00

Psikolojik Danışman Sinem Sultan Karaca

Female
Çevrimiçi
"Psikoloji"

Ücretler

30 dakika
75.00 ₺

Uzmanımızla öncelikli bir deneme terapisi alarak kendisi ile tanışın ve terapi sürecinizi beraber planlayınız. (İlk görüşme için geçerlidir.)

Deneme Seansı Alınız

15 dakika içinde Terapi

Bu seçenek sadece online psikologlarımızla hemen görüşmek istediğinizde geçerlidir. Hemen görüşmek için bu adımdan ilerleyiniz. Hemen Terapi


En düşük saatlik ücret
100.00 ₺

Randevu Alınız Takvimi Göster

Terapist Hakkında

1993 yılında Adana'da doğdu. İlköğretim ve lise eğitimini Adana'da tamamladı.Psikoloji alanına özel ilgisinden dolayı 2011 yılında Çukurova Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümüne başladı.2015 yılında Psikolojik Danışmanlık ve Reh. Anabilim Dalı Birincisi olarak mezun oldu. Çukurova Üniversitesi Rektörlüğü ve PDR Anabilim Dalı Dekanlığınca Yüksek Onur Başarı Belgesi ile ödüllendirildi. 2015 yılında Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde Okul Psikolojik Danışmanı olarak görev yapmaya başladı. 2016 yılından itibaren gönüllü olarak Adana Beşiktaş Basketbol Akademisinde Takım Psikolojik Danışmanı olarak Spor Psikolojisi, Motivasyon, Performans Anksiyetesi alanında çalışmalar yapmaya başladı.( Halen devam ediyor) 2017 yılında Adana Davranış Terapileri Akademisinde Prof.Dr. Psikiyatrist Şükrü Uğuz'dan Bilişsel Davranışçı Terapi Temel Eğitimini tamamladı. Halen Adana Davranış Terapileri Enstitüsünde Bilişsel Davranışçı Terapi Süpervizyon aşamasında eğitim almaya devam etmektedir.2018 yılında Bilgen Terapi Enstitüsünün düzenlediği Kabul ve Kararlılık Terapisi ( Acceptence and Commitment Therapy) eğitimine katıldı. 2019 yılında Kadir Has Üniversitesi Dr. Öğretim Üyesi ve Gelişim Psikoloğu Atanur Akar'dan Çocuk ve Ergenler için Psikolojik Sağlamlık Programı Eğitimini başarıyla tamamladı. Panik Bozukluk, Depresyon, Yaygın Anksiyete Bozukluğu, Sosyal Fobi, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Travma Sonrası Stres Bozukluğu tedavisinde etkililiği bilimsel olarak kanıtlanmış olarak Bilişsel Davranışçı Terapi ve Kabul ve Kararlılık Terapisi alanında çalışmalar yapmaya devam etmektedir.

Sunulan Hizmetler

 • SOS ACİL STRES YÖNETİMİ

  4 Seans tamamlanmış

  Bu servis hızlı bir şekilde çözüm odaklı terapi ile yardım almak isteyen danışanlarımız için hazırlanmıştır.

  100.00 ₺

  30 dakika

  Randevu Alınız
 • Panik Bozukluk Terapisi

  5 Seans tamamlanmış

  Panik Bozukluk panik ataklarla karakterize olan ve tedavi olmadğında yaşayan bireyler için oldukça acı verici bir durumdur. Kalp atışlarının hızlanması, el ve ayaklarda titreme, nefes almada güçlük, boğuluyormuş hissi, baş dönmesi, delirme korkusu, benliğe yabancılaşma hissi gibi belirtilerden 4 veya daha fazlasını yaşıyorsanız panik bozukluk rahatsızlığına sahip olduğunuz söylenebilir. Bilişsel Davranışçı Terapiye oldukça hızlı yanıt veren bir bozukluktur. Terapi sonrası hastanın yaşam alanı genişler ve bedensel belirtileri ve kaygıyı kendi kendine kontrol edebilmeyi öğrenir.

  200.00 ₺

  60 dakika

  Randevu Alınız
 • Obsesif Kompulsif Bozukluk Terapisi

  2 Seans tamamlanmış

  Obsesif Kompulsif Bozukluk kişinin kontrol edemediği tekrar eden ve üzüntü veren düşünceler takıntılar nedeniyle yaşamını sekteye uğratan bir bozukluktur. Kir ve mikroplardan korkma, başka birine zarar verme korkularıi, bir hata yapma korkusu, utanmaz ve ahlaksız şeyler yapmaktan korkma, aşırı şüphe ve sürekli güven arama davranışı, saplantıları ve bu saplantılarla baş edebilmek için defalarca el yıkama ritüeli ve temizlik saplantısı, tektat tekrar banyo yapmak, kilit ve sobaları defalarca kontrol etmek, gıdaları belli bir düzende yerleştirmek, görevleri belli bir sırayla yerine getirme zorunluluğu ve daha bir çok zorlantılı davranışla kişinin yaşamını sınırlar. Bilişsel davranışçı terapi yardımı ile ritüelleri yerine getirmek zorunda olan kişi maruz kalma ve tepki önleme egzersizleriyle kaçındığı durumla yüzleştirilir. Aynı zamanda abartılı ve saplantılı düşünceler üzerine de çalışılır.

  200.00 ₺

  60 dakika

  Randevu Alınız
 • Depresyon Terapisi

  1 Seans tamamlanmış

  Depresyon yaşam enerjisinde azalma, hareketsizlik, iştah kaybı ya da artışı, uyku düzeninde bozulma, hayatı anlamsız ve sıkıcı bulma, intihar düşünceleri, kendini önemsiz ve değersiz hissetme, gelecekte umudu kesme gibi belirtilerle kendisini gösteren önemli bir bozukluktur. Depresyon tedavisinde öncelikle kişinin yaşamında daha aktif olması ve harekete geçmesi için çalışır. Yaşam kalitesini arttırmaya yönelik çalışmalar yapılır.

  200.00 ₺

  60 dakika

  Randevu Alınız
 • Yaygın Anksiyete Bozukluğu Terapisi

  Kişinin anlamsız bir şekilde endişe ve yoğun korku yaşadığı durum olarak tanımlanır. Kişinin yaşadığı kaygı ve endişe günlük yaşamını olumsuz etkileyerek yaşamsal faaliyetlerini sürdüremeyecek duruma gelmesine yol açabilir. Bu bozukluğa sahip bireyler yaşantılarında daima en olumsuz sonucu düşünürler. Bilişsel davranışçı terapi yaygın anksiyete bozukluğunda ilaç kullanımıyla beraber oldukça iyi sonuç verir.

  200.00 ₺

  60 dakika

  Randevu Alınız
 • Sosyal Fobi Terapisi

  Sosyal fobi başka insanların bulunduğu ortamlarda gerilme, terleme, kalp atışlarının hızlanması, boğaz kuruluğu, el ve ayaklarda titreme, bağırsak hareketlerinde düzensizlik gibi bedensel belirtilere yol açan bir bozukluktur. Bu bozukluk kişinin hem arkadaş çevresinde hem de özel ilişkilerinde aksamaya sebep olur. İş yaşantısında, toplantı ve sunumlarda ciddi ataklar yaşanabilir. Bilişsel davranışçı terapi eşliğinde bireyde gerginlik yaratan durumların üzerine gidilir ve kaygıyı tahammül edebileceği seviyeye çekmesi sağlanır.

  200.00 ₺

  60 dakika

  Randevu Alınız
 • Boşanma Süreci Danışmanlığı

  Evlilik kurumu eğer ki bireyin yaşamını daha anlamlı ve yaşanmaya değer hale getirmiyorsa ihtiyaçlarını gidermiyorsa sonlanmaya mahkumdur. Bu süreçte danışanlarıma gerekli motivasyonu sağlamak, kendilerini daha iyi keşfetmelerini sağlamak, yaşamlarını daha anlamlı hale getirmelerinde onlara yardımcı olabilmek adına çalışmaktayım.

  200.00 ₺

  60 dakika

  Randevu Alınız
 • Sınav Kaygısı Terapisi

  Sınavlar yaşamımızın kaçınılmaz bir parçası olarak hem öğrenciler de hem de veliler de kaygı uyandırmaktadır. Sınava yüklenen aşırı anlam öğrencinin benlik saygısının zarar görmesine, özgüvende azalmaya, aşırı heyecanlanma ve panik ataklara, umutsuzluğa ve depresyona yol açabilmektedir. Sınav kaygısı yaşayan birey aşırı heyecanlanma sonucu bildiklerini unutabilmekte, dikkat eksikliği ve konsantrasyon bozukluğu yaşamakta, sınav anında kalp atışlarında hızlanma, nefes alamama, ortamı terk etme isteği içerisine girmektedir. Başarının artabilmesi için elbette bir miktar kaygı gerek olmakla beraber kaygı kontrolünün sağlanması ve öğrencinin özgüveninin arttırılabilmesi için mutlaka bir uzmandan yardım alınmalıdır.

  200.00 ₺

  60 dakika

  Randevu Alınız
 • Çocuk Objektif Testler Uygulaması

  Gesell Gelişim Envanteri,
   Burdon Dikkat Testi,
   Porteus Labirentleri Testi,
   Catell 2A Zeka Testi,
   Metropolitan Okul Olgunluğu Testi,
  Ankara Gelişim Tarama Envanteri uygulanmaktadır.

  200.00 ₺

  50 dakika

  Randevu Alınız
 • Travma Sonrası Stres Bozukluğu

  200.00 ₺

  60 dakika

  Randevu Alınız
 • Çocuk Ve Ergenlerde Psikolojik Sağlamlık Programı

  8-18 yaş arası Çocuk ve Ergenler İçin Psikolojik Sağlamlık Programı 10 oturumluk bir programdır. Hem ekonomik hem de zaman tasarrufu açısından paket olarak geliştirilmiştir.
  Psikolojik sağlamlık güç veya riskli olarak kabul edilebilecek durumlara iyi
  uyum sağlama, bu güçlüklerle olumlu baş etme, travmatik veya güç durumların
  ardından normal gelişimini sürdürebilme ve hatta belli alanlarda pozitif gelişim
  gösterebilme olarak tanımlanmaktadır. Psikolojik sağlamlık kapasitesi, yeterli gelişimsel destek verildiğinde herkeste gelişme eğilimindedir. Bu program dahilinde çocuk ve ergenlerin psikolojik sağlamlığını güçlendirmeye dönük aktiviteler yer almaktadır. 

  1200.00 ₺

  60 dakika

  Randevu Alınız

İş Tecrübeleri

 • Okul Psikolojik Danismani Milli Egitim Bakanligi

  2015- İstanbul Türkiye

  2015 yılından itibaren Milli Egitim Bakanligi bunyesinde Okul Psikolojik Danismani olarak hizmet vermeye basladim. Halen devam etmekteyim.

 • Takım Psikolojik Danışmanı Adana Besiktas Basketbol Okullari

  2015- İstanbul Türkiye

  2015 yilindan itibaren Adana Besiktas Basketbol Okullarinda takım psikolojik danısmani olarak performans anksiyetesi, motivasyon, sporcu verim arttirma calismaları alaninda hizmet vermeye basladim. Halen devam etmekteyim.

 • Psikolojik Danışman/ Psikoterapist Sinem Sultan Karaca Ozel Muayehanesi

  2015- İstanbul Türkiye

  2015 yilindan itibaren bireysel muayanehanemde anksiyete bozukluklari basta olmak uzere depresyon, obsesif kompulsif bozukluk, dikkat eksikligi hiperaktivite bozuklugu, ofke kontrol bozuklugu alanlarında bilissel davranisci terapi hizmeti vermekteyim.

Eğitim

 • Cukurova Universitesi Psikolojik Danismanlik ve Rehberlik Bolumu 05.08.2011 - 15.09.2015

  Lisans

  Diploma Yüklendi

Sertifikalar & Seminerler

 • Çocuk ve Ergenler için Psikolojik Sağlamlık Programı 23.02.2019

  Çocuk ve Ergenler için Psikolojik Sağlamlık Programı

  Sertifika Yüklendi

 • Bilissel Davranisci Terapist 12.10.2018

  Bilissel Davranisci Terapi Temel Egitimi

  Sertifika Yüklendi

 • Cocuk Objektif Testler Uygulayicisi 03.05.2017

  HARUSEM Cocuk Objektif Testler Uygulayici Egitimi

  Sertifika Yüklendi

 • Basari ve Onur Belgesi 05.09.2015

  Psikolojik Danismanlik ve Rehberlik Bolum Birinciligi

  Sertifika Yüklendi

Yorumlar

 • Psikolojik Danışman Sinem Sultan Karaca ArifYavas Rating: 5 out of 5 Sinem hanımım ilgisinden veterapilerinden çok memnunum sorunlarımı kendisine çok rahatlıkla anlattım herkese tavsiye ederim
  Online Psikolog | Türkçe Terapi

  A***Y****

  Danışan 11 Şubat 2019 08:48 Sinem hanımım ilgisinden veterapilerinden çok memnunum sorunlarımı kendisine çok rahatlıkla anlattım herkese tavsiye ederim

 • Psikolojik Danışman Sinem Sultan Karaca ÇB Rating: 5 out of 5 Sinem hanımla gerçekleştirdiğimiz seanslar çok içten ve faydalı şekilde devam etmekte...danışanının sıkıntısını çok iyi anlıyor ve ona göre çözüm stratejileri belirliyor. Kendisi ile çalışmaya devam ettiğim sürece sorunların üstesinden gelebileceğime inancım tam...
  Online Psikolog | Türkçe Terapi

  Danışan 17 Ocak 2019 19:33 Sinem hanımla gerçekleştirdiğimiz seanslar çok içten ve faydalı şekilde devam etmekte...danışanının sıkıntısını çok iyi anlıyor ve ona göre çözüm stratejileri belirliyor. Kendisi ile çalışmaya devam ettiğim sürece sorunların üstesinden gelebileceğime inancım tam...

 • Psikolojik Danışman Sinem Sultan Karaca - Obsesif Kompulsif Bozukluk Terapisi Mustafa Rating: out of 5
  Online Psikolog | Türkçe Terapi

  M******

  (1 seans)

  Obsesif Kompulsif Bozukluk Terapisi 25 Ağustos 2019

 • Psikolojik Danışman Sinem Sultan Karaca - Bireysel Terapi Ongorusme Seansı Emoss Rating: 5.0 out of 5
  Online Psikolog | Türkçe Terapi

  E****

  (1 seans)

  Bireysel Terapi Ongorusme Seansı 07 Ağustos 2019

 • Psikolojik Danışman Sinem Sultan Karaca - SOS ACİL STRES YÖNETİMİ Emoss Rating: 5.0 out of 5
  Online Psikolog | Türkçe Terapi

  E****

  (1 seans)

  SOS ACİL STRES YÖNETİMİ 07 Eylül 2019

 • Psikolojik Danışman Sinem Sultan Karaca - Obsesif Kompulsif Bozukluk Terapisi Arif Rating: 5.0 out of 5
  Online Psikolog | Türkçe Terapi

  A***

  (1 seans)

  Obsesif Kompulsif Bozukluk Terapisi 11 Şubat 2019

 • Psikolojik Danışman Sinem Sultan Karaca - Panik Bozukluk Terapisi Çağlar Rating: 5.0 out of 5
  Online Psikolog | Türkçe Terapi

  Ç*****

  (1 seans)

  Panik Bozukluk Terapisi 02 Şubat 2019Uzmanımız için yorumunuzu gönderin

Vereceğiniz yorumlarda isminiz gizlenerek gösterilecektir. Yorum vererek sistemimize katkı sağladığınız için teşekkür ederiz.

Bloglarım

 • Online Psikolog | Türkçe Terapi TERAPİSTİM GERÇEKTEN UZMAN MI? KİMDEN YARDIM ALMALIYIM?

  TERAPİSTİM GERÇEKTEN UZMAN MI? KİMDEN YARDIM ALMALIYIM?

   Lütfen hastalığınıza yönelik yaptığınız araştırmalarda ve  uzman  terapist arayışlarında şu önemli noktalara dikkat ediniz.

 • Online Psikolog | Türkçe Terapi NE ZAMAN PSİKOLOJİK HASTA SAYILIRIM?

  NE ZAMAN PSİKOLOJİK HASTA SAYILIRIM?

  İnişli çıkışlı ruh hallerini herkes bilir. İnsanlar bu ruh hallerinin üstesinden kendi başlarına da gelebilirler.Çoğu insan ruhsal dengesini çevresindeki bireylerle paylaşım yaparak sağlamaya çalışır. Fakat bazen güven duyulan kişilerle yapılan görüşmeler yeterli olmaz.

 • Online Psikolog | Türkçe Terapi PSİKOTERAPİ YARDIMI ALMALI MIYIM?

  PSİKOTERAPİ YARDIMI ALMALI MIYIM?


  Bende bir sorun var ama anlayamıyorum. Terapiste gidersem çevremdeki insanlar delirdiğimi düşünebilirler. Fuzuli masraf ne gerek var. Kendi kendime aşmam lazım. Olumlu düşünürsek olacak... Bu ve bunun gibi sayısız düşünceler günde sayısız insanın aklını kurcalıyor. Peki psikoterapi nedir? Kim tarafından verilir? Etkileri nelerdir?

 • Online Psikolog | Türkçe Terapi PANİK ATAK TEDAVİ EDİLEBİLİR!

  PANİK ATAK TEDAVİ EDİLEBİLİR!

  Panik Ataklar misafiriniz olsun, yaşam arkadaşınız değil! Sevgili panik bozukluk hastası şuanda bu yazıyı okuduğun için çok şanslısın. Ve yalnız olmadığını da eklemek isterim. Çünkü dünyada her on kişiden biri bu rahatsızlıktan muzdarip. Öncelikle senden bu hastalıkla mücadele etmemeni söylemek istiyorum.

 • Online Psikolog | Türkçe Terapi TRAVMA SONRASI STRES BOZUKLUĞU

  TRAVMA SONRASI STRES BOZUKLUĞU

   Olayları unutabiliriz.. Yeri, zamanı, verdiğimiz tepkiyi. Ancak o olayın biz de yarattığı duyguyu asla unutmayız. Bu nedenle olay olmamış gibi davranan, unutmaya çalışanlarda hastalığın iyileşmesi daha fazla gecikirken, sorunlar için yardım arayan, sorunlarını başkalarıyla paylaşan, hakkını arayan kişiler daha çabuk iyileşiyor.