Online Psikolog | Online Terapi | Klinik Psikolog Kübra Eriş profil sayfası ve uzmanlık alanları
 
Seans Seçenekleri
Online Psikolog | Online Terapi Kübra Eriş
İstanbul, Türkiye

   UTC+03:00

Klinik Psikolog Kübra Eriş

Female
Çevrim Dışı
"Psikoloji"

Danışan

7

Seans

21

Ücretler

30 dakika
65.00 ₺

Uzmanımızla öncelikli bir deneme terapisi alarak kendisi ile tanışın ve terapi sürecinizi beraber planlayınız. (İlk görüşme için geçerlidir.)

Deneme Seansı Alınız

En düşük saatlik ücret
200.00 ₺


Randevu Alınız Takvimi Göster

Terapist Hakkında

İstanbul Arel üniversitesi Psikoloji bölümünde burslu ve onur öğrencisi olarak lisans eğitimini tamamlayan Uzm.Klinik Psikolog Kübra Eriş, Aynı üniversitenin klinik psikoloji bölümünde Master eğitimini”Otomatik düşüncelerin obsesif kompulsif belirtiler ve depresyon üzerindeki aracı değişken rolü” konulu tezini 2017 yılında başarıyla savunarak tamamlamıştır. Çeşitli tezlerde yardımcı araştırmacı olarak yer almıştır İleri derecede İngilizce yeterliliğine sahip olup,araştırmalarını yabancı kaynaklardan da yürütmektedir.. Uzm.Klinik Psikolog KÜBRA ERİŞ lisans eğitiminin ardından MEB’e bağlı Özel Umutlar Sönmesin Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezinde engelli bireyler ve aileleri ile çalışmış,özel danışmanlık merkezlerinde part time görev almış olup, 2014 Ağustos ayından bu yana Arel koleji Anaokulunda Rehber psikolojik danışman ve psikolog olarak görev almıştır.Çocuklarla çeşitli test ve envanterler ile çalışmış,ebeveynlere bireysel görüşmeler ile geribildirim vermiş ve aile seminerleri düzenlemiştir.Kurumda aylık dergiler için çeşitli konularda bilgilendirici yazılar da düzenlemiştir.2018 yılı itibariyle rehberlik görevini bırakıp, çeşitli merkezlerde görev almış olup,2019 ağustos  ayı itibariyle Parlak Hayat danışmanlık merkezi ve Rubi tıp merkezi ve Buha danışmanlık merkezinde ebeveyn ve çocuklarla çalışmalarını sürdürmektedir. Pek çok yerli yabancı konferans ve dinletilere katılmakta olup,aldığı süpervizyonlarla alanındaki yetkinliğini arttırmak üzere çalışmalarını sürdürmektedir.

Sunulan Hizmetler

Şema Terapi

2 Seans tamamlanmış

şema terapi kuramları baz alınarak ılerleyen seans şeklidir.

200.00 ₺

60 dakika

Randevu Alınız

rasyonel terapi

1 Seans tamamlanmış

otomatık dusunce dedıgımız etkın olmayan dusuncelerı duzenleme ve yasamdakı ınanıs sekıllerını degıstırmeyı amac edınen terapi yontemıdır.

200.00 ₺

60 dakika

Randevu Alınız

Çözümodaklı Terapi

1 Seans tamamlanmış

Çözüm odaklı kısa süreli terapinin temelinde 3 kural vardır (Doğan, 2016);

 1. Bozulmamışsa, onarmamak: Eğer danışanın bir konuda şikayeti yoksa, terapistin o konu ile ilgili bir müdahalede bulunmasına gerek yoktur. Sorun yoksa terapi de yoktur.
 2. İşleyen çözüm yollarını arttırmak: Hali hazırda sorunla baş etmek için kullanılan yöntemler işe yarıyorsa, danışan terapide bu yöntemleri kullanmaya devam etmesi ve sıklığını arttırması konusunda desteklenir.
 3. İşlemeyen çözüm yollarını terk etmek, yeni çözümler üretmek: Sorunu çözmek amacıyla başvurduğu çözüm yolları işe yaramıyorsa, danışan onları tekrar tekrar denemekten vazgeçmeye ve yeni çözümler bulmaya yönlendirilir.

200.00 ₺

60 dakika

Randevu Alınız

bılıssel davranıscı terapi

12 Seans tamamlanmış

Bilişsel Davranışçı Terapinin altında yatan kuram nedir?

Bilişsel Davranışçı terapi kognitif modele dayanır, bunu basitçe ifade etmek istersek, olayları algılama biçimimizin bizim duygusal tepkilerimizi etkilediği gerçeği kognitif terapinin ana çıkış noktasıdır. Yani “olayları olduğu gibi değil, olduğumuz gibi görürüz”. Örneğin bu yazıyı okurken okuduklarımızı bir değerlendirmeye ve yoruma tabi tutarız. Bu satırları okuyan bir kişinin “çok güzel, tam benim aradığım tedavi türü” diye düşündüğünü varsayalım, bu kişi kendisini mutlu, hevesli hissedecektir. Bir diğer kişinin ise buraya kadar yazılanları okurken aklından “iyi gibi görünüyor, ama ben yapamam, bende işe yaramaz” şeklinde düşünceler geçmişse bu kişi de kendisini karamsar ve isteksiz hissedecektir. Bu satırları okuyan her insan kendine göre bir değerlendirme ve yorumlama yapar, sonuçta ortaya çıkan duygu ve davranış bundan etkilenir. Yani kişinin duygusal tepkisi doğrudan durumdan (örneğin burada yazıyı okuma) değil, durumla ilgili düşüncelerinden etkilenir. İnsanlar gerilim, baskı altında oldukları zaman net ve açık düşünemezler ve düşünceleri bir biçimde çarpıklaşmaya başlar. Bilişsel Davranışçı Terapi kişilerin sıkıntı verici düşüncelerini saptamalarını ve bu düşüncelerin ne kadar gerçekçi olduğunu incelemelerine yardımcı olur. Ardından uygunsuz düşünceleri değiştirmeyi öğrenip içinde bulunulan gerçekliğe uygun düşünülmeye başlandığında kişi kendisini daha iyi hisseder. Sorun çözme ve davranış değişikliği en çok ele alınan konulardır.

200.00 ₺

60 dakika

Randevu Alınız

ebeveyn danısmanlıgı

çocuk gelişimi ve süreçlerine dair ebeveyn bılgılendırmesı ve danısmanlık hızmetı surecını  kapsar.Ebeveyn danışmanlığı aileye ve bireye özel işlevsel yöntemleri bulmak, kendinizi ve zorlandığınız noktaları daha iyi anlamak, az sorunlu bol keyifli bir yaşam sürebilmek için size destek vermek demek benim için. Çocukların dünyasına girebilmek, neye ihtiyaçları olduğunu anlayabilmek ve işe yarayan çözümlerle gelişmelerine yardım etmek. Gelin sizin ebeveynlik yolculuğunuzu birlikte keşfedelim..

250.00 ₺

70 dakika

Randevu Alınız

psikanalıtık yaklasım

 Psikanalizde belirti Yrd. Doç. Dr. Ceylin Özcan Ketlenme, belirti ve kaygının güncel okuması 15/04/17  Beden imgesinin oluşumu ve patolojileri - I Yrd. Doç. Dr. Ceylin Özcan Beden imgesinin oluşumu Dr. Pınar Arslantürk Beden imgesi patolojileri ve psikozlar 20/05/17 Beden imgesinin oluşumu ve patolojileri - II Dr. Pınar Arslantürk Kadınsı ve estetik Yrd. Doç. Dr. Ceylin Özcan  Histeri ve psikosomatik 17/06/17 Belirti, kültür ve postmodernizm Yrd. Doç. Dr. Ceylin Özcan Günümüz söyleminde şiddet ve sapkınlık Dr. Pınar Arslantürk Çift ilişkilerinde şiddet, aldatma ve partner seçimi

250.00 ₺

60 dakika

Randevu Alınız

İş Tecrübeleri

 • klınıkpsıkolog kimpsikolojı

  2020-

  bıreysel danısmanlık

 • klınıkpsıkolog buha danısmanlık

  2019-2020

  bıreysel danısmanlık ve aıle danısmanlıgı semıner ve dergı yazı calısmaları

 • klınıkpsıkolog Parlak Hayat Danışmanlık Merkezi

  2019-2020

  bıreysel danısmanlık

 • klınıkpsıkolog bien terapi

  2018-2019

  bıreysel seanslar ve aıle danısmanlıgı 

 • psıkolog arel koleji

  2014-2018

  ebeveyn ve cocuklarla psikopedogojık calısmalar

 • psıkolog meb rehabılıtasyon merkezı

  2013-2014

  engellı bıreyler ve aılelerıne bıreysel danısmanlık

Eğitim

 • istanbul arel unıversitesı 28.03.2020 - 17.05.2017

  Yüksek Lisans

Sertifikalar & Seminerler

 • şema terapi 19.01.2020

  şematerapi uygulayıcı sertıfıkası

 • rasyonel terapi 17.03.2017

  uygulayıcı sertıfıkası

 • bılıssel davranıscı terapi 03.02.2016

  kılcı Duygusal Yaklaşım ve BDT Temelli: Obsesif Kompulsif Bozukluk Depresyon Özgüven gelişimi – Bireysel danışmanlık Kişilik bozuklukları

 • çözümodaklı terapi 04.02.2013

  selenayas padem


Uzmanımız için yorumunuzu gönderin


Vereceğiniz yorumlarda isminiz gizlenerek gösterilecektir. Yorum vererek sistemimize katkı sağladığınız için teşekkür ederiz.