Online Psikolog | Online Terapi | Psikolojik Danışman Sinem Sultan  Karaca profil sayfası ve uzmanlık alanları
 
Online Psikolog | Online Terapi Sinem Sultan Karaca Psikolojik Danışman Sinem Sultan Karaca
Seans Seçenekleri
Online Psikolog | Online Terapi Sinem Sultan Karaca
Adana, Türkiye

   UTC+03:00

Psikolojik Danışman Sinem Sultan Karaca

Female
Çevrim Dışı
"Psikoloji"

Danışan

7

Seans

16

Ücretler

20 dakika
100.00 ₺

Uzmanımızla öncelikli bir deneme terapisi alarak kendisi ile tanışın ve terapi sürecinizi beraber planlayınız. (İlk görüşme için geçerlidir.)

Deneme Seansı Alınız

En düşük saatlik ücret
250.00 ₺


Randevu Alınız Takvimi Göster

Terapist Hakkında

İnsan ruhunu keşfetme ve onu iyileştirebilme gücüne her zaman inandım. İnsanın ne olursa olsun küllerinden yeniden doğabileceğini ve karanlığa korkmadan bakabileceğine olan inancım doğrultusunda Psikolojik Danışma Lisans programına adım attım. Sonrasında özellikle kaygı bozuklukları ve depresif bozukluklara yönelik olarak Adanmışlık ve Kararlılık Terapisi ( ACT) ve Cognitive Behavioral Therapy ( CBT) Ergen ve Yetişkinlerle çalışmaya başladım. Klinik Psikoloji Yüksek Lisans eğitimi ile insan ruhunu şifalandırma becerilerimi geliştiriyorum. 

İlköğretim ve lise eğitimini Adana'da Okul Birincisi olarak tamamladı.Psikoloji alanına özel ilgisinden dolayı 2011 yılında Çukurova Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümüne başladı.2015 yılında Psikolojik Danışmanlık ve Reh. Anabilim Dalı Birincisi olarak mezun oldu. Çukurova Üniversitesi Rektörlüğü ve PDR Anabilim Dalı Dekanlığınca Yüksek Onur Başarı Belgesi ile ödüllendirildi.

2015 yılında Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde Okul Psikolojik Danışmanı olarak görev yapmaya başladı. 2016 yılından itibaren gönüllü olarak Adana Beşiktaş Basketbol Akademisinde Takım Psikolojik Danışmanı olarak Spor Psikolojisi, Motivasyon, Performans Anksiyetesi alanında çalışmalar yapmaya başladı.           ( Halen devam ediyor) 2017 yılında Adana Davranış Terapileri Akademisinde Prof.Dr. Psikiyatrist Şükrü Uğuz dan Bilişsel Davranışçı Terapi Temel Eğitimini tamamladı. Halen Adana Davranış Terapileri Enstitüsünde Bilişsel Davranışçı Terapi Süpervizyon aşamasında eğitim almaya devam etmektedir.2018 yılında Bilgen Terapi Enstitüsünün düzenlediği Kabul ve Kararlılık Terapisi ( Acceptence and Commitment Therapy) eğitimine katıldı. Panik Bozukluk, Depresyon, Yaygın Anksiyete Bozukluğu, Sosyal Fobi, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Travma Sonrası Stres Bozukluğu tedavisinde etkililiği bilimsel olarak kanıtlanmış olarak Bilişsel Davranışçı Terapi ve Kabul ve Kararlılık Terapisi alanında çalışmalar yapmaya devam etmektedir. 2021 yılında Üsküdar Univercity Clinical Psychology Master Programına Birincilik Başarı Derecesiyle burslu olarak kabul edildi. 

Sunulan Hizmetler

Panik Bozukluk Terapisi

5 Seans tamamlanmış

Panik Bozukluk panik ataklarla karakterize olan ve tedavi olmadğında yaşayan bireyler için oldukça acı verici bir durumdur. Kalp atışlarının hızlanması, el ve ayaklarda titreme, nefes almada güçlük, boğuluyormuş hissi, baş dönmesi, delirme korkusu, benliğe yabancılaşma hissi gibi belirtilerden 4 veya daha fazlasını yaşıyorsanız panik bozukluk rahatsızlığına sahip olduğunuz söylenebilir. Bilişsel Davranışçı Terapiye oldukça hızlı yanıt veren bir bozukluktur. Terapi sonrası hastanın yaşam alanı genişler ve bedensel belirtileri ve kaygıyı kendi kendine kontrol edebilmeyi öğrenir.

250.00 ₺

45 dakika

Randevu Alınız

Obsesif Kompulsif Bozukluk Terapisi

2 Seans tamamlanmış

Obsesif Kompulsif Bozukluk kişinin kontrol edemediği tekrar eden ve üzüntü veren düşünceler takıntılar nedeniyle yaşamını sekteye uğratan bir bozukluktur. Kir ve mikroplardan korkma, başka birine zarar verme korkularıi, bir hata yapma korkusu, utanmaz ve ahlaksız şeyler yapmaktan korkma, aşırı şüphe ve sürekli güven arama davranışı, saplantıları ve bu saplantılarla baş edebilmek için defalarca el yıkama ritüeli ve temizlik saplantısı, tektat tekrar banyo yapmak, kilit ve sobaları defalarca kontrol etmek, gıdaları belli bir düzende yerleştirmek, görevleri belli bir sırayla yerine getirme zorunluluğu ve daha bir çok zorlantılı davranışla kişinin yaşamını sınırlar. Bilişsel davranışçı terapi yardımı ile ritüelleri yerine getirmek zorunda olan kişi maruz kalma ve tepki önleme egzersizleriyle kaçındığı durumla yüzleştirilir. Aynı zamanda abartılı ve saplantılı düşünceler üzerine de çalışılır.

250.00 ₺

45 dakika

Randevu Alınız

Depresyon Terapisi

1 Seans tamamlanmış

Depresyon yaşam enerjisinde azalma, hareketsizlik, iştah kaybı ya da artışı, uyku düzeninde bozulma, hayatı anlamsız ve sıkıcı bulma, intihar düşünceleri, kendini önemsiz ve değersiz hissetme, gelecekte umudu kesme gibi belirtilerle kendisini gösteren önemli bir bozukluktur. Depresyon tedavisinde öncelikle kişinin yaşamında daha aktif olması ve harekete geçmesi için çalışır. Yaşam kalitesini arttırmaya yönelik çalışmalar yapılır.

250.00 ₺

45 dakika

Randevu Alınız

Yaygın Anksiyete Bozukluğu Terapisi

Kişinin anlamsız bir şekilde endişe ve yoğun korku yaşadığı durum olarak tanımlanır. Kişinin yaşadığı kaygı ve endişe günlük yaşamını olumsuz etkileyerek yaşamsal faaliyetlerini sürdüremeyecek duruma gelmesine yol açabilir. Bu bozukluğa sahip bireyler yaşantılarında daima en olumsuz sonucu düşünürler. Bilişsel davranışçı terapi yaygın anksiyete bozukluğunda ilaç kullanımıyla beraber oldukça iyi sonuç verir.

250.00 ₺

45 dakika

Randevu Alınız

Sosyal Fobi Terapisi

Sosyal fobi başka insanların bulunduğu ortamlarda gerilme, terleme, kalp atışlarının hızlanması, boğaz kuruluğu, el ve ayaklarda titreme, bağırsak hareketlerinde düzensizlik gibi bedensel belirtilere yol açan bir bozukluktur. Bu bozukluk kişinin hem arkadaş çevresinde hem de özel ilişkilerinde aksamaya sebep olur. İş yaşantısında, toplantı ve sunumlarda ciddi ataklar yaşanabilir. Bilişsel davranışçı terapi eşliğinde bireyde gerginlik yaratan durumların üzerine gidilir ve kaygıyı tahammül edebileceği seviyeye çekmesi sağlanır.

250.00 ₺

45 dakika

Randevu Alınız

Boşanma Süreci Danışmanlığı

Evlilik kurumu eğer ki bireyin yaşamını daha anlamlı ve yaşanmaya değer hale getirmiyorsa ihtiyaçlarını gidermiyorsa sonlanmaya mahkumdur. Bu süreçte danışanlarıma gerekli motivasyonu sağlamak, kendilerini daha iyi keşfetmelerini sağlamak, yaşamlarını daha anlamlı hale getirmelerinde onlara yardımcı olabilmek adına çalışmaktayım.

250.00 ₺

45 dakika

Randevu Alınız

Sınav Kaygısı Terapisi

Sınavlar yaşamımızın kaçınılmaz bir parçası olarak hem öğrenciler de hem de veliler de kaygı uyandırmaktadır. Sınava yüklenen aşırı anlam öğrencinin benlik saygısının zarar görmesine, özgüvende azalmaya, aşırı heyecanlanma ve panik ataklara, umutsuzluğa ve depresyona yol açabilmektedir. Sınav kaygısı yaşayan birey aşırı heyecanlanma sonucu bildiklerini unutabilmekte, dikkat eksikliği ve konsantrasyon bozukluğu yaşamakta, sınav anında kalp atışlarında hızlanma, nefes alamama, ortamı terk etme isteği içerisine girmektedir. Başarının artabilmesi için elbette bir miktar kaygı gerek olmakla beraber kaygı kontrolünün sağlanması ve öğrencinin özgüveninin arttırılabilmesi için mutlaka bir uzmandan yardım alınmalıdır.

250.00 ₺

45 dakika

Randevu Alınız

Çocuk Objektif Testler Uygulaması

Gesell Gelişim Envanteri,
 Burdon Dikkat Testi,
 Porteus Labirentleri Testi,
 Catell 2A Zeka Testi,
 Metropolitan Okul Olgunluğu Testi,
Ankara Gelişim Tarama Envanteri uygulanmaktadır.

250.00 ₺

45 dakika

Randevu Alınız

Travma Sonrası Stres Bozukluğu

250.00 ₺

60 dakika

Randevu Alınız

İş Tecrübeleri

 • Okul Psikolojik Danismani Milli Egitim Bakanligi

  2015-

  2015 yılından itibaren Milli Egitim Bakanligi bunyesinde Okul Psikolojik Danismani olarak hizmet vermeye basladim. Halen devam etmekteyim.

 • Takım Psikolojik Danışmanı Adana Besiktas Basketbol Okullari

  2015-

  2015 yilindan itibaren Adana Besiktas Basketbol Okullarinda takım psikolojik danısmani olarak performans anksiyetesi, motivasyon, sporcu verim arttirma calismaları alaninda hizmet vermeye basladim. Halen devam etmekteyim.

 • Psikolojik Danışman/ Psikoterapist Sinem Sultan Karaca Ozel Muayehanesi

  2015-

  2015 yilindan itibaren bireysel muayanehanemde anksiyete bozukluklari basta olmak uzere depresyon, obsesif kompulsif bozukluk, dikkat eksikligi hiperaktivite bozuklugu, ofke kontrol bozuklugu alanlarında bilissel davranisci terapi hizmeti vermekteyim.

Eğitim

 • Cukurova Universitesi Psikolojik Danismanlik ve Rehberlik Bolumu 05.08.2011 - 15.09.2015

  Lisans

  Diploma Onaylandı

 • Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji 26.12.2020 -

  Yüksek Lisans

Sertifikalar & Seminerler

 • Çocuk ve Ergenler için Psikolojik Sağlamlık Programı 23.02.2019

  Çocuk ve Ergenler için Psikolojik Sağlamlık Programı

  Sertifika Onaylandı

 • Bilissel Davranisci Terapist 12.10.2018

  Bilissel Davranisci Terapi Temel Egitimi

  Sertifika Onaylandı

 • Cocuk Objektif Testler Uygulayicisi 03.05.2017

  HARUSEM Cocuk Objektif Testler Uygulayici Egitimi

  Sertifika Onaylandı

 • Basari ve Onur Belgesi 05.09.2015

  Psikolojik Danismanlik ve Rehberlik Bolum Birinciligi

  Sertifika Onaylandı

Yorumlar

  Online Psikolog | Online Terapi Sinem Sultan Karaca Psikolojik Danışman Sinem Sultan Karaca https://www.turkceterapi.com
  Değerlendirme: 5 - "Psikolojik Danışman Sinem Sultan Karaca " Yorum Tarihi: 11 Şubat 2019 08:48
  Sinem hanımım ilgisinden veterapilerinden çok memnunum sorunlarımı kendisine çok rahatlıkla anlattım herkese tavsiye ederim
  Değerlendirme: 5 - "Psikolojik Danışman Sinem Sultan Karaca " Yorum Tarihi: 17 Ocak 2019 19:33
  Sinem hanımla gerçekleştirdiğimiz seanslar çok içten ve faydalı şekilde devam etmekte...danışanının sıkıntısını çok iyi anlıyor ve ona göre çözüm stratejileri belirliyor. Kendisi ile çalışmaya devam ettiğim sürece sorunların üstesinden gelebileceğime inancım tam...
 • Online Psikolog | Online Terapi

  A***Y****

  Danışan 11 Şubat 2019 08:48 Sinem hanımım ilgisinden veterapilerinden çok memnunum sorunlarımı kendisine çok rahatlıkla anlattım herkese tavsiye ederim

 • Online Psikolog | Online Terapi

  Danışan 17 Ocak 2019 19:33 Sinem hanımla gerçekleştirdiğimiz seanslar çok içten ve faydalı şekilde devam etmekte...danışanının sıkıntısını çok iyi anlıyor ve ona göre çözüm stratejileri belirliyor. Kendisi ile çalışmaya devam ettiğim sürece sorunların üstesinden gelebileceğime inancım tam...Uzmanımız için yorumunuzu gönderin


Vereceğiniz yorumlarda isminiz gizlenerek gösterilecektir. Yorum vererek sistemimize katkı sağladığınız için teşekkür ederiz.Bloglarım

 • Online Psikolog | Online Terapi TERAPİSTİM GERÇEKTEN UZMAN MI? KİMDEN YARDIM ALMALIYIM?

  TERAPİSTİM GERÇEKTEN UZMAN MI? KİMDEN YARDIM ALMALIYIM?

   Lütfen hastalığınıza yönelik yaptığınız araştırmalarda ve  uzman  terapist arayışlarında şu önemli noktalara dikkat ediniz.

 • Online Psikolog | Online Terapi NE ZAMAN PSİKOLOJİK HASTA SAYILIRIM?

  NE ZAMAN PSİKOLOJİK HASTA SAYILIRIM?

  İnişli çıkışlı ruh hallerini herkes bilir. İnsanlar bu ruh hallerinin üstesinden kendi başlarına da gelebilirler.Çoğu insan ruhsal dengesini çevresindeki bireylerle paylaşım yaparak sağlamaya çalışır. Fakat bazen güven duyulan kişilerle yapılan görüşmeler yeterli olmaz.

 • Online Psikolog | Online Terapi PSİKOTERAPİ YARDIMI ALMALI MIYIM?

  PSİKOTERAPİ YARDIMI ALMALI MIYIM?


  Bende bir sorun var ama anlayamıyorum. Terapiste gidersem çevremdeki insanlar delirdiğimi düşünebilirler. Fuzuli masraf ne gerek var. Kendi kendime aşmam lazım. Olumlu düşünürsek olacak... Bu ve bunun gibi sayısız düşünceler günde sayısız insanın aklını kurcalıyor. Peki psikoterapi nedir? Kim tarafından verilir? Etkileri nelerdir?

 • Online Psikolog | Online Terapi PANİK ATAK TEDAVİ EDİLEBİLİR!

  PANİK ATAK TEDAVİ EDİLEBİLİR!

  Panik Ataklar misafiriniz olsun, yaşam arkadaşınız değil! Sevgili panik bozukluk hastası şuanda bu yazıyı okuduğun için çok şanslısın. Ve yalnız olmadığını da eklemek isterim. Çünkü dünyada her on kişiden biri bu rahatsızlıktan muzdarip. Öncelikle senden bu hastalıkla mücadele etmemeni söylemek istiyorum.

 • Online Psikolog | Online Terapi TRAVMA SONRASI STRES BOZUKLUĞU

  TRAVMA SONRASI STRES BOZUKLUĞU

   Olayları unutabiliriz.. Yeri, zamanı, verdiğimiz tepkiyi. Ancak o olayın biz de yarattığı duyguyu asla unutmayız. Bu nedenle olay olmamış gibi davranan, unutmaya çalışanlarda hastalığın iyileşmesi daha fazla gecikirken, sorunlar için yardım arayan, sorunlarını başkalarıyla paylaşan, hakkını arayan kişiler daha çabuk iyileşiyor.